Legendární Bob Dylan přilákal do O2 areny 6000 lidí

Praha - Těžko rozpoznatelná verze hitu Blowin' in the Wind, která s originálem z roku 1962 neměla příliš společného, zakončila dnešní koncert legendárního amerického muzikanta a zpěváka Boba Dylana v pražské O2 areně. V přídavku zazněl i další starší hit, All Along the Watchtower z alba John Wesley Harding z roku 1967, jinak Dylan představil zejména svoji poslední studiovou nahrávku Tempest.

Zdroj: YouTube

Koncert v hale, kde byla pro dnešní koncert upravena všechna místa k sezení, podle pořadatelů navštívilo 6000 lidí.Třiasedmdesátiletý hudebník, který se v Praze představil po čtyřech letech, diváky zaskočil včasným zahájením koncertu, takže mnoho lidí hledalo svá místa až během jeho vystoupení. Zpěvák zahrál bez předkapely s doprovodnou pětičlennou skupinou. Tradičně nekomunikoval s publikem.Přestože je Dylan známý především jako kytarista, dnes stejně jako na předchozích dvou pražských koncertech zpíval vestoje za mikrofonem a hrál na foukací harmoniku a klavír. Na spoře osvětleném jevišti bez projekčních ploch a efektů se Dylan hudebně vrátil k blues, country, folku, rockabilly a swingu.Vedle skladeb z dva roky starého alba Tempest zahrál například písně z alb Blood on the Tracks, Together Through Life nebo Modern Times. Po skladbě Love Sick z alba Time Out of Mind z roku 1997 následovala patnáctiminutová pauza. Na konci druhé části koncertu stovky nadšených lidí nevydržely na místech k sezení a nahrnuly se pod pódium.Pražský koncert stejně jako na předchozích letošních štacích Dylan zahájil oscarovou skladbou Things Have Changed z roku 2000, která zazněla ve filmu Skvělí chlapi s Michaelem Douglasem. V programu bylo mnohem méně hitů, než tomu bylo při Dylanově pražském vystoupení v roce 2010. Tehdy mimo jiné zahrál Like A Rolling Stone, Mr. Tambourine Man nebo Just Like A Woman. Bezmála dvouhodinový koncert, který se nesl ve vřelé atmosféře, tehdy podle pořadatelů vidělo také na 6000 diváků.

Související

Bob Dylan

Bob Dylan je nejstarším umělcem v čele britského žebříčku, nové album trhá rekordy

Americký folkrockový písničkář Bob Dylan je v 79 letech nejstarším umělcem, který se kdy dostal s deskou obsahující zcela nové písně do čela britského žebříčku alb. Potvrzuje se tak, že kritiky opěvované Dylanovo 39. album Rough And Rowdy Ways je i mezi posluchači velmi oblíbené. Na paty přitom legendě ověnčené Nobelovou cenou za literaturu či deseti Grammy šlape jiný veterán žánru. Čtyřiasedmdesátiletý Kanaďan Neil Young je v žebříčku druhý s akustickým albem Homegrown.
Bob Dylan

Bob Dylan vydal nové album Rough And Rowdy Ways, od recenzentů sklízí ovace

S převážně nadšenými kritikami se setkalo nejnovější album Boba Dylana Rough And Rowdy Ways, které je jeho první deskou s původními písněmi po osmi letech. Většina recenzentů dává albu, které vychází dnes, plný počet pěti hvězdiček a zdůrazňuje "tvůrčí vitalitu" 79letého nositele Nobelovy ceny za literaturu.

Více souvisejících

Bob Dylan O2 Arena

Aktuálně se děje

před 33 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

Rekordní prodeje dálničních známek. Ve čtvrtek se jich prodalo přes 200 tisíc

Prodej dálničních známek dosáhl za jeden den historického rekordu. Před úpravou cen bylo ve čtvrtek 29. února 2024 uhrazeno celkem 219 tisíc e-známek v hodnotě 316 milionů korun. Nejvíce úhrad dálničního poplatku proběhlo v dopoledních hodinách, informovalo ministerstvo dopravy. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy