Praha - Otázky Václava Moravce leží mnoha politikům v žaludku a netají se tím, že by je nejraději zrušili. Toho se před nadcházející volbou nového ředitele ČT obává i sám moderátor. TÝDEN.cz kandidáty na ředitele České televize vyzpovídal.
Server všem kandiátům položil jednu jednoduchou otázku - pokud by zvítězili v klání o ředitelské křeslo, zrušili by Moravcův diskuzní pořad? Nikdo z nich neřekl, že by to udělal.Exředitel komerční TV Nova Petr Dvořák, který se o post také uchází a je jedním z favoritů, jasně a stručně odpověděl, že "ne". A stejnými slovy odvětila i jeho konkurentka Alena Müllerová, která nyní zodpovídá za vývoj programů České televize."Václava Moravce si vážím a budu rád, když v ČT zůstane i v budoucnu. Je to profesionál na svém místě a on i jeho pořad do veřejnoprávní televize patří. Spolu s ním a tvůrci pořadu bych se však zamyslel nad délkou pořadu, případně jeho inovací," řekl pro TÝDEN.cz zase současný výkonný ředitel hudební Óčko TV Hynek Chudárek, který by taktéž chtěl v ředitelském křesle nahradit Jiřího Janečka.Janeček ohlásil, že ze zdravotních důvodů odchází ke 31. srpnu. Nový ředitel by měl být zvolen 21. září. Kromě výše zmíněných kandidátů by veřejnoprávní televizi chtěl šéfovat i Roman Bradáč, který nyní řídí zpravodajství ČT. Ten ale na otázku serveru TÝDEN.cz neodpověděl.Z příchodu nového šéfa má obavy především Václav Moravec. Bojí se, že některý z kandidátů slíbí politikům za jejich hlas zrušení pořadu. Mnohoznačný byl moderátor i v posledním vydání Otázek, v nichž se s diváky rozloučil slovy: "Neuvidíme se příští týden, uvidíme se až 21. srpna. Pokud se uvidíme."Spekuluje se i o jeho možném odchodu na Novu. Její ředitel Jan Andruško naznačil, že stanice hodlá obnovit diskuzní pořad. Ale popřel, že by o možném angažmá Moravce jednal přímo s ním. O osobě moderátora podle Andruška zatím není rozhodnuto.
Související
Okamura do Otázek Václava Moravce přijde, potvrdila mluvčí SPD
Okamura se po devíti letech může objevit v Otázkách Václava Moravce
Aktuálně se děje
před 26 minutami
Hizballáh nás podvedl, zuří libanonská vláda. Naštvaní jsou i obyčejní lidé
před 1 hodinou
Izraelská armáda podnikla cílené údery na vládní čtvrť v Teheránu, zasáhla prezidentskou kancelář
před 2 hodinami
Ceny ropy a zemního plynu kvůli válce na Blízkém východě dál prudce rostou
před 2 hodinami
Odvrácená strana bombardování: Útoky podněcují Íránce, aby se semkli proti Západu
před 3 hodinami
Žádné sirény ani poplach. Íránský útok na operační středisko přišel bez varování, v jeho troskách umírali lidé
před 4 hodinami
Nejdříve Venezuela, pak Írán. Jak velkou ránu Trump zasadil Putinovi?
před 5 hodinami
Izrael zahájil rozsáhlé údery na Teherán a Bejrút. Munici máme neomezenou, válčit můžeme navěky, vzkázal Trump
před 6 hodinami
Výhled počasí do konce března. Meteorologové řekli, co máme čekat
včera
Pohřešovanou ženu našli mrtvou. Policie obvinila muže z vraždy
včera
Babiš oznámil Čechům změny v plánu repatriačních letů z Blízkého východu
včera
Velká vlna útoků na Írán teprve přijde, prohlásil Trump
včera
MHD v Praze se dnes vrátila ke kratším intervalům
včera
Írán se na poslední chvíli snaží zachránit zbytky jaderného programu
včera
Svět si připomíná důležitý milník. Je to 130 let, co byla objevena radioaktivita
včera
Začalo meteorologické jaro. Předpověď slibuje stabilní počasí po celý týden
včera
Po íránské párty Trumpa s Netanjahuem může přijít zničující kocovina
včera
EU se chystá na citelný nárůst cen energií. Válka v Íránu znervózňuje i Ukrajinu
včera
Vláda se vyslovila pro zrušení nominačního zákona, chce přísnější postihy za neplacení výživného
včera
Kvůli situaci v Íránu pošle vláda do ulic policisty s dlouhými zbraněmi
včera
Írán patří mezi nejsilnější státy Blízkého východu. Proč je proti Izraeli zcela bezbranný?
Spojené státy a Izrael získaly nad íránským územím naprostou vzdušnou převahu. Většina íránských obranných systémů, které pocházely z Ruska, byla zničena již při předchozích izraelských úderech v uplynulém roce. Americké a izraelské letouny se nyní mohou v oblasti pohybovat s minimálním rizikem po celou dobu trvání konfliktu. Ačkoliv se odhaduje, že Írán má k dispozici masivní armádu, čítající podle některých odhadů v kombinaci se záložáky a islámskými revolučními gardami až tři čtvrtě milionu mužů, vůči leteckým útokům zůstal zcela bezbranný.
Zdroj: Libor Novák