Ve StarDance skončil v prvním vyřazovacím večeru Pavel Trávníček

Druhý taneční večer 11. ročníku populární soutěže StarDance skončil. Dnešní přenos, který byl věnován písním Jiřího Suchého, opustil pár ve složení Pavel Trávníček a Veronika Lálová. Celý večer jsme pro vás tradičně sledovali živě.

Diváky již tradičně uvítala moderátorská dvojice tvořená Markem Ebenem a Terezou Kostkovou. V porotě opět zasedli Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler, Jan Tománek a Richard Genzer.

Oproti prvnímu dílu se nezměnilo ani složení tanečních párů, kterými jsou Simona Babčáková a Martin Prágr, Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík, Jan Cina a Adriana Mašková, Zdeněk Godla a Tereza Prucková, Andrea Sestini Hlaváčková a Michal Necpál, Tereza Černochová a Dominik Vodička, Marika Šoposká a Robin Ondráček, Tomáš Verner a Kristýna Coufalová, Pavel Trávníček a Veronika Lálová a Mirai Navrátil a Lenka Nora Návorková.

Ačkoliv se Suchý dnešního večera neúčastní, poslal aspoň videopozdrav. V něm divákům popřál, aby se jim dnešní tance líbily, zatímco soutěžícím popřál, aby se jim dařilo. Prozradil na sebe, že v tanečních patřil k nejhorším tanečníkům.

Prvním tanečním párem je Tomáš Verner a Kristýna Coufalová, kteří zatančí quickstep na píseň Tak abyste to věděla. Podle Coufalové mu jde dobře, sám Verner ale přiznal, že si myslel, že společenské tance jsou pomalejší, než například samba. 

Porotcům se jejich výkon líbil, Drexler ale upozornila, že Verner mohl méně skákat a více tancovat, a Tománek podotkl, že jeho výkon dneska nebyl perfektní, netančil například do hudby. Od poroty pár obdržel 29 bodů.

Druhým tanečním párem je Zdeněk Godla a Tereza Prucková, kteří tancují slowfox na píseň Mississippi. Drexler ho pochválila za rytmus i sóla, vypíchla ale, že partnerka se ho pokouší po parketu tahat. Přesto měla z jeho tance dobrý pocit. Podle Tománka je potřeba se naučit nášlapy.

Od poroty pár obdržel 21 bodů, nejméně jim udělil Chlopčík, od kterého dostali pouze 4 body.

Třetím tanečním párem je Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík. Jive tančí na píseň Marnivá sestřenice. Podle Chlopčíka ale tanci chyběla energie.

Naopak Genzer tanec pochválil a líbila se mu i mimika obličeje. Od poroty si pár vysloužil 28 bodů. 

Dalším tanečním párem je Tereza Černochová a Dominik Vodička, kteří tančí quickstep na píseň Babetta. Drexler jejich vystoupení považuje za fantastické, dopustili se ale několika chyb, které po technické stránce zpozoroval i Chlopčík.

Za ty jim porotci nějaké body sebrali, přesto si od nich pár odnesl 30 bodů.

Následně tančí slowfox Jan Cina s Adrianou Maškovou na píseň Motýl. Tománek ocenil rytmiku v jeho sólech, párové části mu ale nešly.

Genzer s humorem sobě vlastním prohlásil, že nenávidí talentované lidi, a v jeho tabulce těchto lidí je Cina na prvním místě. Od poroty získal pár 26 bodů, přičemž rozdíl v hodnocení byl tentokrát veliký. Zatímco Genzer udělil páru 8 bodů, Chlopčík pouze 5.

Simona Babčáková a Martin Prágr jsou dalším tanečním párem, který zatančí jive na píseň Honky tonky blues. Chlopčíkovi se ale jejich tanec příliš nelíbil, označil ho za těžký a pomalý.

Tománek ocenil choreografii, také ale vypíchl málo pokrčené nohy. Pár získal 22 bodů.

Jako další vystoupí Mirai Navrátil a Lenka Nora Návorková, kteří tančí quickstep na píseň Šišlala. Genzer jejich tanec následně označil za ustrašený.

Podle Drexler jsou párové tance o kontaktu, který jim chyběl. Porotci pak páru udělili 26 bodů, kdy opět panovalo rozpětí od 8 po 5 bodů.

Andrea Sestini Hlaváčková a Michal Necpál jsou dalším párem dnešního večera. Tančí slowfox na píseň Kapitáne, kam s tou lodí. Porotě se jejich tanec líbil bez větších konkrétních výhrad a ocenili jej 25 body.

Pavel Trávníček a Veronika Lálová zatančili jako další, tentokrát jive na píseň Škrhola. Chlopčík by ale rád viděl více tancování a jive sám o sobě nebyl bez chyb. Porotci následně za tanec udělili pouze 17 bodů.

Posledním tanečním párem je Marika Šoposká a Robin Ondráček, kteří tančí quickstep na píseň Malé kotě. Chlopčík nešetřil kritikou a doporučil zaměřit se na taneční figury více než na sóla.

Tománek vypíchl malé zpevnění těla a Drexler měla problém s jejich postavením těla. Porota nakonec tanec ohodnotila 26 body.

Soutěž nakonec po započtení hlasu diváků opustil pár ve složení Pavel Trávníček a Veronika Lálová.

Související

Finálová trojice StarDance

Letošní řadu StarDance vyhráli Jan Cina a Adriana Mašková. Covid zasáhl i do finále

Finále 11. řady StarDance je u konce. O přízeň porotců i diváků i tentokrát soutěžily tři nejlepší páry, králem a královnou tanečního parketu se ale mohl stát jen jeden. Vítězný titul si po několika náročných měsících odnášejí Jan Cina a Adriana Mašková. Na druhém místě se umístili Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík a třetí příčku zaujali Tomáš Verner a Kristýna Coufalová. Finálový večer jsme pro vás sledovali živě.
StarDance

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech. Došlo na velké překvapení

Ve StarDance tentokrát netradičně zbývaly ve hře o vítězství pouhé tři páry už dvě kola před koncem. Každý z nich čekaly dva tance, které měly rozhodnout o tom, kdo si udrží šanci stát se za týden králem či královnou tanečního parketu. Televize si však připravila překvapení, jelikož nikdo nevypadl.

Více souvisejících

StarDance

Aktuálně se děje

včera

OSN, ilustrační fotografie.

V OSN neprošla rezoluce o vyšetřování poškození plynovodů Nord Stream

Rusku se dnes nepodařilo přimět Radu bezpečnosti OSN, aby požadovala nezávislé vyšetřování zářijových explozí, které na dně Baltského moře poškodily potrubí plynovodů Nord Stream, kterými se přepravoval - resp. měl přepravovat - zemní plyn z Ruska do Německa. Oznámily to tiskové agentury.

Aktualizováno včera

Ilustrační fotografie.

Útok na škole v USA: Šest mrtvých, střílela mladá žena

Mladá žena ozbrojená dvěma poloautomatickými puškami dnes zabila tři děti a tři dospělé v křesťanské škole v americkém městě Nashville, načež ji zastřelili zasahující strážníci, oznámila místní policie. Možný motiv útoku není známý, podle vyšetřovatelů však podezřelá byla bývalou žákyní dané školy. 

včera

Ilustrační fotografie.

Metro A stálo. Do kolejiště spadl člověk

Provoz na lince A pražského metra mezi Náměstím Míru a Depem Hostivař byl dnes večer zhruba 40 minut přerušený. Ve stanici Strašnická spadl člověk do kolejiště. Soupravy se znovu rozjely ve 21:49, informoval dopravní podnik na webu.

Aktualizováno včera

Benjamin Netanjahu

Netanjahu odkládá kontroverzní reformu o několik týdnů. Chce dialog

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes večer oznámil odložení kontroverzní justiční reformy o několik týdnů, do dalšího zasedání parlamentu. Chce o zákonu vést dialog a dosáhnout "širokého konsenzu". Netanjahu to uvedl v prohlášení k národu poté, co před sídlem parlamentu v Jeruzalémě protestovaly proti reformě desítky tisíc lidí. 

Aktualizováno včera

Maďarský parlament

Maďarský parlament ratifikoval vstup Finska do NATO

Maďarský parlament dnes ratifikoval přistoupení Finska k Severoatlantické alianci. Proti bylo jen šest poslanců, pro jich hlasovalo 182 a nikdo se nezdržel. Nadále zůstává podle tiskových agentur nejasné, kdy maďarští poslanci budou hlasovat o ratifikaci švédského vstupu do NATO.

včera

Rusko, Kreml

Rusko chce od zahraničních firem příspěvek za odchod ze země

Zahraniční firmy z "nikoli přátelských zemí" by při opuštění svých ruských aktiv měly ruským úřadům zaplatit "dobrovolný příspěvek" ve výši pěti procent jejich tržní hodnoty, napsal dnes na svém webu Kommersant s odvoláním na zápis z jednání vládní podkomise pro kontrolu zahraničních investic, zveřejněný na webu ministerstva financí. Podkomise jednala ještě na začátku března.

Aktualizováno včera

Americký prezident Joe Biden.

Biden se podle Bílého domu neobává občanské války v Izraeli

Americký prezident Joe Biden se neobává, že současné protesty v Izraeli přerostou do občanské války. Uvedl to dnes bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby. Podle agentury Reuters dodal, že Biden svůj názor na situaci v zemi sdělil přímo izraelskému premiérovi Benjaminu Netanjahuovi.

včera

Bayern Mnichov

Bayern Mnichov ukončil spolupráci s Nagelsmannem. Na vině může být i přítelkyně

Před reprezentační přestávkou se rozhodl bavorský velkoklub Bayern Mnichov ke změně na trenérském postu. Učinil tak poté, co mnichovský celek naposledy v Bundeslize prohrál 1:2 s Leverkusenem a podtrhl tak tím fakt, že zažívá nejhorší bundesligovou sezónu za posledních jedenáct let. Aktuálně se nachází na druhém místě o bod za Dortmundem. Proto z postu kouče odchází Julian Nagelsmann, přičemž ho nahradí Thomas Tuchel. Nutně ale nemusí jít pouze o neuspokojivé výsledky, které měly zlomit vaz dosavadnímu lodivodovi Bayernu. 

včera

Aktualizováno včera

Zelenskyj u Záporoží navštívil frontové pozice

Zelenskyj se u Záporoží sešel s vojáky i s ředitelem MAAE

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes oznámil, že navštívil frontové pozice v Záporožské oblasti. Podle agentury AP se na jihu země rovněž setkal se šéfem Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafaelem Grossim. Ten prohlásil, že nebezpečná situace v největší evropské jaderné elektrárně - Záporožské jaderné elektrárně okupované Rusy - "se nijak nelepší", protože boje v okolí nadále hrozí katastrofou.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

František Straka míří z televizních obrazovek opět na lavičku. Tentokrát chytil laso od Trenčína

Bývalý trenér Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka po čase opět míří na další trenérskou misi. Po pauze, kterou vyplnil prací experta pro Nova Sport, bude tentokrát trénovat na Slovensku, konkrétně převezme Trenčín. Protože ten se pohybuje aktuálně na předposledním místě tabulky slovenské nejvyšší soutěže, úkol pro Františka Straku je jasný. Tradiční klub v nejvyšší soutěži zachránit. Smlouvu s ním zatím podepsal jen na dva měsíce, tedy do konce této sezóny. 

včera

Aktualizováno včera

Hasiči zasahují u nehody nákladního vozu, který sjel do slapské přehrady. (27.3.2023)

Tragédie na Příbramsku: Do slapské přehrady sjelo nákladní auto, zaklíněný řidič zemřel

Řidič nákladního auta sjel dnes po nárazu do svodidel na mostě u obce Svatý Jan na Příbramsku do Slapské přehrady. Na místě zemřel, nikdo jiný podle policie v autě nebyl. Havarované vozidlo vyprostilo z vody auto soukromé odtahové firmy. Na místě byl připraven i vyprošťovací tank hasičského záchranného sboru, řekl ČTK po 18:00 mluvčí hasičů Jan Sýkora. Havárie se stala dnes kolem 9:15. Řidič uvízl v kabině potopeného auta a zahynul.

Aktualizováno včera

Jan Lipavský

Lipavský jednal se Stoltenbergem. Řešili i ruské jaderné zbraně v Bělorusku

Rusko by mělo dodržovat své mezinárodní závazky a nešířit jaderné zbraně do Běloruska. Po jednání s generálním tajemníkem Severoatlantické aliance Jensem Stoltenbergem to novinářům v Bruselu řekl český ministr zahraničí Jan Lipavský. Podotkl také, že kromě války na Ukrajině má na evropskou bezpečnost vliv aktivita Číny v indopacifické oblasti a její potenciální podpora Moskvy, od níž Západ Peking zrazuje.

včera

Leopard 2A4

Na Ukrajinu dorazilo 18 tanků Leopard z Německa

Na Ukrajinu z Německa dorazilo 18 tanků Leopard 2, které Berlín přislíbil Kyjevu zhruba před dvěma měsíci. Informoval o tom dnes německý časopis Der Spiegel, podle kterého už tanky překročily ukrajinskou hranici.

včera

Senát ČR

Senát loni obdržel jen čtyři petice, předloni jich byl dvojnásobek

Senát loni obdržel jen čtyři petice, což je poloviční počet v porovnání s předchozím rokem. Na rozdíl od roku 2021 také žádnou z nich neprojednal formou veřejného slyšení, neboť po započítání relevantních podpisů pod žádnou z loňských petic nefigurovalo 10.000 signatářů. Vyplývá to ze zprávy o loňských peticích, kterou má horní parlamentní komora podle doporučení petičního výboru tento čtvrtek vzít na vědomí.

včera

Ilustrační fotografie.

Česko udělilo přes 500 tisíc víz uprchlíkům z Ukrajiny

Více než půl milionu víz dočasné ochrany udělilo Česko lidem z Ukrajiny prchajícím před válkou. V poslední době se vydávalo týdně přes 2100 víz, v únoru a na začátku března to bylo více než 2400 víz týdně. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo na twitteru ministerstvo vnitra. 

Aktualizováno včera

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Při demolici budov v Milovicích došlo ke kontaminaci, říká státní zástupce

Při bourání zchátralých objektů po sovětské armádě v Milovicích na Nymbursku byly stovky tun materiálu s azbestem nadrceny a rozvezeny po celém areálu. Území bývalého vojenského prostoru tak bylo kontaminováno. Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů neoprávněného nakládání s odpady a podvodu. 

včera

Policie obvinila muže, podle kriminalistů bodl na Plzeňsku dva kamarády

Z pokusu vraždy a z ublížení na zdraví obvinila plzeňská policejní komisařka devětatřicetiletého muže. Je podezřelý, že v pátek večer na náměstí jedné obce na Plzeňsku bodl jednoho svého kamaráda do zad a druhého do hrudníku. Z místa pak utekl a policie ho po intenzivním pátrání zadržela v sobotu ráno, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Michaela Raindlová. Muže poslal soud do vazby.

Zdroj: ČTK

Další zprávy