Neuvěřitelně zničující zbraň. Nezastavitelný bič americké armády děsí

V dobách studené války oba znesvářené bloky vyvíjely nejrůznější zbraně. Ač se to zdá neuvěřitelné v USA se také zaměřily na změny počasí, které by byly využitelné jako zbraň hromadného ničení.

V rámci diskuzí, kterým vévodí starosti s globálními klimatickými změnami, je možné připomenout, že počasí je možné proměnit i prostřednictví sofistikovaných elektromagnetických zbraní. USA i Rusko během studené války vyvinuly metody jak manipulovat počasím pro vojenské účely.

Vojenští výzkumníci se na problematiku zaměřují již více než 50 let. Na konci 40. let 20. století se na manipulaci s počasím jako první zaměřil matematik John von Neumann. Během války ve Vietnamu už Američané techniky ovlivňování počasí používali. V rámci projektu Popeye se Američanům v roce 1967 podařilo prodloužit sezónu monzunových dešťů a zablokovat vietnamské zásobování prostřednictvím Ho Či Minovy stezky.

Výzkum tímto směrem v US Army pokračoval. V devadesátých letech se američtí vědci pustili do výzkumu systému HAARP (High-frequency Active Auroral Research Program) na ovlivňování počasí. Výzkum byl apendixem americké Strategické iniciativy obrany, známé pod termínem Star Wars (slavný film ovlivnil americkou kulturu natolik, že se po něm pojmenoval i vládní program). 

Program HAARP měl za cíl vytvořit zbraň hromadného ničení prostřednictvím manipulací s vnější atmosférou a schopnou destabilizovat zemědělský a ekologický systém kdekoliv na světě.

Oficiálně byl program ukončen v roce 2014, vše, co po něm zbylo, je však udržováno v tajnosti na místě výzkumu na Aljašce. Přestože zbraň by měla být vyřazena, celá technologie zůstala v rukou americké armády. Nadále tak může být celý program revokován a ničivá zbraň použita, uvedl server globalresearch.ca.

Související

Více souvisejících

zbraně Americká armáda (U.S. ARMY) USA (Spojené státy americké) výzkum

Aktuálně se děje

před 8 minutami

před 23 minutami

před 51 minutami

před 1 hodinou

Miloš Zeman

Miloš Zeman chce na Slovensko, ale zůstává v Motole. Zdravotní stav se zlepšuje

Dva týdny už je exprezident Miloš Zeman hospitalizovaný v pražské Fakultní nemocnici Motol. Podle lékařů se jeho zdravotní stav nadále zlepšuje, na odhad termínu propuštění je však brzy. Zeman přitom údajně koketuje s myšlenkou, že by se vydal na Slovensko a před druhým kolem tamní prezidentské volby podpořil Petera Pellegriniho. 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Ilustrační foto

Dnes je Zelený čtvrtek, významný den spojený s Poslední večeří

Zelený čtvrtek, čtvrtý den Velikonočního týdne, je jedním z nejvýznamnějších dnů v křesťanském liturgickém kalendáři. Tento den má hluboký náboženský význam, připomíná události spojené s Ježíšem Kristem, zejména jeho Poslední večeři se svými učedníky a zahájení pašijového týdne, který vrcholí Velikonocemi.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Vladimir Putin

Putin promluvil o napadení Česka a Polska

Rusko nemá žádné plány na útok na země NATO a nezaútočí na Polsko, pobaltské státy nebo Českou republiku, ale pokud Západ dodá Ukrajině stíhačky F-16, budou ruskými silami sestřeleny. Podle serveru euractiv.com to prohlásil ruský prezident Vladimir Putin při setkání s ruskými vojenskými piloty.

před 6 hodinami

včera

včera

včera

Ministerstvo shání další vakcíny proti černému kašli. Zájem je extrémní

V Česku v souvislosti s nárůstem počtu případů černého kašle v letošním roce výrazně stoupl zájem o očkování. Ministerstvo zdravotnictví ve středu na sociální síti X uvedlo, že probíhají jednání o dodávce dalších vakcín. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy