Hitler přežil válku v Argentině? Vědci konečně zjistili, jaká je skutečnost

Podle mnohých populárních teorií Adolf Hitler ve skutečnosti nespáchal sebevraždu, ale přežil druhou světovou válku v poklidu v Argentině, kam uprchl v německé ponorce, případně – podle divočejších teorií – měl přežít na tajné nacistické základně na Měsíci. Francouzští vědci ale nyní zjistili, že Hitler skutečně zemřel ve svém bunkru. Klíčem k tomuto poznatku byly jeho zuby.

Podnět k konspiračním teoriím o údajném Hitlerově přežití dával samotný Josif Stalin, který z propagandistických důvodů naznačoval, že Hitler žije na Západě. Sovětští vojáci však znali pravdu, neboť právě jim se do rukou dostal Hitlerovo tělo – respektive to, co z něj zbylo poté, co jej důstojníci SS nechali spálit.

Francouzští odborníci, kteří zveřejnili výsledky svých analýz v European Journal of Internal Medicíně, získali přístup k čelisti, kterou má v držení FSB, hlavní zpravodajská služba Ruské federace a nástupkyně KGB. Prozkoumaly své výsledky se záznamy o Hitlerově chrupu, které po válce poskytla asistentka Hitlerova zubaře Käthe Heusermannová.

Výzkumníci zjistili, že mezi zuby není ani stopa po mase. Hitler byl známým vegetariánem. Méně známým byl pro svůj velmi špatný chrup. Podle profesora Philippa Charliera, vedoucího týmu, Hitlerovi zbývalo jen pět jeho původních zubů.  „Hitlerův chrup byl tak špatný - tak jedinečně špatný - že i samotné zuby jej umožnily identifikovat,“ tvrdí forenzní patolog Mark Benecke.

Analýza chrupu též ukázala na stopy kyanidu, který si Hitler vzal předtím, než mu lebkou prošla kulka. Toto zjištění podrývá teorii výzkumného týmu z University of Connecticut, který v roce 2009 zkoumal pouze Hitlerovu lebku, která je v držení Ruského státního archivu v Moskvě. Tým zkoumal DNA lebky a přišel k šokujícímu závěru, že se jedná o lebku neznámé ženy, což dále podpořilo populární teorie o Hitlerově přežití.

Zjištění francouzského týmu ale ukazuje, že Hitler skutečně byl zabit. Podle profesora Charliera nelze z zjistit z antropologické vyšetření fragmentu lebky pohlaví jedince. Výzkumníci se mohou strefit jen z 55%.

Že se skutečně jedná o pravý Hitlerův chrup, potvrzují i memoáry Jeleny Rževskajové, která pracovala v zvláštní vojenské jednotce sovětské rozvědky Směrš pověřené hledáním Hitlerových ostatků v Berlíně. Zuby jí byly svěřeny jejím velitelem z toho důvodu, že „chlap by se spíš opil a ztratil je.“

Související

Více souvisejících

Adolf Hitler II. světová válka

Aktuálně se děje

před 45 minutami

Štědrovečerní večeře

Bramborový salát podle Magdaleny Dobromily Rettigové

Nedílnou součástí štědrovečerní večeře je dnes bramborový salát. Ten je moderním vánočním jídlem, v minulosti si lidé o Štědrém večeru pochutnávali na něčem jiném. Jedny z nejstarších receptů na bramborový salát zaznamenala ve svých kuchařských knihách Magdalena Dobromila Rettigová.

před 1 hodinou

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

V Praze proběhla pieta za oběti loňské střelby na FF UK. (21.12.2024) Prohlédněte si galerii

Rok od tragédie, která změnila život mnoha lidem. Česko si připomíná nejhorší masovou střelbu v historii

Rok uplynul v sobotu od nejtragičtějšího útoku střelce v historii České republiky na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Na den přesně před dvanácti měsíci, tedy 22. prosince 2023, předstoupili policisté před veřejnost a potvrdili, že střelba si vyžádala čtrnáct obětí, přičemž pachatel, který byl v okruhu podezřelých z dvojnásobné vraždy v Klánovickém lese, spáchal sebevraždu. 

Aktualizováno před 16 hodinami

V Praze proběhla pieta za oběti loňské střelby na FF UK. (21.12.2024) Prohlédněte si galerii

OBRAZEM: Česko si připomnělo oběti tragédie na FF UK. Naší společností otřásla, říká Fiala

Česko si v sobotu připomíná loňskou tragickou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, ke které došlo na den přesně před rokem. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) otřásl útok celou českou společností. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) konstatoval, že v posledních měsících se udělala řada opatření, aby už k podobnému činu nedošlo.  

včera

včera

Česká republika

Česká hymna poprvé zazněla před 190 lety. V Tylově Fidlovačce

Krátce před Vánoci, dne 21. prosince 1834, byla veřejnosti poprvé představena divadelní hra Fidlovačka z pera Josefa Kajetána Tyla. Právě zde před rovnými 190 lety poprvé zazněla i píseň Kde domov můj, která se ihned stala velice oblíbenou a později dokonce státní hymnou.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Volby, ilustrační fotografie.

Volby by jasně vyhrálo hnutí ANO. Poslance by měli komunisté či Motoristé

Sněmovní volby by v listopadu vyhrálo nejsilnější opoziční hnutí ANO, přičemž mandáty by získalo dalších šest politických stran či hnutí, vyplývá z nejnovějšího volebního modelu agentury Median. Pod pětiprocentní hranicí by samostatně skončily vládní strany TOP 09 a KDU-ČSL, které však mají v příštím roce kandidovat s ODS pod hlavičkou koalice Spolu.

včera

včera

V Česku bezprostřední riziko nehrozí, říká Rakušan po útoku na trzích v Německu

V Česku jsou bezpečnostní opatření na vánočních trzích dostatečná a bezprostřední riziko nehrozí, uvedli policisté a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v reakci na páteční útok v německém Magdeburgu. Muž tam najel autem do lidí, přičemž dva zabil a desítky jich zranil. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy