Buča, Ukrajina

Prezident Volodymyr Zelenskyj v ukrajinské Buči (4. dubna 2022).

V Buči jsme odrazili největší sílu proti lidskosti, řekl Zelenskyj rok poté

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes prohlásil, že Ukrajinci před rokem odrazili "největší sílu proti lidskosti" v severoukrajinské Buči, která se stala symbolem zvěrstev páchaných ruskými silami. Informovala o tom agentura AFP, jejíž novináři přesně před rokem vstoupili do tohoto města krátce po jeho osvobození od ruské okupační armády a na vlastní oči zde viděli zabité civilisty.
Ilustrační fotografie.

Buča se stala symbolem ukrajinského utrpení. Nyní v ní obnovil provoz McDonald´s

V Buči u Kyjeva obnovila provoz restaurace rychlého občerstvení McDonald´s, jejíž budova byla poničená na jaře během ruské okupace. Firma to oznámila na facebooku. V restauraci bude generátor, který podniku umožní fungování i v době výpadků proudu, které jsou na Ukrajině na denním pořádku, uvedl k tomu ukrajinský server nv.ua.
Dezinformace se nevyhnuly ani ruskému masakru v Buči.

Válku na Ukrajině provází dezinformace. Každý chce mít názor, bez ohledu na znalost tématu, říká expert

Válka na Ukrajině, stejně jako každý jiný konflikt, dává široký prostor pro šíření dezinformací. Falešná tvrzení se objevovaly z ukrajinské i ruské strany dokonce před začátkem invaze 24. února letošního roku. Propaganda a válka obecně se přesunuly do online světa. Státní autority i individuální uživatelé sociálních sítí šíří zavádějící informace.
Obyvatelé Buči byli zavražděni ruskými agresory (4. dubna 2022, Ukrajina).

V ukrajinském městě Buča začali pohřbívat neidentifikované oběti ruské invaze

V ukrajinském městě Buča tento týden pohřbívali tamní oběti ruské invaze, které nikdo dosud neidentifikoval. Úřady je proto uložily do hrobů označených čísly. Informovaly o tom agentury AP a AFP. Město ležící v Kyjevské oblasti se společně s několika dalšími obcemi z regionu stalo symbolem ruských válečných zločinů na Ukrajině.
Obyvatelé Buči byli zavražděni ruskými agresory (4. dubna 2022, Ukrajina).

Počet obětí masakru v Buči a okolí vystoupal ke 1300

Počet zjištěných obětí zabitých ruskými silami v době okupace míst v Kyjevské oblasti se přiblížil k 1300. Podle agentury Unian o tom dnes informovala tisková služba oblastní správy policie v souvislosti s objevením dalších dvou civilistů zavražděných okupanty nedaleko Kyjeva.
Město Buča po odchodu ruského agresora (4. dubna 2022, Ukrajina).

Na jednotky terorizující civilisty v Buči ukazují milostný dopis i osobní doklady

Když se ruští vojáci na konci března stáhli z Buče, zelenajícího se města nedaleko ukrajinského hlavního města, zanechali za sebou, na očích celému světu, připomínky své vražedné okupace. Ulice byly poseté těly mrtvých. Z malebných domů zůstaly jen trosky. Pole nedaleko místního kostela se proměnilo v masový hrob, píše agentura Reuters.
Prezident Volodymyr Zelenskyj v ukrajinské Buči (4. dubna 2022).

Ukrajina se s identifikací podezřelého z Buče možná spletla

Ukrajinská generální prokuratura se mohla splést, když za prvního přímo podezřelého z vražd civilistů ve městě Buča u Kyjeva označila Sergeje Koloceje, který pochází z běloruského města Mazyr. Uvedl to dnes nezávislý běloruský server Zerkalo. "Po zveřejnění (zprávy prokuratury) na našem webu se s námi spojili četní Sergejovi známí. Zdá se, že s událostmi v Buči nemá nic společného," napsal server.
Město Buča po odchodu ruského agresora (4. dubna 2022, Ukrajina).

Kyjev zveřejnil údaje vojáků podezřelých z masakru v Buči

Ukrajinská generální prokuratura dnes zveřejnila jména deseti ruských vojáků, kteří jsou podezřelí z účasti na zvěrstvech ve městě Buča u Kyjeva, kde ruské jednotky během krátké okupace podle místních úřadů zavraždily stovky civilistů.
Obyvatelé Buči byli zavražděni ruskými agresory (4. dubna 2022, Ukrajina).

CNN: Máme důkazy, že za masakrem v Buči stojí ruští vojáci

Nové záběry z bezpilotního letounu dokazují, že jsou ruští vojáci zodpovědní za zabíjení civilistů v ukrajinském městě Buča. Píše to stanice CNN, která videa z poloviny března dokumentující ruské jednotky a mrtvá těla ležící v ulicích získala a ověřila jejich autenticitu. Moskva opakovaně odmítá, že by její jednotky v Buči vraždily civilisty.
Prezident Volodymyr Zelenskyj v ukrajinské Buči (4. dubna 2022).

Rusové se na okupovaném území chovali jako v Buči, řekl Zelenskyj

Ruští vojáci se všech ukrajinských městech, která nějakou dobu okupovali, chovali jako v Buči, kde se po jejich odchodu našly stovky zabitých civilistů. Litevským poslancům to dnes skrze videohovor řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Evropskou unii vyzval, aby vůči Rusku schválila další sankce, které budou mířit na všechny ruské banky a na ruskou ropu, informovala agentura Reuters.
Viktor Orbán, maďarský premiér, source: Flickr.com

Orbán odsuzuje masakr v ukrajinské Buči, řekl jeho tiskový mluvčí

Maďarský premiér Viktor Orbán odsuzuje masakr v ukrajinském městě Buča, kde během ruské invaze zemřely stovky civilistů, a podpoří mezinárodní vyšetřování, které najde viníky tohoto krveprolití. Řekl to dnes šéf tiskového úřadu maďarského premiéra Bertalan Havasi, jehož citoval server Hungary Today.

Aktuálně se děje

před 15 minutami

před 44 minutami

před 1 hodinou

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 1 hodinou

před 3 hodinami

důchody

Budeme mít někdy konečně důchodovou reformu? Vyhlídky kvůli neschopnosti či lenosti nejsou růžové

Mezi doslova okřídlené citáty světa patří ten, který definuje charakter člověka. Pokud prý chceme poznat, jaký ten člověk je, máme mu dát moc. Žijeme ale v zemi, kde neustálé testování charakteru politiků moc nikam nevede. Takže se z toho ani nedá dobře odvodit to, jestli třeba kvůli neschopnosti či neochotě zavést změny v jednom z nejdůležitějších systému státu, totiž penzijním, jsou všichni politici líní nebo neschopní. 

před 3 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Klíčové chyby při zakládání SRO a jak se jim vyhnout

Samostatně založená společnost s ručením omezeným (SRO) je v České republice jednou z nejběžnějších forem podnikání. Tento právní subjekt je oblíbený pro svou relativní jednoduchost a omezení osobní odpovědnosti majitelů. Nicméně, jaké problémy mohou vzniknout při založení SRO a jak se jim vyhnout? Pokusíme se prozkoumat klíčové problémy a poskytnout tipy, jak se s nimi vypořádat.

včera

včera

včera

včera

včera

Putin maskuje zvěrstva, reaguje Lotyšsko na jeho slova o "prasáctví"

Lotyšský prezident Edgars Rinkevičs označil hrozby ruského prezidenta za pokus o zastrašování a snahu zamaskovat ruská "zvěrstva" na Ukrajině. Vladimir Putin kritizoval zacházení s ruskojazyčnými občany v Lotyšsku a naznačil, že země by mohla čelit negativním následkům.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy