Dagmar Honsová (meteoroložka)

Následky řádění tornáda na Moravě Rozhovor

Predikovat tornádo je obtížné, vyskytuje se u nás málo. Jeho předpověď může vyznít jako poplašná zpráva, říká Honsová

ROZHOVOR – Je velkou hrozbou, protože se jeho výskyt dá velmi těžko predikovat. Meteoroložka Dagmar Honsová tvrdí, že předpovědět tornádo, které ve čtvrtek zpustošilo Břeclavsko a Hodonínsko, je obtížné. „A to i z důvodu, že se zde vyskytují málokdy. Jsou totiž jen zřídkakdy splněné podmínky pro jejich vznik, tedy výrazný střih větru a střet dvou rozdílných vzduchových hmot. Jejich předpověď by mohla vyznít jako poplašná zpráva,“ říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Dagmar Honsová.
Povodně červen 2013 - Čechův most

Extrémy počasí vyvolávají otázky. Vystřídají sucho povodně?

Zatímco dříve Česko na jaře často trápily povodně, v posledních letech se mluví spíš o suchu. Květen je přitom klíčovým měsícem hlavně pro zemědělce, kteří potřebují dostatek vláhy pro své plodiny. Kolik srážek v následujících týdnech spadne a co nám to přinese?
Ilustrační foto. Rozhovor

Katastrofální sucho v Česku? Meteorologové nám řekli, co nám počasí připravuje

ROZHOVOR - Odborníci z projektu InterSucho hlásí, že se půda v zimě nedosytila vodou. Už na začátku dubna uvedli, že vodní rezerva v půdě je letos výrazně nižší než ve stejnou dobu před rokem. Výrazně nižší vlhkost půdy je na 95 % území, extrémní sucho pak na osmi procentech. O současné situaci promluvila v rozhovoru pro EuroZprávy.cz meteoroložka Dagmar Honsová.
Zimní počasí, ilustrační foto

Jak dlouho vydrží sněhová pokrývka? Meteoroložka prozradila, co nás čeká

Na většině území České republiky dnes sněžilo či sněží. Podle Dagmar Honsové z Meteopressu sníh v kombinaci s větrem na některých místech komplikoval dopravu. jak dlouho bílá pokrývka vydrží? A dočkáme se ještě ve zbývající části zimy sněhové nadílky? I o tom meteoroložka mluví v rozhovoru pro EuroZprávy.cz.
Dagmar Honsová. Rozhovor

Po Novém roce přijdou ledové dny, varuje meteoroložka

ROZHOVOR - V České republice panovalo v posledních dnech nadprůměrně teplé počasí, což v rozhovoru pro EuroZprávy.cz potvrzuje meteoroložka Dagmar Honsová. Po Novém roce však dojde k výraznému ochlazení, teploty nepřekročí nulu a sněžit bude i v nížinách.
Zima, ilustrační fotografie

V Česku napadl první sníh. Dočkáme se ho i o víkendu?

Českou republiku dnes zahalil první sníh. Zatímco v nížinách se ho dočkáme už jen pouze zítra, v horských oblastech by měl padat i v dalších dnech. Podle meteoroložky Dagmar Honsové ze společnosti Meteopress by mělo tento týden napadnout 15 centimetrů sněhu.
Silnice v zimě, ilustrační fotografie Rozhovor

Jaké bude počasí na Vánoce? A kdy se ochladí? Ptali jsme se meteoroložky

ROZHOVOR - Počasí venku ničím nepřipomíná konec října a namísto podzimních teplot panují téměř ty letní. Podle meteoroložky společnosti Meteopress Dagmar Honsové se ochladí až 11. listopadu, na nějakou větší zimu si ale budeme asi muset počkat až do příštího roku. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz meteoroložka uvedla, že letošní prosinec bude teplotně připomínat spíše podzim, neboť Česko prožívá nejteplejší v historii měření.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Petr Fiala

Fiala: Česko by mělo za 77 tanků Leopard zaplatit 52 miliard

Česko by mělo za 77 tanků Leopard 2A8 zaplatit 52 miliard korun, řekl dnes na tiskové konferenci premiér Petr Fiala (ODS). Vláda udělala další krok k jejich nákupu a rozhodla o přistoupení k dohodě o společném pořízení tanků s několika evropskými zeměmi, vedenými Německem.

včera

Indie, ilustrační foto

Rusko lže a podvádí Asiaty. Státy chtějí své občany zpět

Indie ve středu oznámila, že požádala Rusko o návrat svých občanů, kteří byli naverbováni do ruské armády. Toto rozhodnutí přišlo po nedávné smrti dvou Indů ve válce na Ukrajině, uvedla televize ABC News. Podobné kroky realizuje také Nepál nebo Srí Lanka.

včera

včera

Hasiči zasahují po srážce vlaku v Pardubicích, Česká republika, 5. června 2024. Prohlédněte si galerii

Strojvedoucí rychlíku si před srážkou uvědomil chybu a zastavil, vyplývá z šetření

Vyšetřování tragické srážky rychlíku a nákladního vlaku, která se na den přesně před týdnem stala v Pardubicích, pokračuje. Podle zjištění Drážní inspekce si strojvedoucí rychlíku uvědomil, že projel návěst, a zastavil. Personál protijedoucího vlaku ale nebyl nijak varován, takže nemohl včas zabrzdit. Podle posledních informací už není nikdo ze zraněných v nemocnici. 

včera

Petr Pavel a Zuzana Čaputová

Čaputová dorazila do Česka na svou poslední zahraniční cestu

Prezident Petr Pavel a jeho manželka Eva dnes odpoledne na Pražském hradě přivítali končící slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou s partnerem Jurajem Rizmanem. Čaputová touto dvoudenní návštěvou krátce před ukončením svého pětiletého mandátu zakončuje své rozlučkové zahraniční cesty.

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Nebyla to ptačí chřipka. Lékaři popřeli tvrzení WHO o prvním úmrtí na světě

Muž z Mexika nakažený ptačí chřipkou zemřel v důsledku chronických chorob, ne na infekci tímto virem, uvedlo podle serveru The Economic Times tamní ministerstvo zdravotnictví. Světová zdravotnická organizace (WHO) přitom minulou středu oznámila, že v Mexiku zemřel člověk na ptačí chřipku, konkrétně na variantu H5N2. Mělo jít o první potvrzený případ úmrtí na nákazu touto nemocí u člověka. 

včera

Policisté zajistili místo tragické střelby na Filozofické fakultě UK. (21.12.2023)

Vyšetřování odhalilo motiv střelce z FF UK. Chtěl se pomstít

Muž, který loni v prosinci střílel na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a také dříve v Klánovickém lese a obci Hostouň, jednal samostatně. Podle závěrů vyšetřování, které zveřejnil server Seznam Zprávy s odvoláním na policejní zdroje, se nechtěl pomstít konkrétní osobě, ale celé společnosti.

včera

včera

včera

včera

Policie přijala kvůli hrozbě preventivní bezpečnostní opatření.

Cizinec podezřelý z terorismu měl přiznat, že za útok na autobusy dostal peníze

Jihoameričan, který je v souvislosti se žhářským útokem na autobusy pražské MHD podezřelý z terorismu, řekl po zadržení policistům, že byl k provedení činu najat za peníze. Informoval o tom server Seznam Zprávy. Premiér Petr Fiala (ODS) už v pondělí po zasedání Bezpečnostní rady státu řekl, že muže pravděpodobně financovalo Rusko. 

včera

včera

včera

V 80 letech zemřela nejlepší francouzská zpěvačka Francoise Hardyová

Ve věku 80 let zemřela francouzská zpěvačka Francoise Hardyová, kterou v 60. letech proslavil její křišťálově čistý hlas a melancholické balady. O úmrtí šansonierky, kterou Mick Jagger označil za svoji "ideální ženu" a Bob Dylan pro ni napsal báseň, informoval na sociálních sítích v úterý večer její syn.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy