Febiofest

Kameraman Peter Suschitzky přijede na Febiofest

Na Febiofest přijede jeden z nejlepších kameramanů současnosti

Praha – Na 24. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest přijede jeden z nejlepších kameramanů současnosti. Peter Suschitzky je dvorním kameramanem Davida Cronenberga a stojí například za filmy Crash, Východní přísliby, Rocky Horror Picture Show nebo jednou epizodou Hvězdných válek.
Oscary šestkrát nominovaná dobová romance Carol s Cate Blanchettovou a Rooney Maraovou.

Febiofest 2016 zahájí v Obecním domě. Přijde oceněna slovenská herečka Emília Vášáryová a významný italský filmový režisér Marco Bellocchio

Praha - Zahajovací ceremoniál Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest se letos ve své třiadvacetileté historii poprvé uskuteční v Obecním domě včetně projekce úvodního filmu. Tím je na letošní Oscary šestkrát nominovaná dobová romance Carol s Cate Blanchettovou a Rooney Maraovou o osudově zamilované dvojici žen z New Yorku padesátých let minulého století. Zatímco více než tisíc pozvaných hostů bude v Obecním domě přihlížet slavnostnímu ceremoniálu, na hlavním festivalovém místě v CineStaru na Andělu poběží ve všech sálech festivalové projekce pro veřejnost. Na slavnostním zahájení ve čtvrtek 17. března převezmou Kristiána za přínos světové kinematografii slovenská herečka Emília Vášáryová a italský režisér, scenárista a herec Marco Bellocchio.
Logo Febiofest 2016

Febiofest letos přivítá Petera Morgana, tvůrce filmů Královna a Poslední skotský král

Praha - 23. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest se uskuteční 17. – 25. března. Pozvání na něj přijal i britský scenárista a dramatik Peter Morgan, kterého proslavily především životopisné snímky o osobnostech 20. století, jako např. Poslední skotský král nebo Královna. Po loňské úspěšné spolupráci s festivalem Berlinale organizátoři Febiofestu znovu představí sekci Culinary Cinema.
Meryl Streepová ve filmu Čarovný les

Febiofest ve spolupráci s Berlinale vybuduje filmovou restauraci

Praha - Letos poprvé pořádá Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest ve spolupráci s prestižním festivalem Berlinale filmové projekce spojené s exkluzivními večeřemi nesoucí název berlínské filmové sekce Culinary Cinema. Febiofest uvede ve svém programu filmy s celkem čtrnácti nominacemi na Oscara, které se budou v České republice promítat poprvé. Organizátoři odhalují jména dalších filmových hvězd – do Prahy přijede režisér oscarového snímku Zamilovaný Shakespeare John Madden, padouch z bondovky Dech života herec Jeroen Krabbé a italská herecká hvězda čerstvě oceněná v Benátkách Alba Rohrwacherová. Ohlášená americká herečka Kim Novak bude mít výstavu obrazů ve Strahovském klášteře. V programu bude nově uvedena sekce Zaostřeno na Holandsko. MFF Praha – Febiofest se uskuteční od 19. do 27. března.

Aktuálně se děje

před 47 minutami

před 58 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

Zelenskyj poprvé za dva roky řekl, kolik ukrajinských vojáků padlo v boji

Poprvé za dva roky války na Ukrajině prozradil prezident napadené země Volodymyr Zelenskyj, kolik ukrajinských vojáků zemřelo. Obětí v řadách armády je 31 tisíc, řekl Zelenskyj v neděli. Kyjev si v sobotu i se spojenci připomněl druhé výročí začátku ruské agrese.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy