Letiště obecně

Řecko

Řecko se otevřelo turistům, přiletět lze do Atén nebo Soluně

V Řecku jsou ode dneška v provozu dvě hlavní letiště - v Aténách a v Soluni. Země dneškem obnovuje turistickou sezonu a bude znovu přijímat zahraniční turisty. Řecko, jež loni navštívilo 33 milionů lidí, doufá v době epidemie koronaviru v návrat aspoň části návštěvníků.
Ilustrační foto

Itálie otevírá 25 letišť. Koronavirus ale stále hrozí, problematická je Lombardie

Itálie dnes zahájila třetí fázi uvolňování restrikcí zavedených kvůli koronaviru. Fungovat opět začíná 25 letišť včetně prvního terminálu na největším severoitalském letišti v Miláně. V druhé polovině června se očekává oživení leteckého provozu. Itálie, která je v první desítce epidemií nejpostiženějších zemí na světě, své hranice cizincům z většiny evropských zemí otevřela na začátku června.
Ilustrační foto

Polsko umožní českým řidičům vyzvednout si auta z letišť

Polsko umožní českým řidičům, kteří nechali svá auta na polských mezinárodních letištích, aby si je vyzvedli a odvezli domů. Dnes o tom informovalo české ministerstvo zahraničí, které o možnosti vyzvednutí vozidel vyjednávalo s Varšavou. Zájemci o vyzvednutí aut se do středy musejí obrátit na české velvyslanectví v Polsku. Na letiště je z Česka zavezou autobusy.
Letiště Václava Havla Praha

Moody's v Evropě přehodnocuje rating letišť, Praha vyšla nejlépe

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service přehodnotila kvůli dopadům koronaviru výhled ratingu u 11 provozovatelů evropských letišť. Nejlépe z těchto změn vyšlo Letiště Praha, kterému Moody's potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti na známce Aa3. U dalších rating přesunula do režimu pozorování s předpokládaným snížením, anebo zhoršila výhled ze stabilního na negativní.
British Airways, ilustrační fotografie

Trumpův zákaz letů z Evropy vyvolává paniku na letištích

Vystresovaní a unavení turisté na letištích po celé Evropě se na poslední chvíli snaží dostat na palubu letadel, která směřují do Spojených států. Paniku rozpoutalo středeční rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o zákazu letů z Evropy, kterým chce prezident zamezit šíření nového koronaviru. Opatření začne platit v pátek o půlnoci, potrvá 30 dní a vztahuje se na 26 evropských států včetně České republiky.
počítače

Rusko testovalo autonomní internet. Následky vážné, na letištích spadly počítačové sítě

Několik ruských letišť dnes hlásilo výpadky v počítačové síti, odbavování cestujících má problémy v uralském Jekatěrinburgu, v Ufě nebo severském Salechardu. Podle moskevského rozhlasu jde nejspíš o následky nedávného testu, při němž ruské úřady prověřovaly takzvaný autonomní internet, domácí komunikační strukturu, která má být nasazena v případě odpojení země od celosvětové sítě.
Letadla, ilustrační foto

V Libyi po třech měsících otevřeli jediné letiště, bylo terčem hrůzných útoků

Libyjské úřady dnes po třech měsících otevřely letiště Mítíka, které je jediným fungujícím v Tripolisu. Informovala o tom agentura AP. Letiště muselo být v září uzavřeno kvůli tvrdým bojům mezi znepřátelenými milicemi, které v oblasti operují. Už ráno vypravilo letiště dva lety, jeden z nich směřoval do metropole sousedního Tuniska, druhý do tureckého Istanbulu.
Ilustrační foto

Poplach na letišti v Hannoveru: Auto prorazilo bránu a začalo pronásledovat letadlo

Zhruba na čtyři hodiny přerušilo dnes letiště v severoněmeckém Hannoveru provoz kvůli vozu, který vjel na vzletovou plochu. Řidič automobilu byl pod vlivem drog, informovala s odvoláním na spolkovou policii agentura DPA. Policisté se nedomnívají, že by měl čin teroristický motiv. Hannoverské letiště odbavuje vnitroněmecké i mezinárodní lety.
Letiště, ilustrační foto

Poláci budou mít jedno z největších letišť v Evropě

Varšava - Dolní komora polského parlamentu dnes schválila zákon, který umožní výstavbu jednoho z největších letišť v Evropě. Nacházet se má zhruba 40 kilometrů západně od Varšavy, blízko dálnice do Berlína a postaveno má být do konce roku 2027.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy