manažeři

Alena Schillerová

Konec zlatých padáků? Vláda změnila limity příjmů pro zásady odměňování

Zásady pro odměňování manažerů ve státních firmách nebo firmách se státní účastí se nově budou týkat těch, jejichž roční příjem přesáhne 2,5 milionu korun. Vláda totiž dnes na návrh ministerstva financí zvýšila limit z 1,8 milionu korun. Na twitteru o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
Ilustrační fotografie

Šéf britské banky chtěl odhalit autora kritického dopisu, zaplatí pokutu

Londýn - Britští finanční regulátoři a banka Barclays vyměřili generálnímu řediteli banky pokutu za to, že se snažil odhalit autora dopisu, který ho kritizoval. Jes Staley musí zaplatit 1,1 milionu liber (31,8 milionu Kč). Je to vůbec poprvé, co regulátoři stanovili podobnou pokutu úřadujícímu řediteli velké banky v Británii, uvedla dnes agentura Reuters.
Práce na pc, ilustrační fotografie

Ženy v Česku stále vydělávají méně peněz. Na manažerských pozicích jsou ale platy srovnané

Praha - Česká republika je na třetím místě v Evropské Unii ve výši takzvané „gender pay gap“, tedy rozdílu mezi průměrnými platy žen a mužů. Muži berou podle dat Eurostatu z roku 2014 v průměru o 22,1 % větší platy než ženy. Na manažerských pozicích ale firmy rozdíly nedělají. Vyplývá to z údajů společnosti Stanton Chase, která se věnuje vyhledávání vrcholových manažerů.
Ilustrační fotografie

Meditující manažer? Nový trend v osobním rozvoji ve firmách

Praha - Svět vzdělávacích a rozvojových nabídek vždy zachvátí nějaká módní vlna. V devadesátých letech "frčela“ asertivita a marketing, na přelomu tisícletí se rozbujela outdoorová školení. Jaké jsou trendy dnes? Inspirace východem by v současné pomyslné hitparádě školení jistě nechyběla. Již dávno nepatří jen do čajoven. V posledním desetiletí se čím dál více snoubí i s byznysem.
Pro úspěch firmy udělejte cokoliv

Pro úspěch firmy udělejte cokoliv

Praha - Podnikání se těší až neobvykle vysokému zájmu. Na trh tak přicházejí neustále nové firmy, které se snaží prosadit a nabídnout zákazníkům něco nového a lepšího.
Čeští manažeři považují firmy z daňových rájů za rizikové

Čeští manažeři považují firmy z daňových rájů za rizikové

Praha - Většina vrcholových manažerů významných českých firem považuje společnosti z daňových rájů jako více spjaté s trestnou činností a organizovaným zločinem. To je jeden z hlavních závěrů vyplývajících z ankety mezi stovkou generálních a finančních ředitelů, kterou provedla poradenská společnost Bisnode na konferenci CFO VISION pořádanou vzdělávací agenturou Controller Institut.
Šmejdům můžete nově vypovědět smlouvu do 14 dnů

Šmejdům můžete nově vypovědět smlouvu do 14 dnů

Praha - Šmejdi snad budou mít utrum. Nový občanský zákoník, který vstoupí v platnost už v lednu, totiž pořádně komplikuje život neseriózním společnostem z předváděcích akcí a z pouličního nebo podomního prodeje elektřiny a plynu.
Ilustrační foto

Zkrouhnout manažerům platy? Švýcaři v referendu překvapují

Bern - Švýcaři dnes v referendu odmítli návrh na omezení manažerských platů a vyslovili se i proti daňovému zvýhodnění rodin a zvýšení dálničních poplatků. O předběžných výsledcích hlasování informovala švýcarská televize. Ostře sledovaná byla zejména reakce občanů na návrh, aby maximální platy manažerů nesměly přesáhnout dvanáctinásobek aktuální minimální mzdy.
Ilustrační fotografie

Zlikvidovat šéfa? Pozor, na světě je neprůstřelný oblek. Takto vypadá

Toronto - Oblek, který je snem každého podnikatele jednadvacátého století, uvádí na trh kanadská firma. Díky němu bude mít nejen dokonale upravený vzhled, ale třídílný oblek zároveň poskytne ochranu před kulkami a střelami, jakou by mu mohl závidět i filmový agent James Bond, napsala agentura AFP.
Ilustrační foto

Stavebnictví skomírá. Jak ho opět nastartovat?

Praha - Pozitivní reference a doporučení od předešlých zákazníků, důvěra a snadná dohledatelnost na internetu. To jsou podle Marcely Kolářové, marketingové manažerky firmy DELTA Projektconsult, nejlepší šance, jak ve stavebnictví získat nové klienty a s nimi i zakázky.
Ilustrační foto

Za krizi můžou bankéři, teď budou pykat, rozhodl Brusel

Praha - Bankéři si v budoucnu zřejmě výrazně rozmyslí, jestli budou investovat s velkou mírou rizika. Evropský parlament totiž schválil výrazné omezení jejich maximálních bonusů, čímž výrazně snížil jejich motivaci jít do vysoce rizikových spekulací.
Ilustrační foto

Milionářská daň se platí už dva měsíce. Jak dolehla na firmy?

Praha - Zvrat, který přišel v posledním čtvrtletí roku 2012, kdy začaly růst mzdy, může být podle analytiků způsobený vyplácením bonusů již v prosinci. Od ledna jsou zvýšené daně, manažerům se tak dřívější výplata více vyplatila, řekl v pondělí Petr Gapko z GE Money Bank.
Ilustrační foto

Co je to projektový management? Češi v tomto oboru patří ke špičkám

Praha - Popularizovat a rozvíjet projektovou kulturu v Česku chce konference s názvem Projektový management 2013: chaos vs. řád. Akci pořádá Společnost pro projektové řízení, o. s. ve spolupráci s Fakultou multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve dnech 23. a 24. dubna.
Ilustrační foto

UniCredit mění vedení: Do čela se dostal Matula

Praha - Po dvou a půl letech se vrací do čela společnosti UniCredit Leasing CZ Jiří Matula (56), který se od 5. března 2013 stal předsedou představenstva a generálním ředitelem firmy. Dosavadní šéf Jaroslav Jaroměřský byl ke stejnému datu jmenován místopředsedou představenstva a obchodním ředitelem.
Revoluce: Švýcaři řekli NE zlatým padákům!

Revoluce: Švýcaři řekli NE zlatým padákům!

Ženeva - Švýcaři v nedělním referendu odsouhlasili větší pravomoci akcionářů při odměňování top manažerů včetně zákazu tzv. zlatých padáků. Podle švýcarských úřadů nový návrh zákona podpořilo 67,9 procenta voličů a všechny kantony, což nebývá v zemi obvyklé, oznámila agentura AFP.
Ilustrační foto

Rozhodnuto! Švýcaři řekli zlatým padákům jasné NE!

Ženeva - Švýcaři v nedělním referendu odsouhlasili větší pravomoci akcionářů při odměňování top manažerů včetně zákazu tzv. zlatých padáků. Hlasování v některých kantonech pokračuje až do večera, ale podle už skončených referend a průzkumů nový zákon podpořilo okolo 60 procent občanů, oznámila agentura AFP.

Aktuálně se děje

před 17 minutami

před 50 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Živě Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Marian Jurečka

Důchody se dočkají změn. Jurečka představil reformu penzí

Ministerstvo práce dokončilo návrh zákona týkající se reformy penzí, který představuje důležité změny v systému penzijního zabezpečení. Tento návrh upravuje několik klíčových aspektů, včetně růstu důchodového věku v závislosti na očekávané délce života, stanovení minimálního důchodu na úrovni 20 procent průměrné mzdy a možnosti dřívějšího odchodu do penze pro osoby vykonávající náročné profese.

před 8 hodinami

Alexej Navalnyj

Postrach Kremlu a plamen demokracie v Rusku. Kdo byl Alexej Navalnyj?

Alexej Navalnyj, prominentní ruský opoziční politik a aktivista, byl známý svou nekompromisní kritikou ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho vlády. Jeho odvaha veřejně se postavit vůči autoritářskému režimu ho učinila klíčovou postavou v ruské politické scéně a zajistila mu obdiv, jak doma, tak i v zahraničí. Zároveň však byl vystaven nebezpečí a pronásledování ze strany ruských úřadů.

před 8 hodinami

Voják Bundeswehru zastřelil na severu Německa čtyři lidi včetně dítěte. Potom se vzdal

Údajně voják Bundeswehru zastřelil čtyři lidi v obcích Scheessel a Bothel na severozápadě Německa, mezi nimiž bylo i jedno dítě. Podezřelý se dobrovolně vzdal úřadům, informovala prokuratura v dolnosaském Verdenu a místní policie ve společném prohlášení.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy