Obama v Indonésii vyzval k náboženské a rasové toleranci, lidé mu aplaudovali

Jakarta - Současný americký prezident Donald Trump je ve válce s novináři. Jeho předchůdce Barack Obama se dnes v Indonésii nechal slyšet, že spíše než každodenních negativních komentářů v médiích se obával toho, jak bude vnímán po letech.

"Dnes máte v médiích zpravodaje, kteří každý den říkají Obama je podle průzkumů veřejného mínění nepopulární, nepodařilo se mu získat ten hlas, nebo se stala tato hrozná věc´," řekl Obama. "Já jsem ale neměl obavy z toho, co o mně dnes píší v novinách. Obavy jsem měl, když jsem si položil otázku: ´Co o mně budou psát za 20 let?´," řekl někdejší prezident na konferenci indonéské diaspory.

Obama dále řekl, že je nutné vzdorovat rozdělující náboženské a rasové politice, přičemž zdůraznil, že Indonésie byla historicky tolerantní, což by si měla zachovat. "Tady v Indonésii, ve Spojených státech, v Evropě a vůbec všude, je velmi důležité bojovat proti politice, 'my' proti 'vám'," řekl Obama, za což sklidil bouřlivý potlesk lidí, z nichž většina pracovala či studovala v zahraničí. Indonésie se v posledních měsících potýkala s rostoucí netolerancí vůči nemuslimům a LGBT komunitě.

Před návštěvou Jakarty navštívil Obama město Yogyakarta a mezi turisty populární ostrov Bali, kde vyjel na rafty. Rovněž se setkal s prezidentem Indonésie Jokem Widodem.

Související

Více souvisejících

Barack Obama indonésie novináři rasismus

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Diplomat prozradil, proč Putin eskaluje konflikt na Ukrajině. Kreml sdělil důvod odpálení rakety

Ruský prezident Vladimir Putin se snaží zastrašit západní spojence eskalací konfliktu, tvrdí bývalý velvyslanec USA při NATO Ivo Daalder. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy