Je to špatné, Německo je v koncích, varuje poslanec

Praha - Ještě do nedávna tvrdila německá kancléřka Angela Merkelová a další němečtí politici, že země přijme všechny imigranty. Nyní Německo své hranice s Rakouskem uzavřelo. Podle poslance Milana Šarapatky to znamená jediné - země je v krizi.

"Neuvěřitelné! Tak chtějí ty uprchlíky nebo nechtějí? Vždyť právě pracovití a vzdělaní imigranti přece měli na stárnoucí německou populaci pracovat. Nebo že by Němcům skutečně došla mávátka a vlaječky, jak jsem se kdesi dočetl? A ještě k tomu, ve stejném okamžiku, kdy Němci lákali uprchlíky na štědrou sociální podporu, mají tu opovážlivost požadovat po ostatních státech, aby si jejich uprchlíky rozebraly," rozohnil se ve svém vyjádření poslanec.

"Copak si opravdu německá kancléřka neuvědomila, že když umožní vstup desetitisícům uprchlíků do Německa bez jakékoli kontroly, stejně tak oprávněným žadatelům o azyl, jako ekonomickým imigrantům nebo třeba agentům Islámského státu, jako se to stalo minulý víkend, sdělí všem ostatním cca šedesáti milionům lidí, kteří jsou momentálně ve světě na útěku, aby to zkusili a přišli k nim také. „ V Německu se na vás už přece těšíme...". Chci věřit, že si kancléřka Merkelová konečně uvědomila, že ty miliony lidí Německo ani celá Evropa prostě nepojme. Ekonomicky, demograficky, sociálně, bezpečnostně.... I tak mám o budoucnost Evropy obavy!" dodal.

Následně se pozastavuje nad tím, že své, vůči imigrantům dosud velmi vstřícné, stanovisko změnil překvapivě i francouzský prezident Hollande, když prohlásil, že německé rozhodnutí uzavřít hranice bylo způsobeno neplněním povinností některých členských států Schengenu. "Jinými slovy, státy na hranicích schengenského prostoru, Řecko, Itálie, Malta, ale i Francie a Španělsko by měly konečně začít dělat to, k čemu se v dohodě zavázaly. Tedy chránit společné evropské hranice a nenechat do Evropy vstoupit nikoho, na koho se nebude vztahovat právo azylu. Ostatní vnitroschengenské státy jim v tom musí ze všech sil pomáhat. Nikdo jiný to za nás neudělá. A už vůbec ne bruselští úředníci. Určitě bude užitečnější a vlastenečtější, pokud budou naši čeští profesionální vojáci chránit společné hranice Schengenu, než kdyby riskovali své končetiny případně i životy na ochranu něčích zájmů v afgánských horách nebo iráckých pouštích," podotkl.

Podle některých českých politiků je prý uzavření německých hranic začátkem konce Schengenu. To si ale Šarapatka nemyslí. "Je však nezbytně nutné, aby všechny státy v Schengenu konečně začaly ve prospěch celku dělat to, co mají, a nesnažily se prosazovat pouze své partikulární zájmy, viz příklad Německa. Je logické, že po uzavření německé hranice, zazněly z české politické scény opakovaně hlasy po uzavření našich hranic (předseda SPD Tomio Okamura). A podle TOP 09, kde asi nikdo neví, která bije a každý říká něco jiného, se uzavřením rakousko-německých hranic de facto nic moc nestalo. No, až ty desetitisíce utečenců místo přes Rakousko půjdou od zítřka do Německa přes Slovensko a Českou republiku, to se pak asi něco dít bude! Zatím přeji příjemný spánek....." uzavřel.

Související

Více souvisejících

Milan Šarapatka (Úsvit) uprchlíci Německo

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy