Praha - Ještě do nedávna tvrdila německá kancléřka Angela Merkelová a další němečtí politici, že země přijme všechny imigranty. Nyní Německo své hranice s Rakouskem uzavřelo. Podle poslance Milana Šarapatky to znamená jediné - země je v krizi.
"Neuvěřitelné! Tak chtějí ty uprchlíky nebo nechtějí? Vždyť právě pracovití a vzdělaní imigranti přece měli na stárnoucí německou populaci pracovat. Nebo že by Němcům skutečně došla mávátka a vlaječky, jak jsem se kdesi dočetl? A ještě k tomu, ve stejném okamžiku, kdy Němci lákali uprchlíky na štědrou sociální podporu, mají tu opovážlivost požadovat po ostatních státech, aby si jejich uprchlíky rozebraly," rozohnil se ve svém vyjádření poslanec.
"Copak si opravdu německá kancléřka neuvědomila, že když umožní vstup desetitisícům uprchlíků do Německa bez jakékoli kontroly, stejně tak oprávněným žadatelům o azyl, jako ekonomickým imigrantům nebo třeba agentům Islámského státu, jako se to stalo minulý víkend, sdělí všem ostatním cca šedesáti milionům lidí, kteří jsou momentálně ve světě na útěku, aby to zkusili a přišli k nim také. „ V Německu se na vás už přece těšíme...". Chci věřit, že si kancléřka Merkelová konečně uvědomila, že ty miliony lidí Německo ani celá Evropa prostě nepojme. Ekonomicky, demograficky, sociálně, bezpečnostně.... I tak mám o budoucnost Evropy obavy!" dodal.
Následně se pozastavuje nad tím, že své, vůči imigrantům dosud velmi vstřícné, stanovisko změnil překvapivě i francouzský prezident Hollande, když prohlásil, že německé rozhodnutí uzavřít hranice bylo způsobeno neplněním povinností některých členských států Schengenu. "Jinými slovy, státy na hranicích schengenského prostoru, Řecko, Itálie, Malta, ale i Francie a Španělsko by měly konečně začít dělat to, k čemu se v dohodě zavázaly. Tedy chránit společné evropské hranice a nenechat do Evropy vstoupit nikoho, na koho se nebude vztahovat právo azylu. Ostatní vnitroschengenské státy jim v tom musí ze všech sil pomáhat. Nikdo jiný to za nás neudělá. A už vůbec ne bruselští úředníci. Určitě bude užitečnější a vlastenečtější, pokud budou naši čeští profesionální vojáci chránit společné hranice Schengenu, než kdyby riskovali své končetiny případně i životy na ochranu něčích zájmů v afgánských horách nebo iráckých pouštích," podotkl.
Podle některých českých politiků je prý uzavření německých hranic začátkem konce Schengenu. To si ale Šarapatka nemyslí. "Je však nezbytně nutné, aby všechny státy v Schengenu konečně začaly ve prospěch celku dělat to, co mají, a nesnažily se prosazovat pouze své partikulární zájmy, viz příklad Německa. Je logické, že po uzavření německé hranice, zazněly z české politické scény opakovaně hlasy po uzavření našich hranic (předseda SPD Tomio Okamura). A podle TOP 09, kde asi nikdo neví, která bije a každý říká něco jiného, se uzavřením rakousko-německých hranic de facto nic moc nestalo. No, až ty desetitisíce utečenců místo přes Rakousko půjdou od zítřka do Německa přes Slovensko a Českou republiku, to se pak asi něco dít bude! Zatím přeji příjemný spánek....." uzavřel.
Související
Českého poslance nevpustili na Ukrajinu. Jsem rád, že jeho Úsvit zanikne, dodal k tomu Janda
Trump se od Clintonové neliší, český poslanec a jeho dřívější stoupenec je naštvaný
Milan Šarapatka (Úsvit) , uprchlíci , Německo
Aktuálně se děje
před 34 minutami
Ukrajinská armáda se poprvé střetla se severokorejskými vojáky
před 1 hodinou
Juncker: Pokud vyhraje Trump, Evropa musí ukázat sílu
před 1 hodinou
Tisíce mrtvých, přes 10 tisíc zraněných. Libanon zveřejnil počty mrtvých ve válce Izraele s Hizballáhem
před 1 hodinou
Donald Trump: Polarizující postava, která se chce vrátit k moci. Obdivuje autoritáře a chce porážet ostatní
před 1 hodinou
Kamala Harrisová: Ostřílená právnička a politička, zastánkyně práv žen a menšin
před 2 hodinami
Volby v USA: První obec sečetla výsledky. Trump i Harrisová mají tři hlasy
před 2 hodinami
Co bude s NATO, pokud volby vyhraje Trump? Rutte se budoucnosti nebojí
před 2 hodinami
Harrisová i Trump zakončili předvolební kampaň po boku celebrit. Hlasovalo už 81 milionů lidí
před 3 hodinami
Volby v USA startují. Harrisová může být první prezidentkou
před 4 hodinami
Výhled počasí do konce listopadu: Meteorologové řekli, zda hrozí výrazné změny
včera
Princ Harry je černá ovce, říká Trumpův syn. Zavzpomínal i na Alžbětu II.
včera
RECENZE: Dcera národa reviduje národní obrození mladistvou perspektivou. Daří se to?
včera
Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou
včera
Můžeme brát Trumpa vážně? Kontrast s Harrisovou je nebývale silný, analyzuje expert Smith volby v USA
včera
Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně
včera
Ochraňují nás duše zemřelých příbuzných? Naši předci tomu věřili
včera
Netradiční policejní práce. Strážci zákona dnes začnou střílet divočáky na Liberecku
včera
Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie
včera
Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní
včera
Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?
Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.
Zdroj: Libor Novák