Zděšení nad výplatou: Poslanci pocítili škrty, chtějí zpět své peníze

Praha – Poslanci dostali lednovou výplatní pásku a zděsili se. Platy jim klesly o více, než předpokládali. Informují o tom lidovky.cz.

Všem státním zaměstnancům byly sníženy platy, a tak se nad svými lednovými výplatami nyní zděšeně pozastavují hasiči, policisté i úředníci. Nemenší úlek vládne i mezi poslanci. Jejich platy jsou mnohem nižší, než čekali.„Ze třiceti tisíc mám jen 24. Když živím rodinu se dvěma dětmi, je to sakra poznat,“ řekl pro LN šestatřicetiletý policista Pavel z Moravy.Policisté si snížení mezd nehodlají nechat líbit. Vyčítají to hlavně ministru vnitra Radku Johnovi, který se jich podle jejich názoru málo zastával. Nedůvěřují mu a odboráři proti němu dokonce chystají petici, v níž budou požadovat jeho demisi.Politici se také bouří. Snížení platů si sice loni sami odhlasovali, ale netušili, že bude tak citelné. Kromě samotných platů si také odsouhlasili zdanění náhrad. Podle Lubomíra Zaorálka (ČSSD) očekávali, že přijdou o pět až osm tisíc. Ve finále prý někteří dostali výplatu nižší až o dvacet tisíc korun.Poslancům se to nelíbí a chtějí své peníze zpět. Už plánují, jak by je zase dostali. „Je na těch, kteří to navrhli, aby to pro příští rok určitým způsobem zohlednili. A to v tom smyslu, aby vedoucí odborů neměli o padesát procent vyšší platy, než mají poslanci,“ vyzývá své kolegy poslanec Jeroným Tejc (ČSSD).

Související

Více souvisejících

škrty

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy