Jaké jsou nezbytné první kroky každého podnikatele?

KOMERČNÍ SDĚLENÍ - Ne každý chce být nutně jenom zaměstnancem. Je stále mnoho lidí, kteří se chtějí vydat na podnikatelskou dráhu. To je určitě dobře, jelikož schopní lidé by se měli realizovat v tom, v čem chtějí. Společně s námi se nyní můžete podívat na to, jaké jsou první nezbytné kroky každého podnikatele.

Firma je základ

Existuje sice možnost podnikat jako OSVČ, ale zde mluvíme spíše o činnostech, které jsou spojeny s aktivitou jednotlivce. Kdo má zájem vybudovat úspěšnou firmu, měl by hned na začátku myslet na to, že správnou cestou bude společnost s ručením omezením. Tu dnes není nutné jenom klasicky zakládat. To může být zdlouhavé a náročné. Chytrý podnikatel by měl využít prodej založených společností, ze kterých si jednu vybere a jednoduše koupí. Jedná se o takzvané ready made firmy, které s sebou přinášejí řadu výhod. Třeba:

Nízkou pořizovací cenu Rychlý převod na nového majitele Jistotu bezdlužnosti

Samozřejmou výhodu u daných firem je i to, že v případě koupě není problém potřebné věci jednoduše změnit. Máme na mysli třeba to, že dojde ke změně názvu, nebo ke změně základního kapitálu, a logicky i ke změnám jednotlivých osob ve firmě. Zkrátka a jednoduše si lze takto koupenou firmu upravit podle svých představ.

Bez sídla to nejde

Další krok, na který by měl myslet každý podnikatel, je rozhodně nutnost zajištění sídla. Jak na to? Možností je řada. Správný podnikatel by však měl zapomenout na sídlo u sebe doma, jelikož to vypadá velmi neprofesionálně. Vždy je vhodné využít výhodné registrační sídlo třetích stran. Nabídka je poměrně pestrá a tak není problém vybírat z celé řady konkrétních adres. Připomeňme, že bez sídla nelze firmu ani založit, ani koupit. Pokud se podíváme i několik zákonných nezbytností, patří sem:

Zapsání v obchodním rejstříku Příjem pošty Dostupnost Když sídlo, tak virtuální

Když se mluví o sídle, je dobré vědět, že vhodnou možností je sídlo, které se označuje jako virtuální. Díky tomu může firma sídlit na prestižní adrese, což výrazně vzbudí lepší dojem. Jedním z příkladů je virtuální kancelář v Bratislavě, popřípadě její alternativa v jiných velkých městech. Takové sídlo doporučíme všem začínajícím podnikatelům.

Mějte alespoň základní zázemí

V sídle jako takovém se není nutné nezbytně zdržovat. Je možné být reálně i jinde, kde bude vytvořený prostor pro podnikání. U něho nezapomínejte na základní vybavení, kam patří stoly, komody, pracovní židle i konferenční židle. Zkrátka základ vybavení kanceláře. K tomu dále přidejte i výpočetní techniku, bez které se také nikdo nikdy neobejde. Hitem jsou dnes pochopitelně notebooky, a to díky nízkým cenám, ale také díky možnosti jednoduché mobility.

Zajištění prvních smluv

S podnikáním pochopitelně souvisí i spolupráce, kdy je třeba hledat první obchodní partnery a dodavatele. S tím souvisí nutnost uzavření prvních smluv, kde bude jasně a přesně definováno, jaké povinnosti má která smluvní strana. Poté už stačí mít jenom kvalitní cartridge, smlouvy vytisknout a podepsat, a vše potřebné je hotovo. A nyní už může podnikatel začít se svým byznysem. A k tomu mu dopomůže ještě poslední krok, na který se podíváme.

Bez reklamy to nejde

Konkurence je vše všech oborech celkem velká, což znamená, že bez reklamy žádný začínající podnikatel neuspěje. Proto ve výčtu našich nezbytných kroků najdete i nutnost začít s několika reklamními kampaněmi. Nejlépe na internetu. S tím souvisí také nutnost kvalitní webové prezentace. Reklamu dnes nepotřebují v podstatě jenom velké firmy z mnoha zákazníky. Než je taková vybudována, trvá to i desítky let. Proto doporučíme reklamu nepodceňovat, jelikož její absence je mnohdy hlavním důvodem krachu celého nápadu.

Související

Ilustrační foto

V Česku se od revoluce zdvojnásobila životní úroveň, ukazuje analýza

Dvě stě tisíc podnikatelů v roce 1990 a jejich pětinásobek o rok později položily základy prosperity současné České republiky. Díky rozvoji podnikatelské sféry výrazně vzrostla životní úroveň lidí. I přestože od roku 2021 lidé čelí vysokému růstu spotřebitelských cen, výdělky zaměstnanců jsou v současnosti oproti roku 1989 v průměru čtrnáctkrát vyšší, přičemž ceny stouply sedminásobně. Produktivita země přepočtená na obyvatele ale stále zdaleka nedosáhla úrovně Německa, uvádí analýza, kterou vypracovali analytici Hospodářské komory u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii. 

Více souvisejících

podnikatelé firmy komerční sdělení

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Dopravní nehoda na Pražském okruhu

Hromadná nehoda zablokovala Pražský okruh. Stojí i dálnice D1

Jedna osoba zemřela a další byla těžce zraněna při vážné dopravní nehodě, která se odehrála ve čtvrtek odpoledne na 77. kilometru dálnice D0 u Modletic na Pražském okruhu. Na místě se srazila dvě osobní a dvě nákladní vozidla. Provoz ve směru na D1 byl okamžitě zastaven, na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně letecké záchranné služby.

před 2 hodinami

Česká televize, ilustrační foto

Češi si připlatí. Koncesionářské poplatky vzrostou ještě letos, schválil Senát

Senát Parlamentu České republiky schválil novelu zákona, která přináší zásadní změny v oblasti televizních a rozhlasových poplatků. Tyto poplatky se podle nových pravidel zvýší a rozšíří se i okruh občanů, kteří je budou muset platit. Novelu nyní dostane k podpisu prezident republiky a pokud ji podepíše, začnou změny platit už od května.

před 2 hodinami

před 4 hodinami

Vlastimil Válek

Černochové se vymstila její sóĺo akce. Pohádala se s Válkem

Nečekané ráno zažili členové vlády ve středu, kdy ministryně obrany Jana Černochová (ODS) na tiskové konferenci těsně před zasedáním kabinetu oznámila, že chce, aby vojáci dostali od léta přidáno nejméně 8300 korun měsíčně. Její krok zaskočil všechny kolegy a rozpoutal ostrou hádku na půdě vlády, která vyústila v odchod ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) z jednání.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Elon Musk

Muska trápí problém, kvůli kterému nemůže spát. Vyřešit se ho snaží s těmi nejnepravděpodobnějšími spojenci

U večeře, kde se podávají těstovinové saláty a děti pobíhají mezi stoly, se ozývá otázka: „Má tu někdo víc než sedm dětí?“ Většina konferencí by takovou poznámku považovala za nepatřičnou, ale na NatalConu, setkání příznivců pronatalismu, jde o klíčové téma – porodnost. A právě to je podle účastníků jeden z největších problémů současné civilizace.

před 6 hodinami

umělá inteligence (AI)

Umělá inteligence se stává vážným problémem pro celý svět. Jen jinak, než si lidé myslí

Když se hovoří o hrozbě v podobě umělé inteligence, většina lidí si pravděpodobně vybaví scény ze science fiction filmů, kde roboti ovládli svět. Globální rozmach technologií umělé inteligence ale skýtá i jiné nebezpečí, do konce dekády totiž povede k obrovskému nárůstu spotřeby energie, která se přiblíží úrovni současné spotřeby celého Japonska. Vyplývá to ze zprávy Mezinárodní energetické agentury (IEA), podle níž bude jen zhruba polovina této energie pocházet z obnovitelných zdrojů.

před 7 hodinami

Evropská unie

EU pozastavuje odvetná cla vůči USA

Evropská unie oficiálně oznámila, že na 90 dní pozastavuje zavedení plánovaných odvetných cel vůči Spojeným státům, které měly reagovat na americká cla na dovoz oceli, hliníku a automobilů. Reaguje tím na včerejší překvapivé rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa odložit zavedení tzv. recipročních cel rovněž o 90 dní.

před 7 hodinami

Zadržený čínský občan

Číňané nejsou ten největší problém. Ten leží ve způsobu, jakým ruská armáda rekrutuje lidi

Ukrajinská armáda před několika dny oznámila, že zajala dva čínské občany bojující na straně ruské armády. Z války na Ukrajině se tak stále zřetelněji stává konflikt s globálním přesahem – a se stále větším počtem padlých, kteří nemají ani ruský, ani ukrajinský pas. Zatímco Rusko verbuje zahraniční bojovníky prostřednictvím slibů, klamání a někdy i donucení, Ukrajina sází na dobrovolnickou legii a transparentní výcvik. Motivace, status i rizika těchto zahraničních účastníků se ale zásadně liší.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Ilustrační foto

Trump tlačí svět na pokraj recese. Lze ji ještě odvrátit?

Světová ekonomika se ocitla v kritickém bodě. Jakmile Spojené státy pod vedením Donalda Trumpa zahájily novou vlnu obchodních válek, hrozí nejen propad mezinárodního obchodu, ale i zhroucení důvěry investorů a prudký pokles spotřebitelských výdajů.

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Ilustrační foto

Čína schválila stavbu projektu, který nemá na světě obdoby. Největší elektrárna na Zemi zbytek Asie děsí

Čína nedávno schválila výstavbu největší vodní přehrady světa na řece Yarlung Tsangpo v Tibetu. Jakmile bude plně dokončena, stane se největší elektrárnou na planetě s obrovským náskokem před současnými rekordmany. Tento ambiciózní projekt však vyvolává značné obavy – nejen kvůli možnému vysídlení obyvatel a ekologickým důsledkům, ale zejména kvůli dopadům na země ležící níže po proudu, konkrétně Indii a Bangladéš, kde je řeka známá jako Brahmaputra.

před 10 hodinami

Paul Salem

Jednání USA a Íránu startují. USA a Izrael mohou odstartoval válku, varuje Salem

Americký prezident Donald Trump oznámil zahájení nového kola jednání mezi Spojenými státy a Íránem, které odstartuje v sobotu a bude se týkat citlivého tématu – íránského jaderného programu. Přestože jde o důležitý diplomatický krok, vyhlídky na skutečný průlom zůstávají podle odborníků mizivé. Paul Salem z Middle East Institute pro EuroZprávy.cz varoval, že pokud dialog selže, mohou Spojené státy společně s Izraelem dojít k závěru, že jedinou cestou, jak přimět Írán k návratu k jednání, je vojenský zásah.

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Šanghaj

Proč Čína Trumpovi neustoupí? Nemá důvod, USA drží v kleštích

Obchodní konflikt mezi dvěma největšími ekonomikami světa, Spojenými státy americkými a Čínou, znovu nabírá na obrátkách. Prezident Donald Trump sice ve středu oznámil tříměsíční pauzu v zavádění nových cel na většinu zemí, ale s výjimkou Číny. Ta se ve čtvrtek odvetně rozhodla uvalit nové clo na všechny americké dovozy, čímž vzniká riziko dlouhodobého a hluboce narušujícího ekonomického střetu.

před 13 hodinami

včera

včera

včera

Trump mění cla. Číně to osolil, dalším zemím je snížil kvůli ochotě jednat

Změny v celní politice oznámil ve středu americký prezident Donald Trump. Zatímco na Čínu uvalil ještě vyšší cla ve výši 125 procent, více než sedmi desítkám zemí, které projevily ochotu jednat, snížil cla na 10 procent na následujících 90 dní. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy