Legendární muzikál poprvé v českém podání - už teď hlásí vyprodaná představení

Praha – Ještě ani nejsou přípravy muzikálu Mamma Mia! v plném proudu a už jsou vyprodané vstupenky na jeho prosincovou premiéru. Ty, kteří se k lístkům na premiéru nedostali, ale nemusí zoufat, protože se chystá ještě druhá premiéra pro velký zájem.

Česká verze světového hitu Mamma Mia! hlasí první čtyři vyprodaná představení a pro velký zájem přidává vstupenky na druhou premiéru. „Zájem diváků je mimořádný, a proto jsme do prodeje dali i ta nejlepší místa na druhou premiéru 13. prosince 2014," uvedl producent Peter Kovarčík. Oficiální premiéra bude o den dříve, tedy v pátek 12. prosince 2014 v pražském Kongresovém centru.

Příběh muzikálu se odehrává na malém řeckém ostrůvku, kam pozve mladinká nevěsta tři muže, z nichž každý může být jejím otcem. Svého pravého otce nikdy neviděla a na jejich jména narazila v maminčině deníku. Devět měsíců před jejím narozením se její maminka seznámila se třemi muži. Jejich příjezd roztočí kolotoč komických situací a překvapivé rozuzlení. Scénář napsala britská dramatička Catherine Johnson.

Děj doprovází populární písně švédské skupiny ABBA, které jsou dodnes běžně slyšet v rádiu. Mezi ně patří legendární hity jako Money, Money, Money, Dancing Queen, Super Trouper, Take A Chance On Me, hit neodmyslitelně spjatý s muzikálem, který nese stejný nnázev Mamma Mia, i poslední hit, který ABBA nahrála, Thank You For The Music. Všechna hudební čísla doprovodí orchestr vedený Daliborem Kaprasem.

V české verzi muzikálu se objeví řada špičkových herců a zpěváků. Těšit se můžete na Ivanu Chýlkovou, Jiřího Langmajera, Petra Koláře, Jaroslavu Kretschmerovou, Tomáše Matonohu, Leonu Machálkovou, Romana Vojtka či Sabinu Křovákovou a řadu dalších.

Českou verzi dal dohromady tým sedmi lidí. Režisér Antonín Procházka, o překlad se postaral Adam Novák, kostýmy navrhl Roman Šolc, scénu připravil Radek Havlíček, choreografii vytvořila Ivana Hannichová a hudbu připravil orchestr pod vedením dirigenta Dalibora Kaprase a sbor pod vedením sbormystrině Aleny Průchové. Producentem je Peter Koverčík a společnost Dark style agency.

Prvně byl muzikál uveden v Londýně v roce 1999 a hned trhal rekordy. Vidět jej mohli lidé ve 41 zemích a 327 metropolích po celém světě. Na Brodwayi je devátí nejdéle uváděný titul všech dob. Čeština bude patnáctým jazykem, ve kterém bude muzikál uveden.

Související

Film

RECENZE: Cats jsou bizarním muzikálem, na který kritici cení zuby

Velkolepý muzikál od oscarového Toma Hoopera, režiséra Bídníků a Královy řeči, se potýká s eskapádou špatných produkčních rozhodnutí. Vynikající obsazení a slušné herecké a vokální výkony nedokážou zastřít absenci výraznějšího děje a podivnou práci s kamerou.
Tentokrát stráví velkou část filmu obě sestry pohromadě. A jako tým šlapou nejlépe.

RECENZE: Ledové království 2 jako velkolepá inspirativní fantasy i ledovec klišé

RECENZE – Frozen je světový fenomén. Nejvýdělečnější animák všech dob uhranul dětem i dospělým do takové míry, až ho za to půlka světa začala nenávidět. Penály, čepice, panenky a samozřejmě chytlavá odrhovačka Let It Go. Před Ledovým královstvím nebylo úniku. A když už začala „Frozenmánie“ opadávat, je tady pokračování.

Více souvisejících

muzikál muzikál Mamma Mia!

Aktuálně se děje

před 33 minutami

před 57 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 3 hodinami

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Čína, ilustrační fotografie

Ruský útok na Ukrajině už se nelíbí ani Číně

Čína reagovala na útok Ruska na ukrajinské město Dnipro balistickou raketou schopnou nést jaderné hlavice výzvou ke klidu a zdrženlivosti. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí při pravidelné tiskové konferenci zdůraznil, že je třeba předejít eskalaci a najít politické řešení konfliktu.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Obrana proti balistickým střelám je extrémně obtížná. Rusko se snaží Západ zastrašit, říká Drmola

Rusko zřejmě vypálilo proti ukrajinskému Dnipru balistickou střelu. Bezpečnostní expert Jakub Drmola z brněnské Masarykovy univerzity upřesnil, že není úplně jisté, zda šlo o střelu mezikontinentální. Raketa středního doletu ale dokáže napáchat obrovské škody – vzhledem k návratové rychlosti hlavic je obrana proti nim extrémně náročná. Velkou roli navíc hraje fakt, že nikdo neví, co hlavice dané rakety nese.

včera

včera

Lidé na Ukrajině prchají před válkou

Mír, ale za jakou cenu? Ukrajinci, kteří utekli ze země, promluvili

Více než 3 000 ukrajinských uprchlíků našlo nový domov v hrabství Essex díky vládnímu programu Homes for Ukraine, který poskytuje možnost ubytování u místních hostitelů. Navzdory příslibům nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa ukončit válku však mnozí Ukrajinci odmítají mír na úkor ztráty území.

včera

Klimatická dohoda padla. Summit COP29 přinesl jen zklamání a hořkou pachuť

Předposlední den klimatického summitu COP29 v Ázerbájdžánu přinesl výrazné zklamání. Dlouho očekávaný návrh dohody, který měl stanovit konkrétní cíle pro financování klimatických opatření v rozvojových zemích, byl široce kritizován za svou nejasnost. Místo konkrétních čísel obsahoval návrh pouze symbol „X“, což vyvolalo obavy a rozhořčení mezi bohatými i chudšími státy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy