Není to jen tak strefit se do dobrého vkusu, jak dokazuje blog „1000 věcí, co mě serou“, kde se neustále objevují nové a nové důvody ke vzteku. Podle příspěvků na této stránce vznikla už i divadelní hra 1000 VĚCÍ, CO MĚ SEROU ANEB TVOJE BÁBA JE KOMEDIE, kterou uvedlo Studio PalmOFFka ve spolupráci s Divadlem F. X. Kalby.
„Ve světě plném Likes vám každý všední den přinášíme jeden Dislike. Toto se nelíbí uživatelům 1000 věcí, co mě serou." V roce 2010 vznikl blog, který si brzy získal velkou popularitu. Motivací pro jeho založení byly právě sociální sítě a „lajkování" příspěvků. Blogeři se tak rozhodli vytvořit seznam otravných věcí, které znepříjemňují život.
Na základě příspěvků na tomto blogu byla vytvořena divadelní hra 1000 věcí, co mě serou aneb tvoje bába je komedie, kterou uvedlo pražské Studio PalmOFFka ve spolupráci s libereckým Divadlem F. X. Kalby. Svoji jevištní podobu tak získalo množství tzv. hejtů, které dovedou člověka s blbou náladou pořádně vytočit.
Jako například holky, co „mlaďochovi" začnou vykat. Intelektuálové, jejichž intelekt je postaven jen na četbě Malého prince. Lidé, co celý koncert natáčejí na telefon. Věta: „Jako nejsem rasista, ale...!" Vesnické diskotéky a velcí DJ´s těchto pobav. Vybitá baterie. Nesmyslně používaný stroboskop. Petr Kotvald a jeho Mumuland.
A Facebook a dění na „zdi" je pak přímo studnicí inspirace. Tak třeba – nepřijdete si ještě v tak moc dospělí, ale už zjišťujete, že všichni známí zakládají rodiny, či alespoň vstupují do manželství. Dalším „levelem" je pak každodenní dávka dětských obličejíčků, které jsou si takřka k nerozeznání podobné.
„Epos o flusancích do tváře dobrého vkusu, které přináší doba a život". Je perfektní hra, pokud se chcete skutečně odreagovat a na chvíli vypnout. V představení se představila trojice herců, která si na jevišti skvěle rozumí a představením, jež je složeno z kvanta scének a základem se zde stává nadsázka, se baví – Barbora Kubátová, Jakub Albrecht a Tomáš Dianiška.
Je cílená spíše na mladší generaci, která má větší šanci se ve hře najít kvůli sociálním sítím, nad nimiž vysedává. Ačkoli hra ztvárňuje věci, které člověku dokážou lézt na nervy, zároveň si při sledování kvanta důvodů ke vzteku uvědomí, jak je jeho rozpoložení závislé na povrchních záležitostech. Příliš snadno se v dnešní době necháme vytočit nepodstatnými záležitostmi dost možná proto, že v současné době dostatku nemáme takové starosti.
1000 věcí, co mě serou aneb tvoje bába je komedie
Režie: František Xaver KalbaScéna a kostýmy: Lucie HalgašováHudba: Youtube
Hrají: Barbora Kubátová, Jakub Albrecht, Tomáš Dianiška
Premiéra proběhla v Rock Café 28. listopadu 2014.Následující reprízy jsou naplánované na 21. a 27. ledna a 10. února 2015 v Rock Café.
Související
Nejlepší je Divadlo v Dlouhé. Portál i-divadlo.cz vyhlásil výsledky výroční ankety
Nominace na Cenu Thálie jsou zveřejněny. Kdo má letos šanci?
Aktuálně se děje
včera
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
včera
Výplata některých důchodů od ledna zdraží. Nemusí přitom stát ani korunu
včera
OBRAZEM: Brněnské Vánoce. Pravá atmosféra panuje i v jihomoravské metropoli
včera
Zeman promluví k lidem ještě před Pavlem. S Babišem se televize nedohodly
včera
Rodinná tragédie při letecké nehodě v USA. Zemřel slavný závodník i s dětmi
včera
Metro opět staví ve všech stanicích na lince C. Pankrác po rekonstrukci opět funguje
včera
Astronauti se vrátí na Měsíc, nařídil Trump. Připustil možnost války s Venezuelou
včera
Putin: Pokud budete respektovat Rusko, nové války nebudou. Jestli Ukrajina uspořádá volby, zastavíme palbu
včera
Noční summit ukázal tvrdou pravdu: Evropa chce Ukrajinu zachránit, ale není ochotna za to platit
včera
V utajené továrně vyrábí Ukrajina ničivou střelu. Flamingo má konkurovat americkému Tomahawku
včera
Rusko nemá v úmyslu zaútočit na Evropu, za stupňování napětí může NATO, prohlásil Putin
včera
Putin pochválil Trumpa. Jeho snahu o ukončení války označil za upřímnou
včera
Půjčka Ukrajině tříští lídry. Macron a Sánchez se radují, Orbán varuje před uvrhnutím Evropy do války
včera
My chceme mír, Ukrajina ne, prohlásil Putin. Bude ale možný jen za našich podmínek, dodal
včera
Chraňte svou firmu efektivně: Antivirový program dnes již nestačí
včera
Na půjčce Ukrajině se podílet nebudeme, honosí se Babiš. Zrádce Evropy táhne Česko na východ, reagují politici
včera
Odchod ze summitu bez dohody by pro EU znamenal katastrofu, přiznal De Wever
včera
Dohodnuto. EU půjčí Ukrajině 90 miliard eur. Putin musí pochopit, že se mu válka nevyplatí, vzkázal Merz
včera
Víkendové počasí změnu nepřinese, vyplývá z předpovědi
18. prosince 2025 22:04
Princ Andrew unikl dalšímu policejnímu vyšetřování. Není prý důvod ho obnovit
Bývalý britský princ Andrew si může oddechnout. Metropolitní policie oznámila, že nehodlá podniknout žádné další kroky ohledně nařčení, že bratr krále Karla III. žádal členy vlastní policejní ochranky o informace o Virginii Giuffreové. Informovala o tom BBC.
Zdroj: Lucie Podzimková