Brno - Inscenace na divadelní téma se odehrává v rozmanitých prostorech Divadla Reduta. Současné vedení spolu s kmenovým režisérem Janem Mikuláškem se loučí s krásným prostorem Divadla Reduta původní inscenací, která pojedná téma samotné tvorby, snů i loučení.
V divadelním sále, ve foyer i v červeném sále zazní parafráze, citace i aluze nejen na redutní představení. Hlavním tématem se stává samotné divadlo: „Jak známo, premiéry mají své stálé premiérové obecenstvo. Jsou lidé, kteří chodí jen na premiéry. Říká se, že to činí z vášnivého divadelnictví nebo ze zvědavostí nebo ze snobismu nebo kvůli šatům nebo kvůli známým, já nevím; ale myslím, že tam chodí z neuvědomělé a zvrhlé krutosti. Chodí tam pást se rozkošnicky na trémě herců, na mukách autora a agónii režiséra; přicházejí, aby se krvelačně pokochali strašlivou situací na jevišti, kde každou vteřinu může něco selhat, něco se zmotat a všecko se pokazit. Na premiéry se chodí, jako se chodívalo ve starém Římě do arén na mučení křesťanů a zápasy šelem. Je to divý požitek z trýzně a rozčilení obětovaných. Nicméně vězte, že zvedá-li se v sedm večer opona, buďte si vědomi, že je to šťastná náhoda nebo přímo zázrak.", napsal Karel Čapek.Ende gut, alles gutPremiéra 6. června 2013
Režie: Jan MikulášekScénář: Jan Mikulášek a Dora ViceníkováDramaturgie: Dora ViceníkováScéna a kostýmy: Marek CpinVýběr hudby: Jan Mikulášek
Obsazení:Jan Hájek Dita KaplanováJiří Vyorálek Zuzana ŠčerbováPetr Jeništa Ondřej MikulášekMichal DaleckýMartin SlámaJiří Kniha Vladimír KrátkýPetr BláhaReprízy: 7. 6., 16. 6., 26. 6.
Související
RECENZE: Mars si odbyl premiéru v divadle Reduta v Brně
RECENZE: Mirandolína v Brně ukázala, jak se bránit Mee Too
Aktuálně se děje
před 44 minutami
Topolánek potěšil příznivce. Naznačil, že vážnou nemoc nejspíš překoná
Aktualizováno před 1 hodinou
Varování se naplnilo. Hoří v Českém Švýcarsku, platí zvláštní stupeň poplachu
před 1 hodinou
Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení
před 2 hodinami
Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela
před 3 hodinami
Američané po Merzově kritice stáhnou tisíce vojáků z Německa
před 5 hodinami
Trable pro reprezentaci. Špačkovi skončila sezóna, Hronka čeká magnetická rezonance
před 6 hodinami
Pavel má nového spolupracovníka, působil v Černínském paláci
před 6 hodinami
Češi mají co vysvětlovat. Lotyši nechápou povolení pro Ficovu cestu do Moskvy
před 7 hodinami
V Česku hrozí požáry, platí výstraha. Po víkendu by mělo zapršet
před 8 hodinami
Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem
před 9 hodinami
Trump v dopise sdělil Kongresu, že nepotřebuje souhlas pro válku s Íránem
před 10 hodinami
Hurvínek se zrodil před sto lety. Zpočátku se mu říkalo jinak
před 10 hodinami
Česko trápí sucho. Za poslední dva měsíce spadlo nejméně srážek za 66 let
před 11 hodinami
Obchody na Svátek práce normálně fungovaly. Příště bude situace jiná
před 12 hodinami
Trump se rozhodl zasáhnout evropskou ekonomiku. Zvyšuje cla na dovoz aut z EU
před 13 hodinami
Předčasný letní víkend. Předpověď se nezměnila, očekává se slunečno a teplo
včera
Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo
včera
Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem
včera
Droga sehrála klíčovou roli. Policie objasnila smrt cizince v klubu
včera
Květnové svátky zasahují do života i některým důchodcům. Mění se výplatní termíny
Česko dnes vstoupilo do nového kalendářního měsíce. Víkend se nám prodloužil o páteční státní svátek, což bude platit i příští týden. Pro některé důchodce to zároveň znamená, že se jim jednorázově změní výplatní termíny penzí.
Zdroj: Jan Hrabě