Tajuplná místa, ale i extrémní lidské výkony představí festival Expediční kamera

Valašské Meziříčí - Festival cestovatelských a outdoorových filmů s názvem Expediční kamera pořádá již 7. ročník a na diváky opět čeká pořádná dávka cestovatelských zážitků, divoké přírody i napětí.

Opět po roce se na festivalu představí ty nejlepší snímky o dobrodužných výpravách za zapomenutými národy a tajuplnými místy, o poznávání starobylých kultur i extrémních expedicích do těch nejzapadleších míst Afriky a Asie i neuvěřitelné výkony na hranici lidských možností v Alpách.

Diváci se stanou svědky extrémních výkonů jako třeba zdolání všech čtyřtisícových vrcholů v Alpách za 80 dní. Nemožné? Ne, pokud máte kondičku jako Ueli Steck a Michael Wohlleben. Čeká je 1000 kilometrů na kole a nastoupají přes 100 000 výškových metrů. Žádný motor, jen síla lidského odhodlání a energie.

Odpověď na otázku co je Himalaya, zodpoví působivý film, který vznikl během třítýdenního treku litevské filmařky Berty Tilmantaite. Himalaya je legenda, kterou vítr šeptá do uší, když stoupáte v horách výš a výš. Diváci také uvidí snímek Mizející Delta, vyprávějící příběh řeky Colorado, kdysi mohutný tok, který ale už více než dvě dekády nespatřil moře. Vyschl vždy dřív, než se k němu dostal.

Nejnovější počin Pavla Barabáše s názvem Suri představí dobrodružnou plavbu po neznámé africké řece i putování pralesem a dva britští dobrodruzi Tom Allen a Leon McCarron se rozhodnou sjet nejdelší íránskou řeku Karun od pramene až k místu, kde se vlévá do Perského zálivu.

Festival se uskuteční v pátek 1.dubna od 18 hodin v M-klubu ve Valašském Meziříčí.

Související

Richard Brabec (ANO)

Kauza otrávené Bečvy se protahuje, znalec chce víc času na klíčový posudek

Policejní vyšetřování zářijové otravy řeky Bečvy pokračuje. Kriminalisté stále nemají klíčový posudek, na jeho vypracování potřebuje znalec více času. Zažádal proto o prodloužení lhůty potřebné k jeho vyhotovení, která skončila v neděli. V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělila krajská policejní mluvčí Lenka Javorková. Délku vyšetřování kritizuje mnoho politiků i veřejnost, ekologická katastrofa na Bečvě se stala 20. září.

Více souvisejících

Valašské Meziříčí dokument filmy

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Alí Chameneí, íránský ajatolláh

Chameneí se chce za útoky Izraele pomstít USA

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí v sobotu varoval, že Izrael a Spojené státy obdrží "zničující odpověď" za své útoky namířené proti Íránu a jeho spojencům v regionu. Chameneí tak reagoval na zvýšené napětí v oblasti, které eskalovalo od vypuknutí války mezi Izraelem a Hamásem v Pásmu Gazy v říjnu loňského roku. Uvedl to server Times of Israel.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Situace v Gaze po izraelských náletech

"Katastrofa, apokalypsa..." OSN popsala, co se odehrává v Pásmu Gazy

Na severu Pásma Gazy se odehrává katastrofa, která představuje vážné nebezpečí pro všechny tamní obyvatele. Ve společném prohlášení na to upozornil Meziagenturní stálý výbor (IASC) Organizace spojených národů (OSN), který sdružuje vedoucí představitele humanitárních agentur OSN. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

včera

včera

Princ Harry v upoutávce k dokumentu Harry 2 Meghan.

Princ Harry se z USA poroučet nebude, naznačil syn Donalda Trumpa

Princ Harry si tak trochu může oddechnout, i když jej slova Erica Trumpa, syna amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa, jinak moc nepotěší. Podle Erica je setrvání prince v USA zaručeno i v případě návratu jeho otce do Bílého domu. Dost jasně dal však mladý Trump najevo, že Harry je Američanům ukradený. 

včera

včera

včera

Día de los Muertos: Jak vypadají mexické Dušičky?

Přelom října a listopadu je u nás spojen s Dušičkami, kdy se vzpomíná na zemřelé předky a zapalují se za ně svíčky na hrobech. V Americe, v Anglii nebo třeba v Austrálii tento čas patří Halloweenu, s nímž se pojí koledování nebo vydlabané dýně. V Mexiku se konec října a počátek listopadu nese ve znamení oslav zvaných Día de los Muertos, při nichž se lidé veselí, protože se mohou setkat se svými mrtvými blízkými. Součástí svátku jsou i všudypřítomné masky kostlivců. Od roku 2003 figuruje svátek na seznamu ústního a nehmotného dědictví UNESCO.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy