Praha - Americký kytarový mág Joe Satriani vystoupí 3. listopadu od 20 hodin v pražské Tesla Areně. Agenturu Mediafax informoval v pondělí Jiří Sedlák ze společnosti Arts Marketing.
Satriani, který patří mezi nejlepší rockové kytaristy posledních desetiletí, se spolu se svojí kapelou vrátí do Tesla Areny po dvou letech.Od své minulé pražské návštěvy vydal Joe Satriani mimo jiné letos v únoru živé CD a DVD s názvem Live in Paris: I Just Wanna Rock. V březnu si zahrál spolu s dalšími kytaristy na turné věnovaném Jimi Hendrixovi. V současnosti je také členem kapely Chickenfoot spolu s bývalými hudebníky z Van Halen a Red Hot Chili Peppers.Vstupenky na koncert do Tesla Areny jsou k dostání v cenovém rozmezí 660 až 935 korun včetně poplatku v síti Ticketpro, Ticketportal a Eventim.Americký muzikant proslul mistrovskou technikou, neuvěřitelně rychlými i dlouhými sóly, osobitým zvukem i stylem. Na kytaru hraje již od 14 let. Své první sólové album Not of This Earth, které ve Spojených státech obdrželo platinovou desku, vydal Satriani v roce 1986. Celkem mu vyšlo už 12 sólových studiových alb a na řadě dalších spolupracoval. Několikrát byl také nominován na cenu Grammy.Satriani je známý i jako učitel hry na kytaru mnoha rockových muzikantů, například Kirka Hammetta z kapely Metallica či Steva Vaie. Mezi jeho další žáky patří například David Bryson (Counting Crows), Kevin Cadogan (Third Eye Blind), Larry LaLonde (Primus, Possessed), Alex Skolnick (Testament), Rick Hunolt (Exodus), Phil Kettner (Laaz Rockit) nebo Charlie Hunter. S mnohými z nich Satriani spolupracoval i na společných koncertech a nahrávkách. V roce 1996 založil koncertní sérii G3, při které vystupují téměř každoročně vždy tři vynikající kytaristé se svými kapelami.
Související
Padl trest za přípravu útoku na koncert Taylor Swift ve Vídni. Mladík se přiznal
Madonna do starého železa nepatří. Brazilskou show sledoval více než milion lidí
Aktuálně se děje
před 30 minutami
„Nezapomeneme na 7. říjen.“ Izraelská armáda opět udeřila v srdci Teheránu, Írán slibuje pomstu
před 1 hodinou
Po smrti je nejen ajatolláh. Zahynula Chameneího dcera, zeť, vnouče a 40 íránských představitelů
před 2 hodinami
Írán zahájil rozsáhlou vlnu útoků napříč celým Blízkým východem
před 3 hodinami
Rozzuření Íránci se pokusili vtrhnout na americké velvyslanectví
před 5 hodinami
Počasí: Příští týden jarní teploty setrvají, bude až 15 stupňů
včera
Ajatolláh Alí Chameneí je po smrti
včera
TOI: Íránské revoluční gardy zřejmě zablokovaly jednu z nejdůležitějších námořních cest světa, Hormuzský průliv
Aktualizováno včera
Chameneí je po smrti, tvrdí izraelské úřady
včera
Útok na Írán byl největší leteckou operací v historii Izraele. Mrtvých jsou stovky
včera
Izraelské letectvo zahájilo další nálety na Írán. Exploze zní v Teheránu i u jaderné elektrárny
Aktualizováno včera
Írán zahájil novou vlnu raketových útoků po celém Blízkém východě. Zasáhl luxusní hotel v Dubaji
včera
Trump: Zaútočili jsme, protože Írán vyvíjí rakety schopné zasáhnout USA. Podle rozvědky to není pravda, tvrdí CNN
včera
Válka na Blízkém východě: Íránský ministr i šéf revolučních gard jsou po smrti. Britská letadla jsou ve vzduchu, zasedne RB OSN
včera
Chameneí mohl být při útoku na Írán zabit, tvrdí Izrael. Teherán to popírá
včera
Na dívčí školu v Íránu měly dopadnout tři rakety. Mrtvých je přes 50, tvrdí Teherán
včera
Blízký východ je útoky „zděšen“. Není to naše válka, vzkazuje
včera
Cílem útoků USA a Izraele se stala Chameneího kancelář i prezidentský palác
včera
První reakce na útoky v Íránu: Blízký východ se ocitá na pokraji katastrofy, varuje svět
včera
Blízký východ v plamenech. Íránské rakety dopadají na Katar, Kuvajt, SAE i Bahrajn, Izrael zahájil nové nálety
včera
Pákistán vyhlásil Afghánistánu válku. Spustil rozsáhlou operaci Spravedlivý hněv
Mezi Afghánistánem a Pákistánem propukl otevřený ozbrojený konflikt, který doprovází dělostřelecká palba a raketové útoky napříč jejich hornatou hranicí. Pákistánský ministr obrany Khawaja Asif prohlásil, že trpělivost jeho země „přetekla“, a vyhlásil svému sousedovi ovládanému Tálibánem „otevřenou válku“. Jde o vyvrcholení dlouhodobého napětí mezi jadernou mocností a zkušenými bojovníky Tálibánu.
Zdroj: Libor Novák