VÍME PRVNÍ: Podrobnosti o úmrtí zpěvačky Špinarové. Co mu předcházelo?

VÍME PRVNÍ - Úmrtí velké české zpěvačky Věry Špinarové všechny šokovalo. Už samotná zpráva z minulé středy, kdy zkolabovala a skončila na ARO ve FN Motol, byla pro přátele, rodinu, fanoušky i kolegy velikým šokem. Její stav byl kritický, v podstatě beznadějný, a i kdyby se probrala, zřejmě by už nikdy nemohla žít normálním životem. Přesto všichni věřili v zázrak.

Špinarová zkolabovala minulou středu během koncertu v Dusíkově divadle v Čáslavi. Stačila se ještě omluvit divákům a odešla do zákulisí. „Tam se sesunula. Jen snad stačila říct, že je jí zle, ať volají záchranku…,” uvedl pro EuroZprávy.cz dobře informovaný člověk z jejího týmu, který byl na místě.

Někdo z managementu pak požádal, zda je v sále lékař. „Naštěstí tam byla doktorka i doktor. Hned běželi dozadu a začali ji oživovat. Mezitím přijela záchranka, nemocnice je kousek. Pracovali na ní asi patnáct nebo dvacet minut. Nakonec naskočila, ale bylo jasné, že je to moc špatné,” řekl zdroj, který si nepřál být jmenován, s tím, že přesto všichni doufali, že se stane zázrak.

Věru Špinarovou v komatu transportoval vrtulník do pražské FN Motol. Zde lékaři na ARO okamžitě provedli základní vyšetření, částečně ji podchladili, protože u ní nastal otok mozku. Situace byla velmi kritická. „Přesto dávali lékaři alespoň maličkou naději. Asi dobře věděli, jak to může dopadnout, ale i zázraky se někdy dějí. Byl to vlastně stav beznaděje, nezbývalo než čekat,” řekl pro EuroZprávy.cz zdroj z okolí zpěvačky.

Všichni věřili, že se zpěvačka z komatu, do kterého upadla a neprobrala se až do svého konce probere. Jenže vyšetření ukazovala na to, že i kdyby se to stalo, bylo by to pro ni samotnou a hlavně pro její okolí asi moc špatné.

„Pokud je mozek tak dlouho bez kyslíku, jako zde byl, je téměř vždy jisté, že bude nějak poškozen. V tomto případě byla jeho činnost téměř nulová. Od začátku, co byla přivezena sem do Motola, byla na přístrojích. Ty za ní také dýchaly. Poslední vyšetření ukázala už nulovou mozkovou činnost. V noci na pondělí byla proto po konzultaci s rodinnými příslušníky pacientka odpojena,” prozradil nám zdroj přímo z nemocnice s tím, že, i kdyby se stal zázrak a zpěvačka se probudila zpět do života, zřejmě již nikdy by nemohla žít normálním životem, natož zpívat.

„Jsme rádi, Věruško naše milá, že i když jsi odešla tak rychle a tragicky, že jsi vlastně odešla mezi svými. Mezi fanoušky. Nikdy na tebe nezapomeneme. Nikdy…,” napsali fanouškové na sociálné sítě.

Syn Věry Špinarové, který byl zároveň její manažerem a keplníkem jejího bandu všem poděkoval za přízeň, vzkazy a podporu a také lékařům. „Chtěl bych touto cestou poděkovat celému zdravotnickému týmu a lékařům nemocnice v Motole, za kterou mé mamince věnovali. Zároveň chci poděkovat všem fanouškům a přátelům za podporu a účast v této těžké chvíli, kterou já a celá naše rodina prožívá. Termín posledního rozloučení, které bude v Ostravě, bude upřesně a zverejněn," uvedl.

Protože Věra Špinarová patřila hlavně ve své milované Ostravě k největším hvězdám, lze očekávat, že poslední rozloučení bude monstrózní. „Všici ji tu milovali. Nebyl nikdo, kdo by ju neměl rád. Dyť ona byla taká plná sily. Bola to važně herdeg baba se vším všudy. Milovali jsme hu celá rodina,” dodala i rodina Kazdova, která je z části slovenská a z části moravská a byli jejími velkými fanoušky.

Věra Špinarová zemřela v neděli v noci ve věku 65 let. Zpěvačka se narodila v Pohořelicích u Brna a celý život byla spojena s ostravskou hudební scénou. Své první album Andromeda vydala v roce 1972. V roce 1976 skončila druhá na Bratislavské lyře s písní Lúčenie zpívanou slovensky a vydala album Životopis.

Další album, Věra Špinarová 3, vyšlo v roce 1979 a o tři roky později vydala desku Meteor lásky. V roce 1984 jí vyšlo album Stíny výsluní a o rok později Věra Špinarová a Speciál 85. Poslední desku Věra Špinarová 7 vydala v roce 1986.

S výběrem hitů To nejlepší z roku 2004 získala za úspěšný prodej platinovou desku a v roce 2007 vystoupila jako host na koncertě legendárního zpěváka Joea Cockera. Jejím největším hitem se ale stala melodie italského skladatele Ennia Morriconeho z filmu Tenkrát na západě, která vyšla pod názvem Jednoho dne se vrátíš. 

Související

Věra Špinarová

Co bude se sochami Janáčka a Špinarové v Ostravě? Radnice je ve složité situaci

Budoucnost soch Věry Špinarové a Leoše Janáčka od sochaře Davida Moješčíka, které jsou umístěny v centru Ostravy, zůstává nejistá. Vedení centrálního městského obvodu by sochu skladatele umístěnou na Jiráskově náměstí chtělo přemístit, sochu populární zpěvačky stojící v Husově sadu, která má řadu kritiků, chce nabídnout k prodeji, případně také přemístit. Obvodu ale chybí souhlas autora, s nímž zatím nepodepsal smlouvu, která by tyto kroky umožňovala. Novinářům to dnes řekl radní Lukáš Jansa (Piráti). Autor novinářům řekl, že smlouvu s obvodem nepodepsal po poradě s právníkem. Chce, aby bylo konkrétně jasné, jaké záměry obvod se sochami má.

Více souvisejících

Věra Špinarová úmrtí

Aktuálně se děje

před 40 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

před 2 hodinami

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

před 3 hodinami

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

George Washington při přeplutí Delaware

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

před 5 hodinami

Jak se USA brání volebním podvodům?

Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům

Americké úřady čelí před prezidentskými volbami pokusům o falšování volebních registrací, dezinformacím a četným žalobám. Úředníci nadále ujišťují o bezpečnosti a legitimnosti procesu. Mnoho států zavedlo předčasné hlasování a korespondenční volbu, aby zajistilo přístupnost voleb. Dělají to navzdory obavám z podvodů, které mezi voliče zasévá především dezinformační scéna – vedená kandidátem Donaldem Trumpem.

před 5 hodinami

Ilustrační foto

Volby prezidenta USA 2024: Vše, co potřebujete vědět

Američané se připravují na 60. prezidentské volby, ve kterých se rozhodne, kdo se stane 47. prezidentem Spojených stát. Tento úřad je často považován za nejmocnější pozici na světě. Zároveň bude zvolen 50. viceprezident. Britský server The Guardian připravil přehled toho, co potřebují zahraniční pozorovatelé voleb vědět.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Donald Trump

Trump zažaloval televizní stanici CBS

Republikánský kandidát a bývalý prezident USA Donald Trump podal žalobu proti televizní stanici CBS kvůli rozhovoru s jeho demokratickou rivalkou, viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Žaloba se týká rozhovoru odvysílaného v říjnu v pořadu 60 Minutes, který podle Trumpa „zavádějícím způsobem“ interpretoval Harrisové odpovědi.

před 9 hodinami

Íránské útočné drony Arash

WSJ: Írán podnikne mohutný a komplexní útok na Izrael

Navzdory varování Spojených států se Írán chystá k dalšímu útoku na Izrael. Americký deník The Wall Street Journal (WSJ) uvedl, že protiútok bude „mohutný a komplexní“, podle informací nejmenovaného egyptského představitele, který je obeznámen s íránskými záměry.  

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

včera

Max Verstappen deklasoval konkurenci v těžkých brazilských podmínkách

Náročné deštivé podmínky v São Paulu vytvořily dramatickou závodní podívanou. Max Verstappen zvítězil po fantastické jízdě z 17. pozice, když využil příležitostí, které mu počasí nabídlo. O další překvapení se postaral tým Alpine, který obsadil druhé a třetí místo.

Zdroj: Adam Skála

Další zprávy