Bezpečnostní rada státu

Petr Pavel

Pavel dorazil do Strakovy akademie na jednání Bezpečnostní rady státu

Prezident Petr Pavel dorazil do Strakovy akademie na jednání Bezpečnostní rady státu (BRS). Zasedání navštívil při první příležitosti od své březnové inaugurace. Rada obvykle jedná o aktuální bezpečnostní situaci v Česku, Evropské unii a NATO. Dá se předpokládat, že na programu bude i otázka války na Ukrajině. Pavel se v dubnu chystá Ukrajinu navštívit, i tato cesta by mohla být tématem zasedání BRS.
Petr Pavel

Pavel se poprvé ve funkci prezidenta zúčastní jednání Bezpečnostní rady státu

Pravidelného zasedání Bezpečnostní rady státu ve Strakově akademii se ve středu odpoledne poprvé zúčastní prezident Petr Pavel. ČTK dnes o tom v tiskové zprávě informoval Úřad vlády ČR, bližší podrobnosti k plánovanému programu jednání neuvedl. Dá se však předpokládat, že se rada bude zabývat situací na Ukrajině napadené Ruskem, kterou prezident Pavel plánuje během dubna navštívit, a dopady této invaze. 
Petr Fiala (ODS)

Fiala odsoudil ruskou invazi na Ukrajinu. Prezident chystá projev

Ruská invaze na Ukrajinu je naprosto neospravedlnitelný akt agrese vůči nezávislému státu, který nemůže zůstat bez reakce Evropské unie a NATO, napsal na twitteru premiér Petr Fiala (ODS). Na dnešních 11:00 svolal mimořádné jednání bezpečnostní rady státu, večer se v Bruselu zúčastní mimořádného jednání Evropské rady.
Petr Fiala (ODS)

Bezpečnostní rada státu vyjádřila obavu z možné ruské agrese

Bezpečnostní rada státu (BRS) na dnešním zasedání vyjádřila obavu z kroků Ruska, které potvrzují možnost agrese vůči Ukrajině. Vybídla k diplomatickému řešení situace, řekl novinářům po jednání BRS premiér Petr Fiala (ODS). Rada jednala o nutnosti připravit Česko na možné dopady, které by měla ruská agrese.
Jaderná elektrárna Dukovany

Dostavbou Dukovan se bude zabývat vláda i bezpečnostní rada, uvedl Babiš

Další kroky k plánované dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany mimořádně projedná v pondělí ráno Bezpečnostní rada státu a odpoledne vláda. Opozice dostane informaci prostřednictvím výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů, řekl dnes ve Sněmovně premiér Andrej Babiš (ANO). Podle části opozice ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) obešel vládu i bezpečnostní složky, když o podklady k bezpečnostní prověrce by měl být požádán také ruský Rosatom.
Sídlo BIS

V případě Dukovan platí stanovisko bezpečnostní skupiny, uvedla BIS

V případě plánované dostavby Jaderné elektrárny Dukovany platí stanovisko bezpečnostní skupiny, sdělil dnes ČTK mluvčí Bezpečnostní informační služby (BIS) Ladislav Šticha. Předpokládáme, že skupina připraví i vyhodnotí bezpečnostní dotazníky, které vyplní zájemci o dostavbu elektrárny, dodal. Po dnešní debatě Sněmovny se bude dalšími kroky ohledně dostavby v pondělí zabývat Bezpečnostní rada státu (BRS) i vláda.
Kybernetická bezpečnost

Bezpečnostní rada státu schválila strategii kyberbezpečnosti ČR

Bezpečnostní rada státu (BRS) na svém dnešním zasedání schválila strategii kybernetické bezpečnosti ČR, zabývala se i bezpečným zaváděním mobilních sítí páté generace. V tiskové zprávě o tom informoval úřad vlády. BRS podle Strakovy akademie také podpořila Národní radiační havarijní plán.
Andrej Babiš, premiér ČR a předseda hnutí ANO

Babiš nevidí důvod pro individuální české sankce vůči Bělorusku

Premiér Andrej Babiš (ANO) nevidí důvod pro uvalení individuálních sankcí vůči běloruským představitelům. Je podle něj potřeba jednotný postup Evropské unie. Seznam běloruských představitelů, na něž by měly dopadnout sankce unijní a který připravuje Evropská komise, by měl být podle předsedy vlády hotový do pátku.
Tomáš Petříček

Situací v Bělorusku se bude v úterý zabývat předsednictvo BRS

Situací v Bělorusku se bude v úterý ráno zabývat Bezpečnostní rada státu (BRS). Novinářům to před dnešním jednáním vlády řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Úřad vlády večer ČTK upřesnil, že zasedne předsednictvo BRS. Projednat by mělo aktuální vývoj evropského postoje, přičemž Česko chce podle Petříčka přispět k formování evropské reakce. Zabývat se bude také bezpečnostní situací v zemi.
Andrej Babiš

Na chytrou karanténu má dohlížet osmičlenný tým, v jeho čele bude Babiš

Na chytrou karanténu má dohlížet zvláštní orgán, ve kterém bude vedle zástupců ministerstva zdravotnictví figurovat i armáda. Záměr, který odpoledne projedná vláda potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). V čele týmu bude premiér Andrej Babiš (ANO), sdělil epidemiolog a vládní zmocněnec Roman Prymula.
Andrej Babiš, premiér ČR

Bezpečnostní rada státu hodnotila krizový štáb, řešily se i povodně na Olomoucku

Bezpečnostní rada státu (BRS) na dnešním zasedání hodnotila činnost Ústředního krizového štábu v době nouzového stavu, který byl v Česku od 12. března do 17. května vyhlášen kvůli pandemii covidu-19. Úřad vlády o tom informoval v tiskové zprávě. Šéf krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) v té souvislosti představil návrh ministerstva vnitra na změny v zákoně o bezpečnosti ČR. Podle Hamáčka se BRS zabývala i aktuálními lokálními povodněmi na Olomoucku.
Vláda ČR

Vláda chce posílit svou moc. Nově by mohla vyhlásit i stav nebezpečí

Ústavní zákon o bezpečnosti ČR by měl nově obsahovat vedle nouzového stavu a stavu ohrožení státu i stav nebezpečí. Novinářům to řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který dnes návrh úprav předpisu představil novinářům po jeho projednání v Bezpečnostní radě státu (BRS). Dosud mohou stav nebezpečí vyhlašovat kraje, kabinet ale takovou pravomoc nemá. Podle Hamáčka by byl mírnější stav nebezpečí v budoucnu lepší celostátní reakcí na pandemii, sucho či kybernetické útoky než nynější nouzový stav.
Ilustrační foto

Koronavirus v Česku: Zákaz akcí nad 100 účastníků, zavřou se školy

Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy zrušit na dobu neurčitou kvůli koronaviru výuku v základních, středních, vyšších odborných školách a vysokých školách. Zástupci vlády informovali o opatření na tiskové konferenci po jednání rady, později ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) vydal patřičná rozhodnutí. U vysokých škol se opatření řídí zákonem o jejich fungování na rozdíl od regionálního školství. Už v pondělí přerušilo výuku pražské České vysoké učení technické (ČVUT), další vysoké školy provoz omezovaly.
Miloš Zeman

Zeman stále počítá s účastí na summitu v Pekingu, navzdory epidemii Covid-19

Prezident Miloš Zeman podle premiéra Andreje Babiše (ANO) stále počítá s účastí na summitu 17 zemí střední a východní Evropy a Čínou. Do Číny by ho měl v dubnu doprovodit vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Babiš to novinářům řekl po dnešním jednání Bezpečnostní rady státu. Podrobnosti proberou ústavní činitelé ve středu. Podle Hamáčka je rozhodnutí, zda se akce s ohledem na šíření nového typu koronaviru bude konat, především na čínské straně.
Fakultní nemocnice v Motole

Zákaz návštěv na lůžkových odděleních nemocnic, rozhodla Bezpečnostní rada státu

Ministerstvo zdravotnictví od úterka zakáže návštěvy na lůžkových odděleních v nemocnicích či v domovech seniorů. Po ranním zasedání Bezpečnostní rady státu to novinářům řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Mimořádné opatření má sloužit jako prevence proti šíření nového typu koronaviru a zabránit nákaze především u nejrizikovějších skupin, jako jsou senioři či lidé s dalšími onemocněními.
Miloš Zeman, prezident ČR

Zeman varoval před panikou kvůli koronaviru

Prezident Miloš Zeman varoval před panikou v souvislosti s rozšířením nákazy novým typem koronaviru. Nejhorší, co by mohlo Česko potkat, je strach, řekl dnes na úvod koncertu na Pražském hradě k sedmému výročí své inaugurace. Vyjádřil podporu opatřením, která vláda v souvislosti s nákazou přijala.

Aktuálně se děje

před 38 minutami

Byty

Kam nás doženou vysoké ceny nemovitostí? Sdílené byty nebudou v Česku za chvíli vůbec divné

Už vás taky napadlo, kdy konečně dojde k tomu, už nějakou dobu avizovanému, snížení cen nemovitostí, tedy domů a bytů a pozemků? Dění na realitním trhu, a to nejen vzhledem k všeobecnému naštvání populace z drahoty, nutně vyvolává otázky, jako třeba, kdy se vyplatí koupit si byt nebo postavit dům či kdy mám prodat nějakou tu svou „realitu“? Na ten poslední dotaz platí obecná poučka o tom, že peníze uložené v nemovitostech dlouhodobě, a ten výraz si prosím zapamatujte, protože znamená třeba déle než pět let, s jistotou poráží inflaci. Takže, jestli hned nepotřebujete peníze, nemovitosti rozhodně uchovejte ve svém portfoliu. 

před 1 hodinou

Aktualizováno včera

StarDance

Na prahu semifinále StarDance opustil Josef Maršálek

Dnes poprvé v letošní řadě StarDance páry tančily dvakrát. V minulém díle nikdo nevypadl, naopak se taneční páry rozrostly o vozíčkáře, kterým byl přenos věnován. Během večera se vybralo více než 25 milionů korun a padala i velmi vysoká hodnocení od poroty, která se promítla do dnešního hodnocení. Nečekaně také nastala změna ve složení poroty. Soutěž dnes nakonec opustil Josef Maršálek s Adrianou Maškovou.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Válka proti Hamásu bude pokračovat, dokud ho nezničíme, řekl Netanjahu. Další rukojmí nepropustíme, reagují militanti

Válka proti Hamásu v pásmu Gazy bude pokračovat, dokud Izrael nedosáhne všech svých cílů včetně návratu všech rukojmích a zničení islamistického hnutí. Dnes to uvedl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Hamás naopak vzkázal, že nepropustí další rukojmí, dokud Izrael neosvobodí všechny palestinské vězně a neobnoví příměří v Pásmu Gazy.

včera

včera

včera

císař František Josef I.

Před 175 lety usedl na trůn František Josef I. Jeho život poznamenaly mnohé tragédie

Přesně před 175 lety, dne 2. prosince 1848, usedl na trůn mladičký císař František Josef I. Panovníkem se tehdy osmnáctiletý člen habsbursko-lotrinské dynastie vůbec neměl stát, donutily ho k tomu však náhlé okolnosti. O jeho vládě, která trvala bezmála 68 let, již bylo napsáno mnohé. Jaký byl však jeho osobní život? Ten poznamenala řada tragédií a neštěstí. 

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Zimní počasí úřaduje. Platí výstraha pro značnou část Česka

Na Česko se už v pátek začal z oblohy opět sypat sníh, do neděle mají místy spadnout desítky centimetrů nového sněhu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto varuje před jevy, které mohou dělat problémy zejména v silniční dopravě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy