Červený kříž

Červený kříž evakuuje ukrajinské civilisty

Český červený kříž dosud poslal na Ukrajinu 446 tun pomoci za 139 milionů

Celkem 446 tun zdravotnické pomoci za 139 milionů korun poslal na Ukrajinu za rok trvání ruské invaze Český červený kříž (ČČK). V Česku pomohl 330.000 uprchlíků, které z Ukrajiny vyhnala válka. ČČK to dnes oznámil v tiskové zprávě. V pátek uplyne rok ode dne, kdy Rusko zahájilo vojenský útok na Ukrajinu.
Ilustrační fotografie.

Český červený kříž již poslal na Ukrajinu přes 400 tun pomoci

Za tři čtvrtě roku od začátku války na Ukrajině vyslal Český červený kříž (ČČK) do oblasti 40 misí s materiální pomocí, která pomáhá zvýšit dostupnost zdravotní péče i bezpečnost zdravotníků. Do země dopravil zhruba 409 tun zejména zdravotnických potřeb za víc než 118 milionů korun. 
Červený kříž evakuuje ukrajinské civilisty

Český červený kříž poskytl Ukrajině od začátku invaze 80 tun materiálu

Za necelých osm týdnů od začátku ruské invaze poskytl Český červený kříž (ČČK) Ukrajině 80 tun materiálu. Kromě léků, sad pro ošetřování zraněných nebo zdravotnických stanů poslal také tři desítky sanitek a zdravotnických vozidel. Nově se zaměřuje i na pomoc ukrajinskému hasičskému sboru, uvedl v tiskové zprávě prezident ČČK Marek Jukl.
Červený kříž evakuuje ukrajinské civilisty

Červenému kříži se ani dnes nepodařilo evakuovat civilisty z Mariupolu

Mezinárodnímu výboru Červeného kříže (MVČK) se ani dnes nepodařilo evakuovat civilisty z několik týdnů obléhaného východoukrajinského města Mariupol. Týmu organizace se do města na břehu Azovského moře nepodařilo dostat kvůli bezpečnostním podmínkám, řekl agentuře Reuters mluvčí MVČK Jason Straziuso. Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková z blokování evakuačních snah obvinila ruské invazní jednotky.
Červený kříž evakuuje ukrajinské civilisty

Červený kříž snahu o evakuaci lidí odložil, do Mariupolu nedojel

Evakuovat civilisty z Mariupolu dnes nebylo možné. Podle světových agentur to večer oznámil Mezinárodní výbor červeného kříže (ICRC), jehož tým se během dne pokoušel do obléhaného města dostat. Musel se však vrátit do Záporoží. ICRC pokus o evakuaci obyvatel města odložil na sobotu, uvedla stanice BBC. Rusko i Ukrajina přitom podle dřívějšího vyjádření Mezinárodního výboru červeného kříže schválily evakuační plán pro těžce zkoušené přístavní město.
Hackeři, ilustrační foto

Hackeři pronikli na servery ICRC k informacím o zhruba 515.000 zranitelných lidech

Hackeři tento týden pronikli na servery Mezinárodního výboru Červeného kříže (ICRC) a získali přístup k osobním a důvěrným informacím o zhruba 515.000 zranitelných lidí. Mezi ty patří osoby odloučené od svých rodin kvůli válečným konfliktům, migraci nebo katastrofám a také pohřešovaní či zadržovaní. S odvoláním na ICRC o tom informovala agentura AP. Kdo za hackerským útokem stojí, není jasné.
Mogadišo

V Somálsku hrozí hlad třem milionům lidí, uvedl Červený kříž

Somálsko je "na pokraji humanitární katastrofy". Kombinace klimatických změn, pandemie covidu-19 a špatné bezpečnostní situace dovedla tři miliony Somálců na hranici potravinové nejistoty. Akutní podvýživa hrozí 800.000 dětí do pěti let, varovala Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC).
Červený kříž

Červený kříž kritizuje rozhodnutí Litvy odmítat migranty na hranici s Běloruskem

Rozhodnutí Litvy odmítat migranty, kteří se snaží přecházet do země ze sousedního Běloruska, není v souladu s mezinárodním právem, uvedl dnes podle agentury AP Červený kříž. Bělorusko mezitím prohlásilo, že na hranicích zemřel na následky zranění po zbití Iráčan - Vilnius vzápětí tuto zprávu popřel jako propagandu Minsku.
V jihomoravské obci Hrušky sčítají škody po řádění tornáda. (25.6.2021)

Červený kříž dá na jižní Moravě lidem s demoličním výměrem 250 tisíc korun

Lidé s demoličním výměrem na dům v tornádem zasažené části jižní Moravy mohou od Českého červeného kříže (ČČK) získat 250.000 korun. Na projekt nazvaný Obnova bydlení jde 50 milionů korun. Další dva miliony korun organizace uvolnila na stavební materiál pro obec Stebno na Lounsku, přes kterou se koncem června přehnala vichřice s kroupami. Český červený kříž to dnes sdělil ČTK.
Ilustrační foto

Červený kříž školí 500 vojáků, pomáhat budou jako ošetřovatelé

Základy v polohování pacientů, podávání stravy či pomoci při osobní hygieně ode dneška vštěpují odborníci Českého červeného kříže (ČČK) stovkám vojáků, kteří se poté po celé republice zapojí do pomoci zdravotníkům v nemocnicích či v sociálních zařízeních. ČČK se jich chystá na pobočce v Olomouci a v Praze proškolit na 500, řekl dnes ČTK prezident ČČK Marek Jukl.
Červený kříž

Český červený kříž ocenil zhruba sto lidí za pomoc při epidemii

Zhruba sto lidí ocenil dnes Český červený kříž (ČČK) medailemi za jejich pomoc při epidemii covidu-19 na jaře letošního roku. Vyznamenané vybrali zástupci ČČK z návrhů, které jim zasílala veřejnost od května do července. Devět lidí získalo zlatou medaili, 21 obdrželo stříbrnou a zbytek mosaznou, řekl ČTK prezident ČČK Marek Jukl. Ocenění převzali dnes při plavbě na parníku po Vltavě v centru Prahy.

Aktuálně se děje

před 29 minutami

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

COP28: Jednání vstoupila do nejtěžší fáze, země se přou o zákaz fosilních paliv

Sultán Ahmad al-Džábir, který předsedá klimatické konferenci OSN v Dubaji, v pátek vyzval zúčastněné země, aby "vystoupily ze svých komfortních zón", "dokončily rozdělané" a spolupracovaly na dosažení potenciálně historické dohody. Jak informovala agentura Reuters, al-Džábir touto výzvou otevřel plenární zasedání summitu, který tím vstoupil do nejtěžší fáze jednání.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

důchody

Budeme mít někdy konečně důchodovou reformu? Vyhlídky kvůli neschopnosti či lenosti nejsou růžové

Mezi doslova okřídlené citáty světa patří ten, který definuje charakter člověka. Pokud prý chceme poznat, jaký ten člověk je, máme mu dát moc. Žijeme ale v zemi, kde neustálé testování charakteru politiků moc nikam nevede. Takže se z toho ani nedá dobře odvodit to, jestli třeba kvůli neschopnosti či neochotě zavést změny v jednom z nejdůležitějších systému státu, totiž penzijním, jsou všichni politici líní nebo neschopní. 

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Klíčové chyby při zakládání SRO a jak se jim vyhnout

Samostatně založená společnost s ručením omezeným (SRO) je v České republice jednou z nejběžnějších forem podnikání. Tento právní subjekt je oblíbený pro svou relativní jednoduchost a omezení osobní odpovědnosti majitelů. Nicméně, jaké problémy mohou vzniknout při založení SRO a jak se jim vyhnout? Pokusíme se prozkoumat klíčové problémy a poskytnout tipy, jak se s nimi vypořádat.

včera

včera

včera

včera

Uvařená ptačí těla i larvy. Inspekce zasahovala v asijské tržnici v Brně

Inspektorky Státní veterinární správy při kontrole v asijské tržnici Vinamo v Olomoucké ulici v Brně objevily několik závažných porušení předpisů při prodeji produktů živočišného původu. Nalezly například uvařená ptačí těla i s hlavami.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy