Letiště Praha odbavilo o 65 procent méně cestujících, má jen dvě pravidelné linky

Pražské letiště v březnu odbavilo 434.719 cestujících, což představuje meziroční pokles o 64,7 procenta. Snížil se i letový provoz, za celý měsíc ubylo 6015 letů, což znamená propad o 47,2 procenta. Nyní má letiště pouze dvě pravidelné osobní linky, další část provozu připadá na nákladní a repatriační spoje.

Drtivá většina leteckých linek byla v březnu zrušena kvůli koronavirové krizi.

Utlumování provozu postupovalo během března postupně. "V první polovině března byla v provozu stále celá řada přímých pravidelných linek, ve druhé polovině března se provoz u pravidelných spojení výrazně utlumil," uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. Nyní do Prahy pravidelně létají pouze linky od Belavie z Minsku a od Bulgaria Air ze Sofie.

Důležitou částí provozu je tak nyní nákladní doprava. Objem odbaveného nákladu na nákladních letech, včetně pravidelných nákladních linek, na letišti v posledním měsíci meziročně vzrostl o 26,5 procenta. Téměř denně například letiště zajišťuje lety se zdravotnickým materiálem, od 20. března do 21. dubna v Praze přistálo 44 speciálních letů s nákladem zhruba 1200 tun zdravotnického materiálu.

AKTUÁLNĚ KE #KORONAVIRUS ➡ Již měsíc směřuje přes @PragueAirport do ČR téměř denně důležitý zdravotnický materiál. Díky tomu zde od 20.3. přistálo již celkem 4⃣4⃣ speciálních letů. Do České republiky se tak dostalo až 1⃣2⃣0⃣0⃣ tun nákladu. #spolutozvladneme #pragueairport #CoV19 pic.twitter.com/phpTCYHdeF

— Prague Airport (@PragueAirport) April 21, 2020

Letiště bylo dosud také cílem 33 repatriačních příletů a odletů cestujících ze zahraničí. Do Česka tak přicestovalo přes 3600 lidí, do zahraničí naopak odletělo přibližně 900 cizinců.

Nejvíce lidí za březen podle mluvčí cestovalo mezi Prahou a Londýnem, Moskvou, Amsterdamem, Paříží a Dubají. V případě zemí pak nejvíce lidí cestovalo na linkách s Velkou Británií, Ruskem a Francií.

Kvůli nutným úsporám letiště postupně utlumuje svůj provoz. V prvním terminálu je provoz nyní soustředěn do prstu B. V terminálu 2 jsou omezeny některé části infrastruktury, například informačních přepážek nebo centrální bezpečnostní kontroly, která je v provozu jen na určené nepravidelné odlety.

Související

Letiště Václava Havla Praha

Letiště Praha má zase co vysvětlovat. Zavazadla vykládali hasiči

Problémy pražského letiště s odbavením zavazadel během vrcholu letní turistické sezóny zjevně pokračují. Do akce se totiž dostali i letištní hasiči, zároveň pomáhají i další zaměstnanci, kteří běžně mají na starosti jiné činnosti. Zástupci letiště tak mají co vysvětlovat. 

Více souvisejících

Letiště Václava Havla Praha letadla, letectví Praha Ekonomika

Aktuálně se děje

včera

včera

Tři princezny byly letošní premiérovou štědrovečerní pohádkou. Prohlédněte si galerii

RECENZE: Tři princezny jsou dalším nekonzistentním a paradoxně zpátečnickým pokusem o inovaci

Nové štědrovečerní pohádky České televize jsou každoročně pod ostrým drobnohledem a nejsledovanějším programem dne. Po několikaleté nadvládě režiséra Karla Janáka, i když s občasnými pauzami, se režie ujal svěží tvůrce stylizovaně autentických tragikomedií Tomáš Pavlíček. Jakkoli je jeho snaha dělat pohádku odlišně znatelná a sympatická, postupně se drolí do stereotypních cestiček.

včera

Vánoce, ilustrační fotografie.

Vánoce za dob protektorátu. Jak Češi trávili svátky za nelehkých časů

Přesně před 85 lety, v roce 1939, zažívali Češi první nesvobodné Vánoce za nacistické okupace. Tyto svátky si lidé v našich zemích ještě užívali bez výraznějších omezení, v letech následujících už byly Vánoce poznamenány nacistickou propagandou i řadou omezení. Jak Češi trávili Vánoce za nelehkých dob protektorátu a druhé světové války?

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

23. prosince 2024 21:33

23. prosince 2024 21:15

23. prosince 2024 19:54

23. prosince 2024 18:20

23. prosince 2024 17:15

Podezření se obrací směrem k Číně. Odmítla žádost Švédska o vyšetřování lodi podezřelé z poškození kabelů

Švédské ministerstvo zahraničí potvrdilo, že Čína zamítla žádost švédských vyšetřovatelů o přístup na palubu čínské lodi Yi Peng 3, která je spojována s incidentem poškození podmořských kabelů. Tyto kabely byly přerušeny v Baltském moři, což vyvolalo mezinárodní napětí a spekulace o možném sabotážním útoku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy