Na linkách mezi Prahou a Itálií v únoru cestovalo 85 tisíc lidí

Itálie patřila v únoru k nejvyhledávanějším destinacím z pražského letiště. Na trase mezi Prahou a Itálií cestovalo více než 85.000 lidí. Celkově letiště v únoru odbavilo více než jeden milion cestujících, což představuje meziroční nárůst přes tři procenta. Krize kolem koronaviru se v únoru v provozu projevila zatím pouze zastavením letů do Číny, které tvořily jedno procento z celkového provozu.

ČTK to sdělila mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. V současnosti je už většina letů v Praze kvůli krizi přerušena, v březnu se tak dá očekávat výrazný úbytek počtu odbavených cestujících.

Itálie, která je nyní nejhůře zasaženou evropskou zemí novým koronavirem, tak patřila společně s Velkou Británií a Ruskem k nejvyhledávanějším zemím. Z měst byly nejvyhledávanější Londýn, Paříž, Amsterdam, Moskva či Frankfurt. Letiště navýšilo počet cestujících i v lednu, tehdejších 1,05 milionu pasažérů znamenalo meziroční navýšení o 7,4 procenta.

CURRENT INFORMATION ON #CORONAVIRUS ➡ It is responsible to wear respirator, face mask or scarf to cover your mouth and nose, also inside the airport. Thank you for helping to prevent the spread of the disease ?? #pragueairport #CoV19 pic.twitter.com/1pZ9JtQSm9

— Prague Airport (@PragueAirport) March 22, 2020

V březnu provoz pražského letiště kvůli současné krizi kolem koronaviru rapidně klesá. Počet letů se v minulém týdnu podle statistik snížil zhruba na třetinu a dál se snižuje. S ohledem na klesající letecký provoz bude letiště v následujících dnech přijímat další opatření. Podle aktuálního vývoje mohou být například uzavřena některá letadlová stání, nástupní čekárny či celé nástupní prsty a terminály. Letiště je ovšem zatím v provozu, mohou ho tak využívat například Češi, kteří se chtějí vrátit z ciziny.

Letiště teď nesmí umožnit vstup cizincům, kterým to zakazuje vládní nařízení kvůli boji proti koronaviru. Tyto cestující letiště podle mluvčí odkazuje rovnou na letecké dopravce. Pokud však není v nabídce odpovídající možnost okamžitého odletu, letiště jim nabízí občerstvení, prostory pro čekání na zpáteční let v odpočinkových zónách, popřípadě lůžkové kapacity a na vyžádání také lékařskou pomoc. Letiště rovněž spolupracuje s úřady a hygienickou stanicí na zavádění ochranných opatření.

Od minulého pondělí je zakázáno cestování Čechů do rizikových zemí, cizinci zároveň nesmějí vstoupit na české území. Vláda tak chce zamezit dalšímu šíření nového koronaviru.

Související

Letiště Václava Havla Praha

Letiště Praha má zase co vysvětlovat. Zavazadla vykládali hasiči

Problémy pražského letiště s odbavením zavazadel během vrcholu letní turistické sezóny zjevně pokračují. Do akce se totiž dostali i letištní hasiči, zároveň pomáhají i další zaměstnanci, kteří běžně mají na starosti jiné činnosti. Zástupci letiště tak mají co vysvětlovat. 

Více souvisejících

Letiště Václava Havla Praha Česká republika Itálie letadla, letectví Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

včera

Tři princezny byly letošní premiérovou štědrovečerní pohádkou. Prohlédněte si galerii

RECENZE: Tři princezny jsou dalším nekonzistentním a paradoxně zpátečnickým pokusem o inovaci

Nové štědrovečerní pohádky České televize jsou každoročně pod ostrým drobnohledem a nejsledovanějším programem dne. Po několikaleté nadvládě režiséra Karla Janáka, i když s občasnými pauzami, se režie ujal svěží tvůrce stylizovaně autentických tragikomedií Tomáš Pavlíček. Jakkoli je jeho snaha dělat pohádku odlišně znatelná a sympatická, postupně se drolí do stereotypních cestiček.

včera

Vánoce, ilustrační fotografie.

Vánoce za dob protektorátu. Jak Češi trávili svátky za nelehkých časů

Přesně před 85 lety, v roce 1939, zažívali Češi první nesvobodné Vánoce za nacistické okupace. Tyto svátky si lidé v našich zemích ještě užívali bez výraznějších omezení, v letech následujících už byly Vánoce poznamenány nacistickou propagandou i řadou omezení. Jak Češi trávili Vánoce za nelehkých dob protektorátu a druhé světové války?

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

23. prosince 2024 21:33

23. prosince 2024 21:15

23. prosince 2024 19:54

23. prosince 2024 18:20

23. prosince 2024 17:15

Podezření se obrací směrem k Číně. Odmítla žádost Švédska o vyšetřování lodi podezřelé z poškození kabelů

Švédské ministerstvo zahraničí potvrdilo, že Čína zamítla žádost švédských vyšetřovatelů o přístup na palubu čínské lodi Yi Peng 3, která je spojována s incidentem poškození podmořských kabelů. Tyto kabely byly přerušeny v Baltském moři, což vyvolalo mezinárodní napětí a spekulace o možném sabotážním útoku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy