Návod, jak nedanit v ČR a odstěhovat se do Monaka

Praha/Monako - Petra Kvitová platí daně v Monaku a třeba takový poslanec Stanislav Huml to považuje za nemorální. Součástí monackého daňového ráje můžete být ale i vy stanout po boku tenistů či lobbisty Rittiga. Jak na to?

Se stěhováním do Monaka to není tak složité, chce to "jen" základní kapitál. Hodně kapitálu. Stěhování do Monaka prostě není pro chudáky, kteří si z výplaty uškudlí pár tisícovek.

Monacké knížectví nezná žádné přímé daně. Pro české firmy, které zde mají své sídlo, existuje pouze jedna výjimka - získávají-li více než 25 % ze svého obratu mimo území knížectví nebo tvoří-li základ jejich podnikání prodej průmyslových patentů či autorských práv. V těchto případech platí daň ve výši 33, 33 % ze zisku. Jinak společnosti opravdu žádné daně neplatí.

Občané, kteří nejsou podnikateli, jsou na tom ještě lépe. Ti neplatí žádné daně s výjimkou dědických a z převodu majetku.

Výše těchto daní činí:

- v linii přímých příbuzných: 0 %

- mezi bratry a sestrami: 8 %

- mezi strýci a bratranci: 10 %

- mezi příbuznými: 13 %

- mezi cizími osobami: 16 %

Jak vstoupit do Monaka?

Podmínky pro vstup a pobyt v Monaku v délce do tří měsíců:Všichni cizinci kromě Francouzů musí předložit platný pas.

Podmínky pro vstup a pobyt v Monaku delší než 3 měsíce:

Členové států EU jsou zproštěni vízové povinnosti. K tomu, aby získali povolení k pobytu, musí na cizinecké policii na adrese 3 rue Louis Notari v Monaku předložit následující doklady:

* výpis z trestního rejstříku nebo místopřísežné prohlášení o tom, že jste nikdy nebyl odsouzen

* pracovní smlouva potvrzená monackým pracovním úřadem nebo jiný doklad o zaměstnání

* lékařské potvrzení

* dvě aktuální fotografie

* nájemní smlouva nebo doklad o ubytování (nebo potvrzení o vlastnictví by­tu)

* cestovní pas

Chcete koupit v Monaku nemovitost?

S původním majitelem se odeberete za státním notářem a sepíšete kupní smlouvu. Pak je nutná dvojí registrace - na místním katastru nemovitostí a pak na finančním úřadě. Po zaplacení kupní ceny, daní a poplatků je na nového majitele převeden "vlastnický titul" k nemovitosti a třeba právě vy jste se stali oficiálními majiteli luxusní adresy.

Při koupi bytu v Monaku zaplatíte následující poplatky:

* registrační a notářské poplatky činí 9 % prodejní ceny

* poplatky zprostředkovatelům činí 3 % + DPH z prodejní ceny

* na rezervaci bytu je třeba zaplatit zálohu ve výši 10 % prodejní ceny

* zbývající částku, stejně jako shora zmíněné poplatky, kupec zaplatí až po podepsání kupní smlouvy před státním notářem

Pronajmete-li si v Monaku byt, je třeba zaplatit následující poplatky:

3 měsíční nájmy (splatné čtvrtletně předem)

tříměsíční záloha na poplatky za služby (splatná čtvrtletně předem)

záloha ve výši 3 měsíčních nájmů

registrace nájmu (1 % nájemného za první rok + poplatky)

poplatky zprostředkovatelům činí 10 % nájemného za první rok

Kolik stojí nemovistost v Monaku?

Cena bytu typu české garsonky nebo 1+1 o ploše nejméně 60 m2 začíná na 0,5 mil. euro a končí v pásmu 1,2 mil., má-li např. terasu o 40 – 60 m2.

Byty typu 2 až 4+1 začínají na 750 000 euro a končí i v pásmu 2 mil. euro, někdy i více. Chcete-li si koupit vilu, počítejte podle portálu mesec.cz s částkou začínající od 1,2 až 1,5 mil. euro. Výjimkou nejsou vily ani kolem 5 milionů euro.

Související

Max Verstappen

F1: Monackou deštivou "ruletu" vyhrál Verstappen před Alonsem a Oconem

Max Verstappen si po náročném závodě v dešti připsal cenné vítězství Velké ceny Monaka, což mu poskytlo náskok 39 bodů v celkovém hodnocení mistrovství světa. Fernando Alonso skončil na druhém místě s monopostem Aston Martin a cenného ódiového umístění si cení i Esteban Ocon, který získal třetí pozici pro Alpine. Lewis Hamilton a George Russell obsadili čtvrté a páté místo pro tým Mercedes.
Švýcarsko, ilustrační foto

Švýcarsko poruší neutralitu, uvalí sankce. Finsko poskytne Ukrajině zbraně

Švýcarsko přijme sankce proti ruským činitelům a firmám po vzoru postihů Evropské unie a zmrazí také jejich majetek, oznámila dnes švýcarská vláda. Alpská země v posledních dnech lavírovala mezi tradiční neutralitou a solidaritou se Západem a dnešní rozhodnutí je pro ni velice nezvyklé, poznamenávají média.

Více souvisejících

Monako Daně

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy