Jiří Mádl: Na kus řeči s Celebritou s.r.o.

ROZHOVOR - Herec a režisér Jiří Mádl v těchto dnech dokončuje svůj nový film Celebrity s.r.o., jehož natáčení probíhalo i v Rožnově pod Radhoštem. Při této příležitosti serveru EuroZprávy.cz prozradil řadu zajímavostí.

Připravovaný film Celebrity s.r.o. se odehrává v zákulisí nekonečného seriálu, jaký je váš názor na takové stále trvající řady?

Jako divák jsem jim nikdy nepropadl. Zároveň jsem ale spoustu svých hereckých kolegů přemluvil, aby do takového seriálu šli, protože herec má hrát. Spousta z nich se ale zdráhala. Takže se dá říct, že k nim mám poměrně pozitivní vztah.

V posledních filmech (Konfident, Všiváci, Collete, Vejška) jste si zahrál různorodé postavy. Kam byste zařadil tu z Celebrit s.r.o.?

Je to komedie, to je asi kategorie, kam bych to zařadil. S Milošem Šmídmajerem točím už třetí film, myslím, že oba víme moc dobře, co chceme natočit a kam tím míříme.

V Pojedeme k moři jste výjimečně stál za kamerou, netáhlo vás to tam opět a nechtěl jste si vést sám sebe?

Ani ne. Je pravda, že od té doby, co jsem režíroval, tak skoro pokaždé uvažuju nad tím, jak bych to udělal já. Maximálně to ale někdy řeknu jako nápad. Samozřejmě respektuju, že režisér je Miloš. Přece jen jsem hercem už dlouho, tak dokážu pochopit, kde končí moje kompetence.

V chystaném snímku o Lídě Baarové hrají i dva rakouští herci – Gedeon Burkhardt a Karl Markovics, které náš divák zná asi nejlépe z Komisaře Rexe, i když Karl zahrál výborně svůj part v Ďáblově dílně. Měl jste možnost se s nimi blíže seznámit?

Bohužel ne. S Gedeonem jsem točil jen jeden natáčecí den. S Karlem Markovicsem jsem se potkal krátce ve Zlíně na festivalu, ale moc jsme toho neprohodili.

Od Snowboarďáků, jimiž jste debutoval, uteklo 12 let, jak se za tu dobu změnil Jiří Mádl?

V něčem vůbec, v něčem trošku. Samozřejmě, trochu vzhledově. Především v množství zkušeností, člověk už ví, co se od něj čeká a jak se má zachovat v určitých situacích. Na druhou stranu mám pocit, že ten pohled zevnitř je pořád stejný.

Zkusme si teď vytvořit hypotetickou situaci, že chcete pro diváka vybrat jeden ze svých filmů – který byste mu doporučil a proč? Omezme se na ty, ve kterých jste hrál.

To je těžká otázka, každý z nich je jiný. Mně osobně se nejvíc líbí Konfident. Přijde mi takový nejpoctivější a nejfilmovější.

Pojedeme k moři byl úspěch možná i nečekaný, ale s ohledem na film zasloužený. Když se na něj zadíváte s odstupem, nenapadne vás ono obvyklé a pro snad každého autora typické – tohle bych udělal ještě jinak?

Jasně, že bych něco změnil, ale zároveň jsem pověrčivý. Během natáčení jsme měli štěstí v tolika věcech, od počasí, přes herce, až po timing, tak o tom raději moc nemluvím, mám pocit, že bych to štěstí urazil. Ale, jak říkám, samozřejmě by se něco našlo.

Máte nějaký typ postavy, který by vás vysloveně lákal ztvárnit?

Ani ne, byl bych rád, kdyby to zůstalo tak, jak to je teď, že nehraju pořád to samé a střídám různé žánry a role. To je v současné době asi můj jediný herecký cíl.

Který typ charakteru vám sedí nejvíc?

Těžko říct. Nejvíc mě baví záporňáci, ale to každého herce. Mám ale pocit, že mi jde nejlépe ta role, která mě nejvíc baví, a to je vždycky ta, která je jiná než ta poslední. Jinak řečeno, když dokončím komedii, tak bych se nejraději pustil do něčeho vážného a obráceně.

Plánujete se v dohledné době vrátit na režisérské křeslo?

Plánuju. Rád bych točil během příštího dubna, května. Žánr se těžce definuje, ale svou hořkosladkostí může připomínat Pojedeme k moři, od kterého se jinak bude velmi lišit.

Nový film režiséra Miloslava Šmídmajera, Celebrity s.r.o., se odehrává v prostředí nekonečného seriálu. Jiří Mádl, kterému byla svěřena titulní role, se spolu s Petrem Hudský podílel také na tvorbě scénáře. V komedii, která vstoupí do kin koncem letošního října, se můžeme těšit také na Moniku Horváthovou, Filipa Kaňkovského, Vilmu Cibulkovou a řadu dalších známých českých herců.

Související

Martin Hofmann ve filmu Vlny.

Česko zvolilo film nominovaný na Oscara. O cenu budou bojovat Mádlovy Vlny

O výběru kandidáta na Oscara za Českou republiku v kategorii Nejlepší zahraniční film každoročně hlasují členové České filmové a televizní akademie (ČFTA), která stojí i za udílením cen Český lev. Do boje o prestižní cenu 97. ročníku americké Akademie filmového umění a věd akademici vybrali film Vlny scenáristy a režiséra Jiřího Mádla. 
Martin Hofmann ve filmu Vlny.

RECENZE: Okupace jako špionážní thriller. Vlny heroizují odvahu Československého rozhlasu

Vlny režiséra Jiřího Mádla narozdíl od Mordu a Světýlek nebyly uvedené v hlavní soutěži letošního festivalu v Karlových Varech, ale “jen” ve speciální sekci. Vzbudily bouřlivé ovace a o žádném českém filmu se nediskutovalo více. S obrovskou vlnou očekávání, kdy je v premiérovém týdnu nasadilo více než 260 sálů po České republice, se teď dostávají i do široké distribuce.

Více souvisejících

Jiří Mádl filmy film Celebrity s.r.o.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

včera

včera

George Washington při přeplutí Delaware

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

včera

Jak se USA brání volebním podvodům?

Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům

Americké úřady čelí před prezidentskými volbami pokusům o falšování volebních registrací, dezinformacím a četným žalobám. Úředníci nadále ujišťují o bezpečnosti a legitimnosti procesu. Mnoho států zavedlo předčasné hlasování a korespondenční volbu, aby zajistilo přístupnost voleb. Dělají to navzdory obavám z podvodů, které mezi voliče zasévá především dezinformační scéna – vedená kandidátem Donaldem Trumpem.

včera

Ilustrační foto

Volby prezidenta USA 2024: Vše, co potřebujete vědět

Američané se připravují na 60. prezidentské volby, ve kterých se rozhodne, kdo se stane 47. prezidentem Spojených stát. Tento úřad je často považován za nejmocnější pozici na světě. Zároveň bude zvolen 50. viceprezident. Britský server The Guardian připravil přehled toho, co potřebují zahraniční pozorovatelé voleb vědět.

včera

včera

včera

včera

Donald Trump

Trump zažaloval televizní stanici CBS

Republikánský kandidát a bývalý prezident USA Donald Trump podal žalobu proti televizní stanici CBS kvůli rozhovoru s jeho demokratickou rivalkou, viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Žaloba se týká rozhovoru odvysílaného v říjnu v pořadu 60 Minutes, který podle Trumpa „zavádějícím způsobem“ interpretoval Harrisové odpovědi.

včera

Íránské útočné drony Arash

WSJ: Írán podnikne mohutný a komplexní útok na Izrael

Navzdory varování Spojených států se Írán chystá k dalšímu útoku na Izrael. Americký deník The Wall Street Journal (WSJ) uvedl, že protiútok bude „mohutný a komplexní“, podle informací nejmenovaného egyptského představitele, který je obeznámen s íránskými záměry.  

včera

V amerických volbách už hlasovalo přes 75 milionů lidí. Dříve, než vůbec začaly

Americké prezidentské volby se rychle blíží a podle údajů centra Floridské univerzity pro sledování voleb, které byly zveřejněny v neděli, již více než 75 milionů voličů využilo možnost hlasovat předem.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy