Premiéry - Tento týden se nám na plátnech představí jeden zfilmovaný bestseller, kterému budou konkurovat východoevropské počiny. A zapomenout nesmíme ani na jedno oblíbené, převtělovací téma.
Začneme snímkem Já, kocour, jehož téma filmovým fanouškům přijde velice důvěrné. Pragmatický a sebestředný Thomas Brand žije jen pro svou firmu a jeho snem je vybudovat nejvyšší mrakodrap na severní polokouli. Přehlíží syna Davida, okrajově vnímá manželku a dceru Rebeccu. Ale je to právě ona, kdo jeho život obrátí naruby. Ke svým jedenáctým narozeninám si totiž přeje kočku. A protože má Thomas problémy, rozhodne se vyhovět. Tím nastává řetězec problémů, poznání a získávání důvěry své vlastní rodiny. Vedle Kevina Spaceye v hlavní roli uvidíme ještě Jennifer Garner, Robbie Arnella a Christophera Walkena v roli našeptávače koček Purrkinse. Recenzi filmu přinesou EuroZprávy.cz v krátké době.
V loňském roce vyšel thriller Pauly Hawkins a usadil se poměrně rychle na žebříčku bestsellerů. Rok po vydání se v režii Tate Taylora dočkal i filmového zpracování. Základní téma může upomínat na slavnou detektivku Agathy Christie Vlak do Paddingtonu, protože v podání autorky současného bestselleru jezdí vlakem mladá Rachel Watson a při krátkém zastavení u návěstidla vidí v domku u trati mladý pár. Protože její cesty jsou každodenní a dvojici vídá opakovaně, pojmenuje si ji a svým způsobem se na "setkání" s ní těší. Až do chvíle, kdy tradiční zastávka dostane docela jiný rozměr. V hlavních rolích mysterióizního thrilleru s názvem Dívka ve vlaku uvidíme Emily Blunt, Rebeccu Fergusson a Haley Bennett.
Co všechno se může odehrát pod jednou střechou? (zdroj: MFF Karlovy Vary)
Maďarský snímek uváděný u nás pod titulem Rodinné štěstí může být chápán různě. Diváci v České republice už ho mohli vidět na 51. MFF v Karlových Varech a hodnocení byla různá - od alegorie na velký počet rodin až po přirovnání k současné migrační vlně. Přitom režisér Szabolcs Hajdu prohlašuje, že mu nešlo o nic jiného, než zachytit příběh jedné obyčejné rodiny. A pojal to opravdu důkladně a se vším všudy: nejenže si tuto sbírku drobných příběhů spojených do dramatického celku s prvky černého humoru sám napsal a zrežíroval, ještě si ve filmu zahrál nejen on, ale celá rodina včetně dětí. O tom, jak si vedli, leccos vypovídá cena za nejlepší herecký výkon pro něj samého plus hlavní cena MFF Karlovy Vary za nejlepší film. Pro hungarofily ještě dodáváme, že v originále má snímek název Ernelláék Farkaséknál.
Desátý film režiséra, scénáristy a kameramana Tomáše Vorla je označován za smutnou komedii. Ústřední postavou je čtyřicetiletý všeuměl z Tuchlovic jménem Lukáš Cafourek. Tato poněkud zadumanější a méně veselá obdoba Bohouše Císaře z nesmrtelných Chalupářů dává upomenout i na další postavičky z českých filmů, které se diváckého povědomí zapsaly dostatečně silným písmem, ať už jde o Vesničku mou střediskovou (Otík), Slavnosti sněženek (Leli) či Utrpení mladého Boháčka, čemuž napomáhá i postava Lukášovy matky. Jak název napovídá, jde o hlubší pohled do vesnického života, kterých jsme v minulosti viděli ještě o něco víc, než naznačují zmíněné tituly. V hlavní roli filmu Instalatér z Tuchlovic se představí Jakub Kohák, po jehož bocích se nám představí další známé tváře - Eva Holubová, Filip Blažek, Jan Budař, Petr Čtvrtníček, Petra Špalková či Barbora Poláková.
Milovník koček a tuchlovický všeuměl Cafourek (zdroj: Falcon)
Rozloučíme se pozvánkou na animovaný snímek Kubo a kouzelný meč, který bychom mohli ohodnotit jako esenci východní a západní snahy pojmout odlišně rodinný motiv. Kubo je vynikající vypravěč příběhů, ale nesmí se zapomenout "ve světě", protože kdyby se nevrátil domů do západu slunce k matce, stihne ho blíže neurčená kletba. A jednoho dne se to doopravdy stane. Od té chvíle se za přispění dvou průvodců, Opice a Brouka snaží odvrátit sily zla, k čemuž mu má napomoci vyhledání zbroje jeho otce, legendárního samuraje. S ohledem na kategorii rodinného filmu se nejspíš dočkáme dabingu, takže nám zůstane utajeno, jak namluvili jednotlivé postavy Matthew McConnaughey, Charlize Theron, Rooney Mara, Ralph Fiennes či Brenda Vaccaro.
Související
Lednové premiéry: vynikající Na nože, trojka Mizerů, a trochu jiný Hitler
RECENZE: Operace Entebbe jako umělecké dílo příliš neladí
premiéry , film Instalatér z Tuchlovic , film Já, kocour
Aktuálně se děje
před 35 minutami
Ukrajinská armáda se poprvé střetla se severokorejskými vojáky
před 1 hodinou
Juncker: Pokud vyhraje Trump, Evropa musí ukázat sílu
před 1 hodinou
Tisíce mrtvých, přes 10 tisíc zraněných. Libanon zveřejnil počty mrtvých ve válce Izraele s Hizballáhem
před 1 hodinou
Donald Trump: Polarizující postava, která se chce vrátit k moci. Obdivuje autoritáře a chce porážet ostatní
před 1 hodinou
Kamala Harrisová: Ostřílená právnička a politička, zastánkyně práv žen a menšin
před 2 hodinami
Volby v USA: První obec sečetla výsledky. Trump i Harrisová mají tři hlasy
před 2 hodinami
Co bude s NATO, pokud volby vyhraje Trump? Rutte se budoucnosti nebojí
před 3 hodinami
Harrisová i Trump zakončili předvolební kampaň po boku celebrit. Hlasovalo už 81 milionů lidí
před 3 hodinami
Volby v USA startují. Harrisová může být první prezidentkou
před 5 hodinami
Výhled počasí do konce listopadu: Meteorologové řekli, zda hrozí výrazné změny
včera
Princ Harry je černá ovce, říká Trumpův syn. Zavzpomínal i na Alžbětu II.
včera
RECENZE: Dcera národa reviduje národní obrození mladistvou perspektivou. Daří se to?
včera
Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou
včera
Můžeme brát Trumpa vážně? Kontrast s Harrisovou je nebývale silný, analyzuje expert Smith volby v USA
včera
Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně
včera
Ochraňují nás duše zemřelých příbuzných? Naši předci tomu věřili
včera
Netradiční policejní práce. Strážci zákona dnes začnou střílet divočáky na Liberecku
včera
Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie
včera
Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní
včera
Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?
Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.
Zdroj: Libor Novák