Éra rozmaru je u konce. Společnost Netflix má v plánu být vybíravější

Netflix je ve filmové branži znám jako notorický utraceč peněz. Americká společnost totiž dává velké peníze na nekonečnou porci originálních filmů a televizních projektů. Podle nové zprávy webu The Information to vypadá, že časy rozmaru jsou u konce.

Na konci června se sešel ředitel obsahu společnosti Netflix Ted Sarandos s vysoce postavenými představiteli televizního a filmového průmyslu, kde s nimi rozebíral nový plán. Netflix by podle plánu měl být více vybíravý a rozvážnější než doposud. Budoucnost originálního obsahu bude záležet na jeho schopnosti přitáhnout velký počet diváků, nikoliv na tom, aby společnosti nutně vynesla pozitivní kritiky nebo ocenění v prestižních cenách. Sarandos se při svých tvrzeních opírá o akční drama Triple Frontier, v němž se objevili herci jako Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam a další. Tento film šel do vybraných kin 6. března, ještě předtím, než se byl ke shlédnutí na platformě. Samotný rozpočet na thriller činil ohromných 115 milionů dolarů, což je mnohonásobně víc než by kdejaké Hollywoodské studio zaplatilo za film značený známkou R-rated. „Jsme neuvěřitelně pyšní na výsledky Triple Frontier, jednoho z našich nejpopulárnějších originálních filmů. Šedesát tři milionů domácností vidělo tento film, od doby, kdy jsme jej v březnu dali k dispozici. Těšíme se, že v budoucnu budeme pracovat na více projektech s tímto talentovaným týmem a jeho režisérem J.C. Chandorem,” řekl v červnu Sarandos. Mluvčí Netflixu odmítl komentovat či upřesnit specifika interního měření, nicméně prohlásil, že společnost používá sledovanost jako měřítko k rozpočtu daného projektu a zároveň hledá způsoby, jak se v budoucnu zlepšit. „Zatím jsme nezměnili rozpočet našeho obsahu, ani jsme nijak zvlášť nezměnili přístup, do čeho investujeme,” dodal mluvčí. Netflix minulosti provedl několik nevydařených kroků do prázdna jako třeba se seriálem Baze Luhrmanna The Get Down, jehož první řada vyšla na 120 milionů dolarů. To samé můžeme říci i o dobrodružném seriálu Marco Polo s cenovkou 200 milionů dolarů, avšak mizivým dosahem mezi diváky a nepříliš příznivým hodnocením. Někdy se pro změnu velké investice vydaří. Důkazem tomu je seriál The Crown, kde jedna epizoda vyšla na 10 milionů dolarů nebo s populárním filmem Bright (90 milionů dolarů). Netrpělivě se čeká na výsledek chystaného filmu Martina Scorsese s názvem The Irishman, jenž by měl doputovat na obrazovky na podzim tohoto roku. Rozpočet se vyšplhal až na neuvěřitelných 150 milionů dolarů. Na Netflixu je zajímavé sledovat jeho vývoj napříč lety. I když produkce obsahu nijak zvlášť neklesá, zdá se, že společnost přeci jen pečlivě vybírá do čeho pustit kačku a do čeho nikoliv. Každopádně nás čekají ještě velké změny.

Související

Více souvisejících

Netflix film Triple Frontier

Aktuálně se děje

před 34 minutami

Ilustrační fotografie

Dramatická volební noc začíná. V USA se zavřely první místnosti

Dramatická volební noc, na jejímž konci se očekává jméno 47. prezidenta Spojených států, odstartovala o půlnoci středoevropského času uzavřením některých volebních místností. Samotné sčítání bude trvat minimálně do zítřejších ranních hodin, přičemž k uzavření posledních volebních místností dojde v sedm hodin ráno středoevropského času. Jméno vítěze voleb se tak můžeme dozvědět až za několik dní.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Netanjahu nečekaně vyhodil ministra obrany Galanta. Izraelci se bouří

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil, že odvolal ministra obrany Joava Galanta kvůli „krizi důvěry“ ohledně vedení vojenských operací. Netanjahu tvrdí, že Galantovy kroky a výroky odporovaly rozhodnutím kabinetu a mohly podle něj prospět nepřátelům Izraele. Na post ministra obrany nyní nastoupí dosavadní ministr zahraničí Jisrael Kac, kterého v jeho roli nahradí Gideon Sa'ar. Galant na to reagoval prohlášením, že bezpečnost Izraele je pro něj životním posláním, uvedl server Times of Israel.

včera

včera

Ilustrační fotografie

Proč swing states rozhodují o budoucím prezidentovi USA?

Swing states hrají v dnešních amerických prezidentských volbách volbách klíčovou roli. Právě v nich se rozhodne, kdo bude příštím šéfem Bílého domu. Jak Kamala Harrisová, tak Donald Trump zde mají velice podobné preference a až do konečného sečtení hlasů nebude jasné, kdo si získal srdce voličů.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

USA pod palbou hoaxů. Dva státy kvůli volbám posílily kybernetické útoky a dezinformační kampaně

Americké zpravodajské a bezpečnostní služby obvinily Rusko a Írán z toho, že zesílily kybernetické útoky a dezinformační kampaně s cílem rozdělit americkou společnost před prezidentskými volbami.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy