Karlovy Vary – Za týden vypukne největší filmová událost v České republice – Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Příznivci se mohou těšit na řadu novinek a velkých osobností z filmového světa.
V pátek 4. července bude zahájen 49. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.
Mezi osobnostmi, které přijedou do západočeského města, bude významný herec, režisér a producent Mel Gibson, který převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.
Do Karlových Varů zavítá také velká hollywoodská herečka Laura Dern. Při příležitosti její návštěvy bude slavnostně uveden dnes již kultovní film Davida Lynche Zběsilost v srdci, kde se Dern představila po boku Nicolase Cage.
Francouzská herečka Fanny Ardant se na festivalu představí také jako autorka a režisérka. V Karlových Varech totiž uvede svůj třetí film Naléhavé rytmy (Cadences obstinées).
Vedle populárních hereckých osobností nelze zapomínat na osobnosti z druhé strany kamery. Mezi režisérskými hvězdami nebudou chybět Andrej Zvjagincev, Bong Joon-ho, Debra Graniková či Pawel Pawlikowski.
Ve spolupráci s Karlovarským městským divadlem festival připravil doprovodný program, na kterém se poprvé na festivalu představí mezinárodně úspěšný divadelní soubor Cirk La Putyka s nejnovějším představením Dolls.
Prvně bude na karlovarském festivalu uveden projekt PLAY.Cinema, který tvoří série unikátních filmových představení s živě zahraným soundtrackem v podání známých českých hudebních uskupení.
24. prosince 2025 21:26
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
Související
Tři prvky festivalové pocty Jiřímu Bartoškovi. Organizátoři odhalili detaily
REPORTÁŽ: Po červeném koberci až do kanceláře Jiřího Bartošky. Češi mu dali sbohem
Jiří Bartoška , Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF KV)
Aktuálně se děje
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
včera
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
včera
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
včera
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
včera
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
včera
PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno
včera
Francie se s Bardotovou rozloučí příští týden. Pohřeb bude v Saint-Tropez
včera
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
včera
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
včera
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
včera
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
29. prosince 2025 21:33
USA provedly úder na pozemní cíl přímo ve Venezuele, potvrdil Trump
29. prosince 2025 20:24
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
29. prosince 2025 19:10
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
29. prosince 2025 18:03
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí oznámil, že ukrajinské drony zaútočily na jednu z rezidencí prezidenta Vladimira Putina v Novgorodské oblasti. Ačkoliv incident nezpůsobil žádné škody ani oběti na životech, Moskva varovala, že kvůli tomuto útoku přehodnotí svou vyjednávací pozici v probíhajících mírových rozhovorech.
Zdroj: Libor Novák