RECENZE: Love, Death and Robots II aneb od vraždícího vysavače po utonulého obra

Dlouho očekávaný návrat do imaginací Toma Millera a Jennifer Yuh přináší osm nových povídek, jež se inspirují u světových literárních autorů i v jiných sci-fi filmech a seriálech. Silnou stránkou je špičkové CGI vybraných povídek, které posunuje hranice až k nerozeznatelnosti od skutečných herců.

Druhá řada povídkové série krátkých příběhů, které by měly být propojeny tématem lásky, smrti a robotů, navazuje na úspěch původní série. Místo osmnácti dílů je v nabídce druhého svazku pouze osm dílů, ale alespoň nedochází k zásadnějšímu kolísání kvality, které se objevovalo v první sérii. Tematicky se jednotlivé epizody výrazně odlišují, takže se od poměrně dětsky působícího vražedného vysavače dostaneme až k temným příběhům.

Kolísání kvality v druhém svazku absentuje zejména z důvodů nepřítomnosti výrazných dílů, tedy žádná nová Sonnie’s Edge. Sníh na poušti nebo Vysoká tráva se sice vysoko nastavené laťce blíží, ale vyložený headliner schází. Kvalitativní nerovnováhu měly na svědomí právě nadprůměrné příběhy, tedy již se nepohybujeme na horské dráze od nadšení ke zklamání a zase zpět. Asi žádná epizoda druhé série nebyla natolik silná, aby se dokázaly vrýt hluboko do paměti. Takže místo horské dráhy přichází spíše taková housenková – trochu nahoru, trochu dolů.

Podobně jako u první série probíhá méně tradiční střídání vizuálních stylů, které dává každý z dílů vlastní atmosféru a unikátní zpracování. Nechybí hrané části, klasická animace ani moderní hyperrealistické CGI a většina dílů dokáže těžit z výhod jednotlivých přístupů.

Shrnout celý svazek do jednoho odstavce je poměrně složité. Love, Death and Robots (Láska, Smrt a Roboti) je dozajista seriálem, který stojí za to vidět. Velkou výhodou je krátká stopáž, která umožňuje zhlédnout jednotlivé díly téměř kdykoliv. Pokud si chcete vyzobat jen to nejlepší, tak rozhodně zavítejte na některou z databází, ale doporučit můžeme Sníh v poušti, Vysokou trávu nebo Duch Vánoc. Velmi zajímavý je také Utonulý obr, který je malým poetickým zamyšlením nad samotnou existencí, smrtelností a pohledem lidí na život jakožto fenomén prolínající se světem.

Celkové hodnocení: 75 %

Love, Death & Robots (2. série, 2021)

Tvůrci: Tim Miller, Jennifer Yuh

Režie: Jennifer Yuh, Robert Valley

Hrají: James Preston Rogers, Time Winters, Miguel Amorim, Michelle C. Bonilla, Michael B. Jordan, Mike Bodie, Maria Teresa Creasey

Zvuk: Joe DeAngelis

Související

V seriálu Fauda není nouze o akční scény.

Izraelský seriál Fauda je povedené akční drama, které dobylo Střední východ

RECENZE - Seriál z izraelské produkce ukazuje civilním, leč syrovým způsobem spletitou problematiku izraelsko-palestinských vztahů, které nejsou zdaleka tak černobílé, jak se může na první pohled zdát. Silným prvkem seriálu je důraz na osobní vztahy a rozhodnutí postav, jež musí volit mezi svými ideály a splněním úkolu. 

Více souvisejících

seriály tv seriály Netflix CGI recenze

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

před 2 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu hovořil po Bidenovi i s Putinem a nešetřil kritikou Moskvy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu mluvil po americkém prezidentovi Joe Bidenovi i s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle dostupných informací zkritizoval alianci Ruska s Íránem a vyjádřil nespokojenost s postojem Moskvy k probíhající válce s teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 5 hodinami

Betlém, ilustrační fotografie.

Největší betlém na světě je v Čechách

Betlémářství má u nás dlouhou tradici. Již před několika staletími zdobily jesličky o Vánocích kostely i domácnosti. Specifické jsou betlémy mechanické, v nichž se jednotlivé figurky pohybují. Autor největších mechanických jesliček na světě pochází z Čech, narodil se před 185 lety, dne 13. prosince 1838. Jmenoval se Tomáš Krýza a jeho Krýzovy jesličky jsou pojmem známým po celém světě i zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Putin kandiduje, proto se Rusové snaží změnit vývoj války na Ukrajině

Rusové se navzdory zimnímu počasí snaží pokračovat v ofenzivních operacích na několika místech na Ukrajině. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) touží po převzetí a udržení iniciativy do ruských prezidentských voleb v březnu 2024, v nichž bude Vladimir Putin obhajovat mandát. 

před 13 hodinami

před 14 hodinami

Adventní věnec

Adventní věnec. Kde se vzal symbol vánočního času?

Na adventním věnci již hoří svíce značící adventní neděle a odpočítávající čas do Štědrého dne. Zatímco dnes si předvánoční dobu bez adventního věnce nedokážeme představit, dříve ho lidé neznali. Věnec se svíčkami se stal symbolem adventu teprve v 19. století.

před 14 hodinami

před 15 hodinami

před 16 hodinami

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 16 hodinami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

Historický okamžik. Von der Leyenová ocenila dohodu na pravidlech pro AI

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v sobotu uvítala dohodu na unijních pravidlech pro regulaci umělé inteligence. Podle agentury Reuters půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy