Slovenské hudební ceny dostali Tásler, Peteraj i kapela Hex

Bratislava - Ceny SOZA jsou na Slovensku po zrušení ankety Slavík v roce 2013 jediným celostátním oceněním hudebníků. Cenu za nejhranější skladbu domácí produkce na Slovensku v minulém roce dnes získala kapela Hex se svou písní Keď sme sami.

Členové kapely Hex si kvůli koncertu ocenění na jubilejním 20. ročníku předávaní cen SOZA osobně nepřevzali. "Byli jsme celkem překvapeni. S touto písničkou jsme vyhráli tuto cenu před dvěma lety," vzkázali prostřednictvím videonahrávky.

Cenu pro skladatele nejhranějších hudebních děl si podobně jako loni odnesl hudebník Ivan Tásler, jenž stál u zrodu jedné z neznámějších slovenských skupin IMT Smile.

Ke změně nedošlo ani u držitele ceny v kategorii textař nejhranějších skladeb za minulý rok, kterou znovu dostal Kamil Peteraj, jenž spolupracoval s několika slovenskými zpěváky včetně Miroslava Žbirky a Pavola Hammela.

Ocenění pro nejúspěšnějšího mladého autora za rok 2016 získal zpěvák Adam Ďurica (29). "Kdysi, když jsem začínal, pouštěl jsem si písničky a zdálo se mi nedosažitelné patřit mezi oceněné. Nyní si o to více vážím, že se sen stává skutečností," řekl Ďurica.

Cenu SOZA za zvukový nosič obdržel raper Patrik Vrbovský alias Rytmus. Jedna z cen byla věnována i pro rozhlasovou stanici s největším podílem domácí hudby ve vysílání. Rádia na Slovensku v současnosti musejí dodržovat kvóty ohledně minimálního podílu slovenské hudby ve svém programu.

Související

Více souvisejících

Slovensko Hudba kultura Ceny SOZA

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

V Evropě se nikdo nechystá poslat vojáky na Ukrajinu, reagoval Fiala na interpelaci

Evropské země se nechystají poslat vojáky na Ukrajinu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v rámci čtvrtečních interpelací v Poslanecké sněmovně. Odpovídal na dotaz, který vyplýval z předchozích slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy