Chinaski v nové sestavě chystají album, podílejí se na něm slavní zahraniční producenti

Skupina Chinaski chystá první album v nové sestavě. Zatím bezejmenná nahrávka by měla vyjít 2. října. Kapela na ní spolupracuje se zahraničními producenty. Má již připravených sedm písní, které začne zanedlouho natáčet. Chinaski se také objeví na několika letních festivalech a vrátí se do pražského Lucerna Music Baru.

"Rozhodli jsme se obnovit tradici pražských koncertů v Lucerna Music Baru, kde jsme dříve hráli pravidelně každý měsíc. Zastesklo se nám po tom, takže 21. května zahrajeme první koncert a potom každý měsíc až do podzimu. A na každém představíme jednu nebo dvě nové písničky z desky, na které právě pracujeme. Chceme si je vyzkoušet před lidmi a mít na ně nějakou reakci," řekl ČTK zpěvák a kytarista Michal Malátný.

Nová sestava skupiny Chinaski měla koncertní premiéru loni 22. března v Krnově na úvod jarního klubového turné s názvem Není nám do pláče. Základní skladatelskou dvojici, zpěváka Malátného a kytaristu Františka Táborského, doplnili bubeník Lukáš Pavlík, slovenský baskytarista Tomi Okres a klávesista Jan Steinsdörfer.

Na nových písních Chinaski se budou podílet také dva slavní zahraniční producenti - Sacha Skarbek v Londýně a Reinhold Mack v Mnichově. Skarbek je mimo jiné spolupracovníkem Jamese Blunta a spoluautorem jeho hitu You're Beautiful. Pracoval i s dalšími hvězdami, jako jsou Adele, Lana Del Rey, Jason Mraz, Tears for Fears nebo Duffy. Mack je známý svojí spoluprací s kapelou Electric Light Orchestra, podílel se i na albu Queen The Game a na sólové desce Freddieho Mercuryho Mr. Bad Guy.

"Nejdříve jedeme do Londýna a pak za Mackem do Mnichova. Je to starý hipík, který dělá jenom to, co ho baví. Má studio, kde uděláme tři písničky. Další fáze natáčení nás čeká v červenci, kdy se Skarbekem připravíme dalších sedm skladeb," sdělil Malátný.

Autorem textů bude Malátný a Tomáš Roreček, dvě skladby otextoval i Vlado Krausz. Autorsky bude album pestré i po hudební stránce, kdy každý člen kapely dodal nějakou píseň. "Všichni mají svůj rukopis, ale budou to Chinaski, protože písně budu zpívat já. Cítím, že jsme něco takového nehráli, sami jsme zvědaví, co se bude při jejich natáčení dít," podotkl Malátný.

Chinaski zatím v nové sestavě natočili s kapelou IMT Smile píseň Osud a vánoční píseň Milióóóny přání se zpěvačkou Katarínou Knechtovou.

Na vlastní nový singl zatím čekají, měl by se objevit na konci prázdnin. "Z těch sedmi písní, které nyní budeme točit, mají minimálně čtyři singlové ambice, tak uvidíme," uvedl Malátný.

Související

Chinaski na Votvíráku

Chinaski na festivalu Votvírák zahráli hity i písně z nové desky Frihet

K vrcholům druhého dne festivalu Votvírák, který přilákal na letiště Boží dar v Milovicích na Nymbursku přes 20.000 lidí, patřil koncert kapely Chinaski. Skupina na úvod nabídla své starší hity jako Potkal jsem tě po letech nebo Každý ráno. Uvedla i skladby Mám chuť zlobit, Měl bych si boty zout a Panáček s panenkou ze svého aktuálního alba Frihet. Vystoupení pak zakončila písní Punčocháče z roku 1995, kdy velká část jejích nadšených příznivců tančících a zpívajících pod pódiem ještě nebyla na světě.

Více souvisejících

Skupina Chinaski Hudba kultura Michal Malátný

Aktuálně se děje

před 28 minutami

před 52 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 3 hodinami

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Čína, ilustrační fotografie

Ruský útok na Ukrajině už se nelíbí ani Číně

Čína reagovala na útok Ruska na ukrajinské město Dnipro balistickou raketou schopnou nést jaderné hlavice výzvou ke klidu a zdrženlivosti. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí při pravidelné tiskové konferenci zdůraznil, že je třeba předejít eskalaci a najít politické řešení konfliktu.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Obrana proti balistickým střelám je extrémně obtížná. Rusko se snaží Západ zastrašit, říká Drmola

Rusko zřejmě vypálilo proti ukrajinskému Dnipru balistickou střelu. Bezpečnostní expert Jakub Drmola z brněnské Masarykovy univerzity upřesnil, že není úplně jisté, zda šlo o střelu mezikontinentální. Raketa středního doletu ale dokáže napáchat obrovské škody – vzhledem k návratové rychlosti hlavic je obrana proti nim extrémně náročná. Velkou roli navíc hraje fakt, že nikdo neví, co hlavice dané rakety nese.

včera

včera

Lidé na Ukrajině prchají před válkou

Mír, ale za jakou cenu? Ukrajinci, kteří utekli ze země, promluvili

Více než 3 000 ukrajinských uprchlíků našlo nový domov v hrabství Essex díky vládnímu programu Homes for Ukraine, který poskytuje možnost ubytování u místních hostitelů. Navzdory příslibům nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa ukončit válku však mnozí Ukrajinci odmítají mír na úkor ztráty území.

včera

Klimatická dohoda padla. Summit COP29 přinesl jen zklamání a hořkou pachuť

Předposlední den klimatického summitu COP29 v Ázerbájdžánu přinesl výrazné zklamání. Dlouho očekávaný návrh dohody, který měl stanovit konkrétní cíle pro financování klimatických opatření v rozvojových zemích, byl široce kritizován za svou nejasnost. Místo konkrétních čísel obsahoval návrh pouze symbol „X“, což vyvolalo obavy a rozhořčení mezi bohatými i chudšími státy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy