Ostrava - Ve dnech 18. - 21. 7. 2018 na unikátním místě, více jak 150 inspirativních řečníků, 8 tématických scén + řečníci z více jak 24 zemí = MELTINGPOT v rámci festivalu Clours of Ostrava
V současnosti jeden z nejpopulárnějších festivalů Colours of Ostrava svým návštěvníků již po několikáté nabízí kromě hudby i řečnické fórum Meltingpot. Organizátoři vše podtrhují těmito slovy:„Hudba a mluvené slovo společně vytváří prostor pro neopakovatelné interakce.“
Diskusní fórum Meltingpot, obří názorový kotel s osobnostmi z celé planety, se stalo během své krátké historie fenoménem, který existuje paralelně vedle hudebního festivalu Colours of Ostrava. Meltingpot je jakýmsi dítětem Zlaty Holušové, hlavní organizátorky a nezpochybnitelné osobnosti celého festivalu.
„V roce 20015 organizovala na Colours přednášku o Slovenském národním povstání. Měla obavy, kolik přijde lidí, ale když vešla do sálu, tak zjistila, že je narvaný. Tady se zrodila myšlenka udělat více takových přednášek,“ vysvětlil genezi velkolepého projektu Tomáš Etzler.
Unikátní místo konání – areál ostravských Vítkovic, více jak 150 inspirativních řečníků, osm tematických scén a účinkující s více jak 24 zemí světa. To vše dává dohromady zcela unikátní zážitek.
Letos na několika scénách vystoupí domácí i zahraniční osobnosti z oblasti vzdělávání, osobního rozvoje, ekonomie, umění a kultury, ochrany lidských práv či cestovatelství. Většina jmen je již prozrazena, čeká se pouze na konkrétní program.
Koho tak letos můžou návštěvníci na Meltingpotu potkat? Předkládáme vám pouze zlomek z bohatého programu této akce.
ScillaElworthy (GBR) - mírová aktivistka a poradkyně světových lídrů Ruediger Dahlke (DEU) - německý lékař a psychoterapeut. Známý propagátor celostní medicíny, filozof a esoterik. Publikoval více než 40 knih a pořádá semináře zaměřené na zdravý životní styl. Geoffrey B. West (USA) - teoretický fyzik a tvůrce vědecké teorie měst Bruno Marion (FRA) - futuristický mnich, jak se s oblibou sám Bruno označuje, se zabývá globálními trendy, inovacemi a teorií chaosu. Přednáší na prestižních konferencích a radí světovým lídrům, jak se zorientovat v dnešním chaotickém světě. Jáchym Topol (CZE) - spisovatel a jistě fenomén českého undergroundu Václav Cílek (CZE) - geolog a klimatolog, soustavně sleduje proměny české krajiny a klimatické změny. Věnuje se i dalším odborným činnostem, ve svých knihách často píše o filozofii, teologii či výtvarném umění. Překládá taoistické a zenové texty. Mike Chinoy (USA) - Mediální konzultant, specialista na Asii a bývalý korespondent CNN a spousta dalších pozoruhodných ososbností.Meltingpot stále oznamuje další řečníky a tématické stage. Dnes už například známe program literární scény Kosmas/Argo. Ze zahraničních spisovatelů je to například James Kakalios, Peter S. Beagle z českých Radka Třeštíková, Miloš Urban nebo Martin Hilský.
Letos navíc Meltingpot představil další jistě zajímavý projekt. Mladý talentovaný režisér Robin Kašpařík společně s moderátory Veronikou Poláčkovou a zpravodajem Tomášem Etzlerem natočili osmnáct miniportrétů nejvýraznějších diskutérů, které překvapí svou sugestivní silou.
Už nyní stojí za to pojem MELTINGPOT zaznamenat a ve dnech 18. až 21. července 2018 v rámci festivalu Colours of Ostrava neopomenout a nevynechat!
Související
Kriminalisté z NCOZ zasahují na Krajském úřadu v Ostravě
Moravskoslezský kraj pod vodou: Ruší se sportovní akce, policie řeší první případy rabování
Aktuálně se děje
před 43 minutami
Útok balistickou střelou na Ukrajině: Západ zpochybnil použití ICBM, internetem kolují nové záběry
před 1 hodinou
Svět řeší podivnou ruskou tiskovku. Neříkejte nic o útoku balistickou střelou, nařídil někdo Zacharovové
před 1 hodinou
Generální ředitel WHO skončil v nemocnici
před 2 hodinami
27 milionů obyvatel na místě, které je zabíjí. Jak se žije v nejznečištěnějším městě na světě?
před 2 hodinami
Rusko jedinou střelou zahodilo všechny snahy ze studené války. Západ nesmí polevit
před 2 hodinami
Rusko je ochotné jednat o míru na Ukrajině. Když se splní jeho požadavky
před 3 hodinami
Netanjahu podle OSN zdecimoval Pásmo Gazy. Absurdní, brání se zatykači
před 4 hodinami
EU se připravuje na obchodní válku. Podle ekonoma Kuchaře Trumpova cla pocítí hlavně Američané
před 4 hodinami
ICC vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta
před 4 hodinami
Nástup Trumpa znervózňuje všechny. Kyjev i Moskva se snaží získat výhodu ve válce, než převezme úřad
před 5 hodinami
Rusko vypálením ICBM vyslalo signál, že má technologie a je ochotné je použít, řekl Kraus pro EZ
před 5 hodinami
Polsko je naším prioritním cílem, prohlásila Zacharovová
před 5 hodinami
Nové varování meteorologů. Sněhu bude až 15 centimetrů, zesílí i vítr
před 5 hodinami
Hamás obvinil USA z genocidy v Pásmu Gazy. Izraeli vzkázal, kdy propustí rukojmí
před 6 hodinami
Jak se západní zbraně dostávají do Ruska, sankcím navzdory? Stačí jedna instagramová modelka
před 6 hodinami
Biden poslal Ukrajině další silnou zbraň. Je zakázaná a vysoce kontroverzní
před 7 hodinami
Co je mezikontinentální balistická raketa (ICBM)?
před 7 hodinami
Rusko odpálilo mezikontinentální balistickou raketu. Poprvé v historii
před 8 hodinami
Ukrajinská fronta by mohla brzy zkolabovat, varují odborníci
před 9 hodinami
Nasazení ATACMS a Storm Shadow na ruském území: Symbolické gesto, nebo zlom ve válce na Ukrajině?
Spojené státy poprvé povolily Ukrajině použít rakety dlouhého doletu ATACMS k útoku na území Ruska. Tento krok znamená zásadní změnu americké politiky, která dosud zakazovala využití těchto zbraní mimo ukrajinské území, obzvláště na mezinárodně uznaném ruském území. Rozhodnutí Washingtonu bylo přijato navzdory obavám z eskalace války. Co vedlo ke změně postoje USA a jaké důsledky mohou tyto útoky mít? Na to odpověděl server BBC.
Zdroj: Libor Novák