Ben Wallace (britský politik)

Summit NATO ve Vilniusu 2023 (11.–12. července 2023).

Jak ještě vám máme děkovat? Zelenskyj zpražil britského ministra

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zareagoval na výtku britského ministra obrany Bena Wallace, který uvedl, že by Ukrajina měla projevovat více vděku za podporu, kterou dostává ve válce proti Rusku. Zelenskyj na tiskové konferenci uvedl, že neví, jak víc by Ukrajina měla ještě děkovat.
NATO

Přijměte Ukrajinu do NATO zrychleně, navrhuje Británie. Nápad se zřejmě setká s odporem

NATO by mělo zvážit vynechání fáze "akčního plánu" v případě přijetí Ukrajiny do NATO, tvrdí britský ministr obrany Ben Wallace. Je ale nepravděpodobné, že by tento názor sdílelo všech 31 členských států, takže nezle očekávat, že by na červencovém summitu NATO ve Vilniusu došlo ke změně. Ministr ale upozornil, že NATO bylo schopno zrychleně pozvat Finsko a Švédsko, což vyvolává otázku, zda by se totéž nemohlo udělat v případě Kyjeva.
Letoun Tornádo nese rakety Storm Shadow.

Ukrajinská armáda už použila střely s dlouhým doletem Storm Shadow

Ukrajinci už použili střely s plochou dráhou letu Storm Shadow, které jim darovala Británie. Podle agentury Reuters to dnes bez dalších podrobností uvedl britský ministr obrany Ben Wallace. Británie se minulý týden stala první zemí, která oznámila, že Ukrajině začala dodávat řízené střely dlouhého doletu, které umožní ukrajinským silám zasáhnout ruské cíle daleko za frontovými liniemi.
Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové se loni snažili sestřelit britský letoun nad Černým mořem

Ruská stíhačka loni nad Černým mořem vypálila raketu na britský špionážní letoun, ovšem munice selhala, řekli listu The New York Times (NYT) dva nejmenovaní činitelé americké obrany. Potvrdili tak dřívější zprávy o incidentu založené na dokumentu považovaném za součást úniku utajovaných informací Pentagonu.
Armáda Velké Británie

Americký generál varoval britského ministra kvůli stavu britské armády

Britská armáda už nenese status prvotřídní armády jako ta americká, ruská nebo francouzská, varoval podle zdroje stanice Sky News britského ministra obrany Bena Wallace nejmenovaný americký generál. Británie by podle zdroje nebyla schopna bránit své nebe před raketovými útoky takového rozsahu, s jakými se vyrovnává Ukrajina. Úřad britského premiéra v reakci na zprávu uvedl, že britská armáda je stále na špičkové úrovni.
Rishi Sunak se setkal s Volodymyrem Zelenským

Sunakova britská vláda přislíbila na pomoc Ukrajině v příštím roce další miliardy liber

Britská vláda vyčlení v příštím roce na podporu Ukrajiny 2,3 miliardy liber (skoro 63 miliard Kč), řekl dnes britský ministr obrany Ben Wallace. Cílem je podle něj zajistit, aby ukrajinská armáda měla zbraně, které potřebuje při snaze vytlačit ze své země ruské okupanty. Také řekl, že ohlášená částka zahrnuje i nevojenskou a humanitární pomoc, píše agentura Reuters.
Ben Wallace (britský politik)

Británie pořídí dvě specializované lodi na ochranu plynovodů a kabelů

Británie pořídí dvě specializované lodi na ochranu infrastruktury na dně moří, jako jsou plynovody či kabely. Oznámil to dnes ministr obrany Ben Wallace, podle kterého je po poškození plynovodu Nord Stream nutné více chránit tento druh infrastruktury. Wallace nepřímo naznačil, že za poškozením potrubí stojí Rusko, napsala agentura Reuters.
Ben Wallace (britský politik)

Ruští generálové patří podle britského ministra před vojenský soud

Ruští generálové by měli být kvůli svému podílu na invazi na Ukrajinu postaveni před vojenský soud. Spolu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem znectili ruskou vojenskou minulost a stali se odrazem fašismu a tyranie z roku 1945. Podle stanice BBC to u příležitosti dnešní vojenské přehlídky v Moskvě k 77. výročí konce druhé světové války prohlásil britský ministr obrany Ben Wallace.
Ben Wallace (britský politik)

Rusko chce dobýt celou Ukrajinu, míní britský ministr obrany

Rusko má v úmyslu zabrat při své invazi celou Ukrajinu, ruské armádě se však nepodařilo v první den výpadu splnit žádný ze stanovených hlavních cílů, řekl dnes britský ministr obrany Ben Wallace stanici Sky News. Ruská armáda podle něj zatím přišla o 450 vojáků.
Ben Wallace (britský politik)

Londýn nepočítá s prodloužením evakuací z Kábulu za 31. srpen

Je nepravděpodobné, že by západní vlády prodloužily evakuační okno, které by nadále umožňovalo jejich občanům a Afgháncům odletět z kábulského letiště. Řekl to dnes britský ministr obrany Ben Wallace zpravodajské televizi Sky News. O možném prodloužení evakuací za 31. srpen mají dnes odpoledne SELČ jednat představitelé skupiny G7 (USA, Británie, Itálie, Francie, Německo, Japonsko a Kanada).

Aktuálně se děje

před 16 minutami

před 1 hodinou

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

důchody

Budeme mít někdy konečně důchodovou reformu? Vyhlídky kvůli neschopnosti či lenosti nejsou růžové

Mezi doslova okřídlené citáty světa patří ten, který definuje charakter člověka. Pokud prý chceme poznat, jaký ten člověk je, máme mu dát moc. Žijeme ale v zemi, kde neustálé testování charakteru politiků moc nikam nevede. Takže se z toho ani nedá dobře odvodit to, jestli třeba kvůli neschopnosti či neochotě zavést změny v jednom z nejdůležitějších systému státu, totiž penzijním, jsou všichni politici líní nebo neschopní. 

před 3 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Klíčové chyby při zakládání SRO a jak se jim vyhnout

Samostatně založená společnost s ručením omezeným (SRO) je v České republice jednou z nejběžnějších forem podnikání. Tento právní subjekt je oblíbený pro svou relativní jednoduchost a omezení osobní odpovědnosti majitelů. Nicméně, jaké problémy mohou vzniknout při založení SRO a jak se jim vyhnout? Pokusíme se prozkoumat klíčové problémy a poskytnout tipy, jak se s nimi vypořádat.

včera

včera

včera

včera

včera

Edgars Rinkévičs

Putin maskuje zvěrstva, reaguje Lotyšsko na jeho slova o "prasáctví"

Lotyšský prezident Edgars Rinkevičs označil hrozby ruského prezidenta za pokus o zastrašování a snahu zamaskovat ruská "zvěrstva" na Ukrajině. Vladimir Putin kritizoval zacházení s ruskojazyčnými občany v Lotyšsku a naznačil, že země by mohla čelit negativním následkům.  

včera

"Všichni jsou vyčerpaní, ale cesta ven neexistuje." Ukrajina se po téměř dvou letech války chystá na vleklý konflikt

Oleksij Tilnenko neztrácel naději, že se Ukrajině letos podaří vytlačit ruské síly z okupovaných území. S blížícím se koncem roku je jeho rodné město Cherson na jihu země stále terčem ruské dělostřelecké palby a frontová linie se téměř nepohnula. Agentura Reuters zmapovala, jak Ukrajinci vnímají téměř dva roky trvající válku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy