biologické zbraně

Chemické zbraně

V Rusku se šíří záhadné infekce. Stalo se terčem biologického útoku?

Příčiny epidemií šířících se v Rusku budou zkoumat armádní experti a agenti tajných služeb, aby vyloučili možnost nepřátelského biologického útoku. Napsal to dnes ruský list Izvestija v informaci o připravovaném prezidentském dekretu. Ministerstvo obrany a kontrarozvědka FSB budou prý v ohniscích nákazy koordinovat postup ostatních státních orgánů.
biologické zbraně

Biologické zbraně: Skutečná hrozba, nebo přeceňovaný strašák?

Biologické zbraně patří mezi oblíbené zápletky různých akčních filmů. I malá dávka nebezpečných kultur totiž může přinést smrt tisícům lidí. Ve skutečném světě pak panují obavy především v souvislosti s různými teroristickými organizacemi, které by mohly zbraně využít. Není ale obava z biologických zbraní tak trochu nafouknutá?
Apokalypsa

Zkáza lidstva? 10 apokalyptických scénářů. Invaze vetřelců je to nejmenší

Jak skončí svět se lidé pokoušeli dopátrat už odnepaměti. Apokalyptické náboženské texty jsou plné fantaskních obrazů hrozivé zkázy uskutečněné nadpřirozenými silami. Nicméně, ani věda není pozadu, co se týče vykreslování neveselé budoucnosti. Toto je deset možných scénářů, jak by svět dle vědců mohl skončit.
biologické zbraně

Zbraně hromadného ničení: Jaké zlo mohou napáchat biologické zbraně?

Zbraně hromadného ničení jsou nejstrašnější hrozbou, která kdy byla člověkem stvořena. Nejsou nebezpečím jen pro lidskou civilizaci,ale pro všechen život na planetě zemi. Takzvané ABC zbraně - tedy atomové, biologické a chemické zbraně, mají za sebou dlouhý vývoj. Překvapivě nejstarší z nich jsou biologické zbraně.
Ilustrační foto

Světu hrozí větší nebezpečí než terorismus? Do roku 2019 by mohlo zemřít 30 milionů lidí

Mezi roky 2014 a 2016 virus ebola zabil v západní Africe více než 11 000 lidí. Právě to vedlo k vytvoření iniciativy, která má za cíl identifikovat všechny smrtelné nemoci a rychle na ně reagovat. Systém, který byl zřízen americkým Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí, nese jméno Globální program zdravotní bezpečnosti a funguje v 49 různých zemích. Jenže má už brzy skončit - a to se expertům vůbec nelíbí.
Život v KLDR

Z KLDR může přijít biologický útok. Země své vojáky očkuje proti anthraxu, varuje Soul

Soul - Napětí na Korejském poloostrově se možná soustřeďuje na na špatný problém, uvádějí jihokorejské zdroje. Jaderný vývoj může být použit k diplomatickému vyrovnání, ale skutečné nebezpečí leží v užití biologických zbraní. Lékaři ošetřující zběhlého severokorejského vojáka totiž naznačili, že krevní testy objevily stop po vakcíně proti anthraxu.
Fotografie dokazující přípravu KLDR na válku

USA bijí na poplach: Severní Korea bude mít biologické zbraně

Washington - Amerika se začíná bát hrozivého scénáře. Severní Korea se s vývojem jaderných zbraní nespokojila. Teď prý chce vyvinout ty biologické. Podle amerického deníku The Washington Post je důkazem pro tuto tezi fakt, že severokorejská vláda vysílá své mladé studenty do zahraničí, aby získali znalosti v mikrobiologii.
Fotografie dokazující přípravu KLDR na válku

Co skrývají Kimovy arzenály? Profesor varuje před podceněním KLDR

NÁZOR – Je chybou představovat si jakoukoliv potenciální válku s KLDR jako gentlemanskou šachovou partii, v níž se strany střídají v tazích a dobře rozumějí útoku i obraně, deklaruje profesor mezinárodního práva Alexander Gillespie z novozélandské University of Waikato. V komentáři pro server Al-Džazíra tvrdí, že toto chybné vnímání se zřetelně projevuje především ve dvou ohledech.
Kim Čing-un usoudil, že

Má KLDR k dispozici chemické zbraně hromadného ničení?

Pchjongjang - Severokorejská hrozba jadernými raketami je sice v poslední době ve středu zájmu, ale jenom u nich to končit nemusí. Celé zahraniční návštěva prezidenta Donalda Trumpa bude ve znamení korejské krize, přesto vynechávají jednu zásadní věc. Nedávná studie z Harwadu poukazuje na to, že Kim Čong-Un má v arzenálu i biologické zbraně.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Petr Fiala

Fiala: Česko by mělo za 77 tanků Leopard zaplatit 52 miliard

Česko by mělo za 77 tanků Leopard 2A8 zaplatit 52 miliard korun, řekl dnes na tiskové konferenci premiér Petr Fiala (ODS). Vláda udělala další krok k jejich nákupu a rozhodla o přistoupení k dohodě o společném pořízení tanků s několika evropskými zeměmi, vedenými Německem.

včera

Indie, ilustrační foto

Rusko lže a podvádí Asiaty. Státy chtějí své občany zpět

Indie ve středu oznámila, že požádala Rusko o návrat svých občanů, kteří byli naverbováni do ruské armády. Toto rozhodnutí přišlo po nedávné smrti dvou Indů ve válce na Ukrajině, uvedla televize ABC News. Podobné kroky realizuje také Nepál nebo Srí Lanka.

včera

včera

Hasiči zasahují po srážce vlaku v Pardubicích, Česká republika, 5. června 2024. Prohlédněte si galerii

Strojvedoucí rychlíku si před srážkou uvědomil chybu a zastavil, vyplývá z šetření

Vyšetřování tragické srážky rychlíku a nákladního vlaku, která se na den přesně před týdnem stala v Pardubicích, pokračuje. Podle zjištění Drážní inspekce si strojvedoucí rychlíku uvědomil, že projel návěst, a zastavil. Personál protijedoucího vlaku ale nebyl nijak varován, takže nemohl včas zabrzdit. Podle posledních informací už není nikdo ze zraněných v nemocnici. 

včera

Petr Pavel a Zuzana Čaputová

Čaputová dorazila do Česka na svou poslední zahraniční cestu

Prezident Petr Pavel a jeho manželka Eva dnes odpoledne na Pražském hradě přivítali končící slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou s partnerem Jurajem Rizmanem. Čaputová touto dvoudenní návštěvou krátce před ukončením svého pětiletého mandátu zakončuje své rozlučkové zahraniční cesty.

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Nebyla to ptačí chřipka. Lékaři popřeli tvrzení WHO o prvním úmrtí na světě

Muž z Mexika nakažený ptačí chřipkou zemřel v důsledku chronických chorob, ne na infekci tímto virem, uvedlo podle serveru The Economic Times tamní ministerstvo zdravotnictví. Světová zdravotnická organizace (WHO) přitom minulou středu oznámila, že v Mexiku zemřel člověk na ptačí chřipku, konkrétně na variantu H5N2. Mělo jít o první potvrzený případ úmrtí na nákazu touto nemocí u člověka. 

včera

Policisté zajistili místo tragické střelby na Filozofické fakultě UK. (21.12.2023)

Vyšetřování odhalilo motiv střelce z FF UK. Chtěl se pomstít

Muž, který loni v prosinci střílel na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a také dříve v Klánovickém lese a obci Hostouň, jednal samostatně. Podle závěrů vyšetřování, které zveřejnil server Seznam Zprávy s odvoláním na policejní zdroje, se nechtěl pomstít konkrétní osobě, ale celé společnosti.

včera

včera

včera

včera

Policie přijala kvůli hrozbě preventivní bezpečnostní opatření.

Cizinec podezřelý z terorismu měl přiznat, že za útok na autobusy dostal peníze

Jihoameričan, který je v souvislosti se žhářským útokem na autobusy pražské MHD podezřelý z terorismu, řekl po zadržení policistům, že byl k provedení činu najat za peníze. Informoval o tom server Seznam Zprávy. Premiér Petr Fiala (ODS) už v pondělí po zasedání Bezpečnostní rady státu řekl, že muže pravděpodobně financovalo Rusko. 

včera

včera

včera

V 80 letech zemřela nejlepší francouzská zpěvačka Francoise Hardyová

Ve věku 80 let zemřela francouzská zpěvačka Francoise Hardyová, kterou v 60. letech proslavil její křišťálově čistý hlas a melancholické balady. O úmrtí šansonierky, kterou Mick Jagger označil za svoji "ideální ženu" a Bob Dylan pro ni napsal báseň, informoval na sociálních sítích v úterý večer její syn.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy