Tereza Voříšková (herečka)

Záběry z filmu 3Bobule

RECENZE: Nechte se unést romantickou krajinou Pálavy v uvolněné komedii 3Bobule

První Bobule byly příjemným překvapením, které podle producenta vidělo 360 000 diváků. Nečekaný úspěch letní komedie vedl k urychlené produkci pokračování 2Bobule, na němž se v plné míře projevil minimální čas na přípravu. Ani pokles v kvalitě diváky neodradil, do kina jich dokonce přišlo o něco více. Na trojku jsme si však museli dlouho počkat.
film

3Bobule: Jak se režíruje vinařská sága?

Režisér Martin Kopp nespolupracuje s producentem 3Bobulí Tomášem Vicanem poprvé. S Vicanem už realizoval oblíbený seriál Vinaři, ve kterém se objevil třeba i Miroslav Táborský, známý jako Kozderka z filmové trilogie Bobule.
Z filmu Vlastníci

RECENZE: Vlastníci. Nejlepší česká komedie za poslední dobu i nejlepší film roku?

RECENZE - Podařilo se Jiřímu Havelkovi při režijním debutu ukočírovat ansámbl složený z hvězdných jmen v čele s Jiřím Lábusem, Dagmar Havlovou, Klárou Melíškovou, Vojtěchem Kotkem a Terezou Ramba? Hořké satirické nahlédnutí do zákulisí společenství vlastníků provádí nekomrpomisní sondu do duše národa a odkývá mnohé problémy typické pro český národ.
Romeo a Julie - Jan Sklenář, Tereza Voříšková (foto: Patrik Borecký)

Jan Sklenář a Tereza Voříšková míří znovu jako Romeo a Julie na Letní shakespearovské slavnosti

Praha - Premiéra nejslavnějšího milostného příběhu všech dob, Romea a Julie, se loni stala hitem Letních shakespearovských slavností. Právě kvůli obrovskému diváckému zájmu, se nyní vrací na program Slavností. Letos se inscenace režijního týmu SKUTR, v níž si hlavní role zahráli Tereza Voříšková a Jan Sklenář, představí nejprve v Brně, poté v Ostravě a v Praze.
Tahle Laputa má s bájným ostrovem společné jen představy

Filmová Laputa vám nabídne cestu odnikud nikam

Máte hodinu a půl čas? Pak můžete navštívit jednu vzhledově neobvyklou, co do konzumace běžnou kavárnu bájného jména, kde vás přivítá Johanka, jejíž život jakoby se zastavil v bodě, z něhož nevedou žádné veselé cesty.
Tereza Voříšková pro EuroZprávy.cz

OBRAZEM: Tereza Voříšková před premiérou filmu Laputa

Praha - V úterní podvečer a následně ve večerních hodinách se konala v pražském kině Lucerna premiéra nového českého filmu Jakuba Šmída Laputa. Zde ztvárnila hlavní roli herečka Tereza Voříšková. Brzy si budete moct přečíst rozhovor s hlavní představitelkou filmu.
Film Všiváci (zleva): Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Ondřej Malý a Jiří Langmajer

Všiváci konečně dorazili do kin

RECENZE - I sebelepší záměr může nabrat nemilé zpoždění a je třeba obrnit se trpělivostí, než nazraje doba k jeho realizaci. Scénárista a režisér Roman Kašparovský čekal na ztvárnění příběhu o dvou znesvářených bratrech, do něhož zakomponoval i své vlastní zážitky, téměř deset let. Od roku 2005, kdy se zrodila prapůvodní myšlenka, utekla hodně dlouhá doba, kterou ve finále ještě postihly problémy hudební a produkční.

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 33 minutami

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

před 34 minutami

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 12 hodinami

před 13 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy