Kdo je novou mladou tváří Hollywoodu?

Timothée Chalamet je v dvadvaceti letech hvězdou na vzestupu. Po úspěchu snímku Dej mi svoje jméno se o herci mluví jen v superlativech a dostává příliv nových rolí. Pojďme se v tomto článku podívat na Chalametův příběh.

Americký herec s francouzskými kořeny se narodil v roce 1995 bývalé tanečnici na Broadwayi Nicole Flender a redaktorovi pro UNICEF Marcu Chalametovi. Když vyrůstal, trávil letní prázdniny v Le-Chambon-sur-Lignon u starých rodičů, kde často přemýšlel nad svojí kulturní identitou. „Když jsem tam byl, byl jsem francouzskou verzí sebe sama. Byl jsem kompletně pohlcen kulturou, dokonce jsem snil i ve francouzštině,“ prozradil Chalamet deníku La Presse. V dětství se chtěl stát profesionálním fotbalistou, ve třinácti letech dokonce trénoval na fotbalových kempech děti od 6 do 10 let.

Jeho prozatimní životní zlom nastal po dokončení základní školy, kdy jej přijali na Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts. Příjetí přitom nebylo tak jednoduché, nepodařilo se mu uspět při pohovoru, ve hře byl ještě konkurz.

„Když jsem viděl Chalameta u konkurzu, byl jsem tak ohromen, že jsem usiloval o to, abychom jej přijali. Dal jsem mu nejvyšší možné hodnocení, které jsem kdy uchazečovi dal,“ řekl jeho bývalý učitel Harry Shifman magazínu Vanity Fair. V průběhu studia si uvědomil, že si zamiloval herectví. Začal na něj pohlížet jako na řemeslo, které je možné pílí zdokonalovat.

Jako dítě se objevil v několika reklamách a hrál ve dvou kratkometrážních hororových filmech. Na televizní obrazovce se poprvé objevil v roce 2009 v seriálu Zákon a pořádek, později v dramatickém seriálu Royal Pains a v kritiky oceňované špionážní-thriller sérii Homeland. V roce 2014 poprvé debutoval na filmovém plátně v komedii Muži, ženy a děti na konci téhož roku hrál syna Toma Coopera (Matthew McConaughey) ve filmu Interstellar.

V letech 2015 a 2016 si zahrál v několika dalších filmech, ať už v komerčních či nezávislých. Rok 2017 byl pro Timothéeho hereckou kariéru zlomový. Po premiéře filmu Dej mi svoje jméno, se strhla lavina chvály nejen na hercovo konto, ale i na film samotný, která vyústila v řadu cen a nominací. V témže roce si zahrál v dramatu Hot Summer Nights, v coming-of-age komedii Lady Bird nebo po boku Christiana Balea ve westernu Nepřátelé.

K červnu 2018 má Chalamet před sebou čtyři projekty. Letos se objeví v roli Nica Sheffa, chlapce závislého na methanphetaminu v adaptaci románu téhož jména Beautiful Boy. Měl si zahrát i v novém snímu Woodyho Allena A Rainy Day in New York, který je kvůli allenově aféře s obtěžováním své dcery pozastaven. Výdělek z tohoto filmu věnoval herec charitám. Příští rok na něj čeká netflixové drama The King a villeneuvovské sci-fi Duna.

Timothée Chalamet je v současnosti jedním z nejopěvovanějších mladých hereckých talentů. Je v celku zřejmé, že jeho hvězda v budoucnosti jěště naroste. Teď je teprve na začátku.

Související

Více souvisejících

Timothée Chalamet film Dej mi své jméno

Aktuálně se děje

před 19 minutami

před 40 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Irácká věznice Abú Ghrajb

20 let od kauzy Abú Ghrajb. Mučení vězňů pomáhalo rekrutovat dobrovolníky do teroristických skupin, říká odborník

Reportáž americké televize CBS News zveřejněná 28. dubna 2004 upozornila na nehumánní zacházení s vězni zadržovanými americkými vojáky v irácké věznici Abú Ghrajb. Jak vyplývá z rozhovoru, který webu EuroZprávy.cz poskytl expert na Blízký východ Josef Kraus, pro další vývoj v okupovaném Iráku měla kauza nezanedbatelný význam. Nejenže byla v arabské společnosti interpretována jako ukázka západního pokrytectví a dvojího metru v otázce lidských práv, ale mobilizační potenciál záběrů ponižovaných muslimů následně dokázala využít militantní a teroristická uskupení v regionu, konstatuje politolog z Masarykovy univerzity v Brně. Dále vysvětlil například to, proč byl americký přístup ke kauze problematický a jakou roli obecně sehrály věznice a detenční zařízení v radikalizaci irácké společnosti po roce 2003. 

před 8 hodinami

před 10 hodinami

včera

Martin Chlumský

Do čela Sokola byl zvolen Martin Chlumský

Martin Chlumský byl dnes zvolen do čela České obce sokolské (ČOS). Chlumský již od března dočasně řídil organizaci poté, co v souvislosti s podvodem rezignovala tehdejší starostka Hana Moučková.

včera

včera

včera

Vrtulník Kamov Ka-32 ve vzduchu.

VIDEO: Ukrajinci zaútočili na mezinárodní letiště v Moskvě

Ukrajinská vojenská tajná služba HUR se pochlubila likvidací helikoptéry Kamov Ka-32, což mělo  proběhnout na moskevském letišti. Jejím agentům se údajně podařilo proniknout na letiště, kde provedli akci, která byla zachycena na videu. Následně helikoptéra skončila v plamenech.

včera

Náčelník generálního štábu Valerij Zalužnyj (vpravo) a generál Oleksandr Syrskyj (vlevo) během obrany Kyjeva v březnu 2022.

Šéf ukrajinské armády přiznal, že situace na frontě se neustále zhoršuje

Velitel ukrajinské armády Oleksandr Syrskyj dnes na Telegramu informoval o zhoršující se situaci na operační i strategické úrovni ukrajinských vojsk na frontě. Tuto skutečnost sdělil také západním spojencům během virtuálního zasedání kontaktní skupiny pro Ukrajinu. Zároveň ruská armáda oznámila dobytí dvou vesnic v Doněcké oblasti a průlom v ukrajinské obraně.

včera

Ilustrační foto

Dopady změn počasí jsou stále ničivější. Prohlubují konflikty, ničí lidem životy, varuje UNHCR

Organizace spojených národů tento týden oznámila, že spouští nový fond, jehož cílem je posílit ochranu uprchlíků a vysídlených komunit ohrožených změnou klimatu. Podle zprávy agentury AFP Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) uvedl, že cílem je do konce roku 2025 získat do nového fondu 100 milionů dolarů na podporu uprchlíků, jejich hostitelských komunit a zemí původu, které jsou klimatickými krizemi zasaženy nejvíce.

včera

Kreml o mírových jednáních s Ukrajinou: Jednu věc je třeba vzít v úvahu

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes uvedl, že v současné době nejsou žádné podmínky pro mírová jednání s Kyjevem. Podle něj Kyjev již před dvěma lety zakázal veškeré vyjednávání, dokud bude ruským prezidentem Vladimir Putin, pod jehož velením ruská vojska v únoru 2022 vstoupila na Ukrajinu. Tento zákaz Kyjev zdůvodnil odhalením válečných zločinů, které údajně spáchalo Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy