Kdo je novou mladou tváří Hollywoodu?

Timothée Chalamet je v dvadvaceti letech hvězdou na vzestupu. Po úspěchu snímku Dej mi svoje jméno se o herci mluví jen v superlativech a dostává příliv nových rolí. Pojďme se v tomto článku podívat na Chalametův příběh.

Americký herec s francouzskými kořeny se narodil v roce 1995 bývalé tanečnici na Broadwayi Nicole Flender a redaktorovi pro UNICEF Marcu Chalametovi. Když vyrůstal, trávil letní prázdniny v Le-Chambon-sur-Lignon u starých rodičů, kde často přemýšlel nad svojí kulturní identitou. „Když jsem tam byl, byl jsem francouzskou verzí sebe sama. Byl jsem kompletně pohlcen kulturou, dokonce jsem snil i ve francouzštině,“ prozradil Chalamet deníku La Presse. V dětství se chtěl stát profesionálním fotbalistou, ve třinácti letech dokonce trénoval na fotbalových kempech děti od 6 do 10 let.

Jeho prozatimní životní zlom nastal po dokončení základní školy, kdy jej přijali na Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts. Příjetí přitom nebylo tak jednoduché, nepodařilo se mu uspět při pohovoru, ve hře byl ještě konkurz.

„Když jsem viděl Chalameta u konkurzu, byl jsem tak ohromen, že jsem usiloval o to, abychom jej přijali. Dal jsem mu nejvyšší možné hodnocení, které jsem kdy uchazečovi dal,“ řekl jeho bývalý učitel Harry Shifman magazínu Vanity Fair. V průběhu studia si uvědomil, že si zamiloval herectví. Začal na něj pohlížet jako na řemeslo, které je možné pílí zdokonalovat.

Jako dítě se objevil v několika reklamách a hrál ve dvou kratkometrážních hororových filmech. Na televizní obrazovce se poprvé objevil v roce 2009 v seriálu Zákon a pořádek, později v dramatickém seriálu Royal Pains a v kritiky oceňované špionážní-thriller sérii Homeland. V roce 2014 poprvé debutoval na filmovém plátně v komedii Muži, ženy a děti na konci téhož roku hrál syna Toma Coopera (Matthew McConaughey) ve filmu Interstellar.

V letech 2015 a 2016 si zahrál v několika dalších filmech, ať už v komerčních či nezávislých. Rok 2017 byl pro Timothéeho hereckou kariéru zlomový. Po premiéře filmu Dej mi svoje jméno, se strhla lavina chvály nejen na hercovo konto, ale i na film samotný, která vyústila v řadu cen a nominací. V témže roce si zahrál v dramatu Hot Summer Nights, v coming-of-age komedii Lady Bird nebo po boku Christiana Balea ve westernu Nepřátelé.

K červnu 2018 má Chalamet před sebou čtyři projekty. Letos se objeví v roli Nica Sheffa, chlapce závislého na methanphetaminu v adaptaci románu téhož jména Beautiful Boy. Měl si zahrát i v novém snímu Woodyho Allena A Rainy Day in New York, který je kvůli allenově aféře s obtěžováním své dcery pozastaven. Výdělek z tohoto filmu věnoval herec charitám. Příští rok na něj čeká netflixové drama The King a villeneuvovské sci-fi Duna.

Timothée Chalamet je v současnosti jedním z nejopěvovanějších mladých hereckých talentů. Je v celku zřejmé, že jeho hvězda v budoucnosti jěště naroste. Teď je teprve na začátku.

Související

Více souvisejících

Timothée Chalamet film Dej mi své jméno

Aktuálně se děje

před 36 minutami

před 50 minutami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 1 hodinou

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Čína, ilustrační fotografie

Ruský útok na Ukrajině už se nelíbí ani Číně

Čína reagovala na útok Ruska na ukrajinské město Dnipro balistickou raketou schopnou nést jaderné hlavice výzvou ke klidu a zdrženlivosti. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí při pravidelné tiskové konferenci zdůraznil, že je třeba předejít eskalaci a najít politické řešení konfliktu.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Obrana proti balistickým střelám je extrémně obtížná. Rusko se snaží Západ zastrašit, říká Drmola

Rusko zřejmě vypálilo proti ukrajinskému Dnipru balistickou střelu. Bezpečnostní expert Jakub Drmola z brněnské Masarykovy univerzity upřesnil, že není úplně jisté, zda šlo o střelu mezikontinentální. Raketa středního doletu ale dokáže napáchat obrovské škody – vzhledem k návratové rychlosti hlavic je obrana proti nim extrémně náročná. Velkou roli navíc hraje fakt, že nikdo neví, co hlavice dané rakety nese.

včera

včera

Lidé na Ukrajině prchají před válkou

Mír, ale za jakou cenu? Ukrajinci, kteří utekli ze země, promluvili

Více než 3 000 ukrajinských uprchlíků našlo nový domov v hrabství Essex díky vládnímu programu Homes for Ukraine, který poskytuje možnost ubytování u místních hostitelů. Navzdory příslibům nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa ukončit válku však mnozí Ukrajinci odmítají mír na úkor ztráty území.

včera

COP29

Klimatická dohoda padla. Summit COP29 přinesl jen zklamání a hořkou pachuť

Předposlední den klimatického summitu COP29 v Ázerbájdžánu přinesl výrazné zklamání. Dlouho očekávaný návrh dohody, který měl stanovit konkrétní cíle pro financování klimatických opatření v rozvojových zemích, byl široce kritizován za svou nejasnost. Místo konkrétních čísel obsahoval návrh pouze symbol „X“, což vyvolalo obavy a rozhořčení mezi bohatými i chudšími státy.

včera

Itálie, ilustrační foto

Vadí vám Trump? Prodáme vám dům za dolar, vyzývá italská vesnice Američany

V reakci na výsledek prezidentských voleb v USA se italská vesnice Ollolai na Sardinii rozhodla nabídnout Američanům šanci začít nový život v Evropě. Tento krok je součástí dlouhodobého úsilí vesnice o revitalizaci po desetiletích depopulace, kdy se vesnice potýká s úbytkem obyvatel. Ollolai se rozhodla nabídnout zchátralé domy za cenu jednoho eura (asi 25 korun), aby přilákala nováčky, kteří by pomohli obnovit její úpadek.

včera

včera

včera

Tedros Adhanom Ghebreyesus

Generální ředitel WHO skončil v nemocnici

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus byl propuštěn z nemocnice Samaritano Barra da Tijuca v Rio de Janeiru, kde strávil noc pod lékařským dohledem.

včera

27 milionů obyvatel na místě, které je zabíjí. Jak se žije v nejznečištěnějším městě na světě?

V prvním specializovaném zdravotnickém zařízení v Dillí zaměřeném na onemocnění způsobená znečištěním ovzduší sedí 64letý Deepak Rajak a snaží se popadnout dech. Jeho astma se v posledních dnech výrazně zhoršilo a dcera jej přivedla na kliniku kvůli jeho rychle se zhoršujícímu zdravotnímu stavu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy