Skupina Queen se vrátí do Wembley, film bude mít premiéru v místě legendárního koncertu

Londýn - Nový životopisný film Bohemian Rhapsody o britské rockové skupině Queen a jejím legendárním zpěvákovi Freddiem Mercurym bude mít 23. října světovou premiéru v londýnském komplexu, jehož součástí je stadion Wembley, kde kapela hrála v roce 1985 v rámci obřího koncertu Live Aid. Její pravděpodobně nejznámější živé vystoupení tehdy v místě sledovalo 72.000 diváků, napsal časopis The Hollywood Reporter.

Premiéra snímku s americkým hercem Ramim Malekem v roli Mercuryho v SEE Aréně ve Wembley bude přístupná veřejnosti. Výtěžek z ní půjde nadaci Mercury Phoenix Trust, která podporuje iniciativy pro boj s virem HIV a nemocí AIDS ve světě. Právě touto chorobou Mercury trpěl, zemřel v roce 1991 ve věku 45 let.

Snímek zachycuje život extravagantního, divokého a nespoutaného frontmana skupiny Queen od jejího založení až po památný koncert Live Aid na podporu boje s hladomorem, který tehdy propukl v Etiopii. Koncert, který se konal souběžně na několika stadionech, sledovalo díky živému přenosu asi 1,5 miliardy lidí ze stovky zemí světa.

Film, nazvaný podle jedné z nejznámějších písní skupiny, nejdříve začal natáčet režisér Bryan Singer, producenti jej ale propustili kvůli četným absencím a konfliktům s herci a personálem. Nahradil jej Dexter Fletcher. V Česku bude mít snímek premiéru 1. listopadu.

Mercury, vlastním jménem Farrokh Bulsara, se narodil 5. září 1946 na ostrově Zanzibar. Dětství prožil v Indii, v 17 letech se s rodinou přestěhoval do Anglie, kde studoval design na umělecké škole v Ealingu.

Začátkem 70. let vytvořil spolu s kytaristou Brianem Mayem, bubeníkem Rogerem Taylorem a basistou Johnem Deaconem rockovou skupinu Queen, čili královna (a také slangově homosexuál).

Od prvního alba, které skupina vydala v roce 1973, bylo zřejmé, že Mercury je jedním z nejinspirativnějších frontmanů. Fanoušky zahrnoval přívalem živelné energie a jeho hlasový rozsah přesahoval čtyři oktávy.

Kromě toho složil největší písňové hity skupiny, ke kterým patří kromě Bohemian Rhapsody také We Are The Champions, Killer Queen či Crazy Little Thing Called Love.

Související

Více souvisejících

Bohemian Rhapsody skupina Queen filmy Freddie Mercury kultura

Aktuálně se děje

před 56 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Alí Chameneí, íránský ajatolláh

Chameneí se chce za útoky Izraele pomstít USA

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí v sobotu varoval, že Izrael a Spojené státy obdrží "zničující odpověď" za své útoky namířené proti Íránu a jeho spojencům v regionu. Chameneí tak reagoval na zvýšené napětí v oblasti, které eskalovalo od vypuknutí války mezi Izraelem a Hamásem v Pásmu Gazy v říjnu loňského roku. Uvedl to server Times of Israel.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Situace v Gaze po izraelských náletech

"Katastrofa, apokalypsa..." OSN popsala, co se odehrává v Pásmu Gazy

Na severu Pásma Gazy se odehrává katastrofa, která představuje vážné nebezpečí pro všechny tamní obyvatele. Ve společném prohlášení na to upozornil Meziagenturní stálý výbor (IASC) Organizace spojených národů (OSN), který sdružuje vedoucí představitele humanitárních agentur OSN. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

včera

včera

Princ Harry v upoutávce k dokumentu Harry 2 Meghan.

Princ Harry se z USA poroučet nebude, naznačil syn Donalda Trumpa

Princ Harry si tak trochu může oddechnout, i když jej slova Erica Trumpa, syna amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa, jinak moc nepotěší. Podle Erica je setrvání prince v USA zaručeno i v případě návratu jeho otce do Bílého domu. Dost jasně dal však mladý Trump najevo, že Harry je Američanům ukradený. 

včera

včera

včera

Día de los Muertos: Jak vypadají mexické Dušičky?

Přelom října a listopadu je u nás spojen s Dušičkami, kdy se vzpomíná na zemřelé předky a zapalují se za ně svíčky na hrobech. V Americe, v Anglii nebo třeba v Austrálii tento čas patří Halloweenu, s nímž se pojí koledování nebo vydlabané dýně. V Mexiku se konec října a počátek listopadu nese ve znamení oslav zvaných Día de los Muertos, při nichž se lidé veselí, protože se mohou setkat se svými mrtvými blízkými. Součástí svátku jsou i všudypřítomné masky kostlivců. Od roku 2003 figuruje svátek na seznamu ústního a nehmotného dědictví UNESCO.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy