Očekávaný film o vile Tugendhat bude uveden v Brně. Předpremiéry se zhostí i filmové hvězdy

Nový film režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj bude mít slavnostní premiéru za účasti tvůrčí a herecké delegace 12. března 2019 v brněnském kině Scala. Do široké kinodistribuce v celé České republice uvede Skleněný pokoj společnost Bioscop 14. března 2019.

Pro veřejnost je připravena mimořádná předpremiéra Skleněného pokoje, která proběhne 12. března ve 20.30 hodin v kině Scala. V prostorách kina bude možné zhlédnout i výstavu kostýmů, které pro film navrhla kostýmní výtvarnice a držitelka Českého lva Katarína Štrbová-Bieliková.

„Vzhledem k tomu, jak  těsně je příběh filmu i jeho literární předlohy spjat s Brnem, jsme si nedovedli představit, že by se první uvedení filmu mělo konat jinde, než právě v Brně,“ řekl producent Rudolf Biermann. Současně jsme ale chtěli, aby tu jedinečnou možnost stát se prvními diváky filmu měli nejen zvaní hosté, ale i veřejnost. Proto jsme připravili speciální předpremiérové uvedení Skleněného pokoje s hereckou delegací pro široké publikum a věříme, že diváci možnost zažít tuto událost uvítají," doplnil. 

Film Skleněný pokoj vznikl podle slavného románu britského spisovatele Simona Mawera, inspirovaného dramatickými událostmi 20. století i zrodem ikonického architektonického skvostu – brněnské vily Tugendhat. Příběh  o lidech, jejichž životy, lásku a přátelství poznamenaly dramatické události doby, rámuje vznik jedné z nejoriginálnějších modernistických staveb v Evropě, místa velkých milostných vzplanutí i životních zrad.

Související

Brno

Při muzejní noci je v Brně zájem o krajský úřad i zahradu vily Tugendhat

Kolem 200 lidí přišlo za první dvě hodiny na Krajský úřad Jihomoravského kraje, který má dnes otevřeno pro veřejnost v rámci takzvané muzejní noci. ČTK to řekla Markéta Chumchalová z tiskového oddělení kraje. Zájem byl i o zahradu vily Tugendhat, kde už před otevřením čekal hlouček zájemců. Hned na úvod zahradou prošlo zhruba 100 lidí. Většina zapojených institucí měla otevřeno od 18:00 do půlnoci.
inscenace Bouře a klid

Bouře a klid: Nevšední zážitek z multižánrového představení o životě Emy Destinové

RECENZE - Brněnskou vilu Tugendhat není snad potřebné představovat. Jedna z ikon meziválečné architektury vytvořena Ludwigem Miesem van der Rohe, se stala po neuvěřitelných peripetiích poválečných funkcí od skladů a ošetřovny, až po důkladnou rekonstrukci v roce 2001, to byla zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO.  Obdivují tuto stavbu návštěvníci z celého světa a například onyxová stěna v hlavním sále interiéru je jedinečná, s takovou součástí prosklené jídelny se skutečně nikde na světě nelze setkat. V tomto, doslova dech beroucím prostoru, se pořádají umělecká představení, která úspěšně doplňují jedinečnost vily svým obsahem. Pravidelně zde vystupují umělci z ProART Company, (CZ) ve spolupráci s Tanzkompanie Golde G. (DE).

Více souvisejících

Vila Tugendhat film Skleněný pokoj

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 3 minutami

před 13 minutami

před 31 minutami

Ilustrační foto

Volby v USA: První obec sečetla výsledky. Trump i Harrisová mají tři hlasy

V malé obci Dixville Notch v americkém státě New Hampshire se v úterý ráno rozběhly prezidentské volby ve Spojených státech. Prvních šest registrovaných voličů odevzdalo své hlasy hned po otevření volební místnosti o půlnoci místního času (06:00 SEČ), přičemž současní kandidáti Kamala Harrisová a Donald Trump si shodně rozdělili po třech hlasech. Uvedl to server CNN.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Volby v USA

Volby v USA startují. Harrisová může být první prezidentkou

Občané Spojených států amerických se v úterý po čtyřech letech vydávají k volebním urnám, aby rozhodli, kdo bude jejich příštím prezidentem. Ve vypjatém boji o Bílý dům stojí proti sobě kandidátka Demokratické strany Kamala Harrisová a bývalý prezident Donald Trump, který se pokouší o návrat. Průzkumy předpovídají těsný výsledek, který jen zdůrazňuje napjatou atmosféru letošních voleb.

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

včera

včera

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy