To byl fofr. Vstupenky na Karlovarský festival v online předprodeji zmizely během pár minut

Online rezervace vstupenek na 54. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech byly vyčerpány zhruba za 15 minut po spuštění systému. Do internetového předprodeje dává festival deset procent lístků, zájem o ně je obrovský. Už před 10:00, kdy se předprodej spustil, bylo pro uživatele obtížné se do přetíženého systému vůbec přihlásit.

Podle mluvčí festivalu Uljany Donátové lidé letos během 14 minut zarezervovalo 7100 vstupenek. "Byl velký zájem, což zpočátku způsobovalo přetížení přihlašovacího systému. Po prvním náporu už rezervace fungovaly standardním způsobem," řekla ČTK Donátová. Připomněla, že do online rezervací uvolňuje festival jen malou část lístků, 90 procent vstupenek bude k zakoupení v pokladnách.

Přetížený rezervační systém řada lidí kritizovala na sociálních sítích. Uživatelům se festivalový portál nenačítal nebo se do něj nemohli přihlásit. Po úspěšném přihlášení nicméně bylo oproti předchozím letům možné vstupenky rezervovat ještě i zhruba 15 minut po spuštění předprodeje, loni bylo vše vyprodáno během pěti minut.

"Podařilo se mi rezervovat vstupenky na čtyři filmy z devíti, které jsem měl vybrané. A to jen díky tomu, že jsme se s přítelkyní snažili do systému dostat oba. S přihlášením byly letos opravdu velké problémy," řekl ČTK filmový fanoušek Petr Toman.

Online rezervace umožňuje získat jednu nebo dvě vstupenky až na čtyři promítání za den. Zarezervované vstupenky je pak možné si vyzvednout a zaplatit na hlavní pokladně festivalu v hotelu Thermal. Cena rezervované vstupenky je 80 korun. Festival začíná v Karlových Varech v pátek. Den před tím si diváci budou moci u pokladen zakoupit vstupenky na první dva festivalové dny.

Pořadatelé už představili některé z hlavních hvězd, které se letos festivalu zúčastní. Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii dostane při zahájení festivalu americká herečka a držitelka Oscara a Zlatého glóbu Julianne Mooreová.

Již za týden bude mít na @KVIFF ve Velkém sále hotelu Thermal premiéru digitálně restaurovaná verze temně groteskního psychologického hororu Spalovač mrtvol. #TheCremator #JurajHerz pic.twitter.com/vbojKwj07O

— Filmový přehled (@FilmovyPrehled) 22. června 2019

Zahajovacím filmem festivalu bude snímek Po svatbě, který natočil její manžel, režisér a scenárista Bart Freundlich. Uvedení filmu doprovodí jeden z jeho protagonistů, americký herec a držitel divadelní ceny Tony Billy Crudup.

Křišťálový glóbus převezme v Karlových Varech i Patricia Clarksonová, letošní držitelka Zlatého glóbu za seriál Ostré předměty. Cenu prezidenta karlovarského festivalu dostane kameraman Vladimír Smutný. Z dalších známých tváří se festivalu letos zúčastní například držitel Oscara Casey Affleck.

Související

Jiří Bartoška v Karlových Varech 2024.

Ve Varech končí filmový festival. Cenu získali Mádl, Trojan i Owen

Hlavní cenu na karlovarském filmovém festivalu dnes získal britský dokumentární film "Náhlý záblesk hlubších věcí" od režiséra Marka Cousinse. Režisér obdržel Křišťálový glóbus z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky za portrét významné postavy britského moderního umění, malířky Wilhelminy Barns-Grahamové.  

Více souvisejících

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF KV) Karlovy Vary kultura

Aktuálně se děje

před 34 minutami

před 58 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 3 hodinami

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Čína, ilustrační fotografie

Ruský útok na Ukrajině už se nelíbí ani Číně

Čína reagovala na útok Ruska na ukrajinské město Dnipro balistickou raketou schopnou nést jaderné hlavice výzvou ke klidu a zdrženlivosti. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí při pravidelné tiskové konferenci zdůraznil, že je třeba předejít eskalaci a najít politické řešení konfliktu.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Obrana proti balistickým střelám je extrémně obtížná. Rusko se snaží Západ zastrašit, říká Drmola

Rusko zřejmě vypálilo proti ukrajinskému Dnipru balistickou střelu. Bezpečnostní expert Jakub Drmola z brněnské Masarykovy univerzity upřesnil, že není úplně jisté, zda šlo o střelu mezikontinentální. Raketa středního doletu ale dokáže napáchat obrovské škody – vzhledem k návratové rychlosti hlavic je obrana proti nim extrémně náročná. Velkou roli navíc hraje fakt, že nikdo neví, co hlavice dané rakety nese.

včera

včera

Lidé na Ukrajině prchají před válkou

Mír, ale za jakou cenu? Ukrajinci, kteří utekli ze země, promluvili

Více než 3 000 ukrajinských uprchlíků našlo nový domov v hrabství Essex díky vládnímu programu Homes for Ukraine, který poskytuje možnost ubytování u místních hostitelů. Navzdory příslibům nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa ukončit válku však mnozí Ukrajinci odmítají mír na úkor ztráty území.

včera

Klimatická dohoda padla. Summit COP29 přinesl jen zklamání a hořkou pachuť

Předposlední den klimatického summitu COP29 v Ázerbájdžánu přinesl výrazné zklamání. Dlouho očekávaný návrh dohody, který měl stanovit konkrétní cíle pro financování klimatických opatření v rozvojových zemích, byl široce kritizován za svou nejasnost. Místo konkrétních čísel obsahoval návrh pouze symbol „X“, což vyvolalo obavy a rozhořčení mezi bohatými i chudšími státy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy