Propadák: Vondráčková s Davidem koncertovali, nebyli vůbec slyšet!

Praha - Měla to být událost roku, megakoncert Heleny Vondráčkové a Michala Davida v pražské Lucerně. Ale megalomanská akce se příliš nepovedla. Přesněji řečeno - nedalo se to poslouchat.

Lístek do prvních řad vyšel na 5 tisíc korun. Za třicátou řadu návštěvníci koncertu zaplatili přes 600 korun. Přesto byla Lucerna narvaná k prasknutí. A to doslova. Což byla jedna z hlavních chyb.Přízemí bylo naplněné do posledního místečka, mezi jednotlivými řadami bylo zhruba 20 centimetrů místa, takže se mezi nimi nedalo procházet. Na balkónech stála řada sedadel a za nimi se tísnily davy stojících lidí. Další dav zahradil jedinou přístupovou cestu do sálu a diváci seděli i na schodech.Zdálo se, že organizátoři se rozhodli vydělat na koncertu co nejvíc, proto prodali spoustu lístků na stání. Lucerna je přitom proslulá tím, že je v ní horko a po krátkém čase téměř nedýchatelno. Což se v neděli splnilo mnohonásobně. Zatímco v přízemí se dalo jakž takž přežít, když se ze schodiště vešlo na horní balkon, člověk měl pocit, jako by vstoupil do rozžhaveného pekla.Hudba vyřvávala, zpěv nikdo neslyšelVšichni, kdo se na předvánoční koncert Vondráčkové a Davida vydali, očekávali velkolepou show plnou známých hitů, při nichž se budou bavit. Jenže to měl někdo zvukaři vysvětlit, že diváky zajímá především zpěv, ne hlasitá hudba.Jako první vystoupil Michal David. Už když si prozpěvoval, že "pijeme colu a není to náhoda, že u jednoho stolu" zdálo se, že hudba je příliš hlučná. David ji však dokázal překřičet. Jakmile však skončila jeho série písní a přišla na pódium Vondráčková, přišlo zklamání. Její zpěv zcela zanikal, rozumět bylo nanejvýš refrénu.To se nezměnilo po celou první polovinu koncertu. Před přestávkou oba účinkující vzpomněli na Václava Havla, který toho dne zemřel, a uctili ho minutou ticha. Sál povstal, ale zezadu se od baru ozýval hluk, křik a smích těch, kteří už to vzdali a raději si šli dát pivo za 50 korun. Pak se oba účinkující sebrali a zmizeli z pódia, takže nikdo nevěděl, jestli už je konec, nebo jen přestávka. Nikdo z pořadatelů se to neobtěžoval oznámit.Na začátku druhé poloviny přišlo na řadu předávání šeků, nadace Vondráčkové obdržela přes milion korun. Zpěvačka i předávající na pódiu něco říkali, ale co, to vám nepovím. Na samém konci sálu jim totiž nebylo rozumět jediné slovo.A ve stejném duchu ubíhala i druhá polovina, jen bylo čím dál větší horko, nedalo se téměř dýchat a hlasitost hluku od baru stoupala. Přesto byla většina diváků při odchodu nadšených. K jásání však nebyl žádný důvod. Naopak se mělo tleskat těm, kteří vydrželi až do konce.

Související

Více souvisejících

koncerty Helena Vondráčková Michal David

Aktuálně se děje

před 11 minutami

před 46 minutami

Vladimír Putin a Donald Trump

Trump se sejde s Putinem

Donald Trump oznámil, že se připravuje setkání mezi ním a ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Nově zvolený americký prezident však neuvedl, kdy přesně by mohlo k této schůzce dojít. Ve svém sídle Mar-a-Lago na Floridě prohlásil: „Putin se chce setkat a my to organizujeme.“

před 1 hodinou

Požár v Kalifornii

10 mrtvých, astronomické škody. Požár v Los Angeles je jednou z nejhorších katastrof v historii

Lesní požáry v Kalifornii, které se během posledních dnů rozhořely v oblasti Los Angeles, způsobily dosud nepředstavitelné škody. Společnost AccuWeather výrazně navýšila svůj předběžný odhad celkových ztrát, které nyní mohou dosáhnout až 150 miliard dolarů, což je výrazný nárůst oproti původnímu odhadu ve výši 57 miliard dolarů. Podle BBC jde o jednu z nejhorších katastrof na území USA.

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

Petr David Josek s vítěznou fotografií roku 2024 v soutěži Czech Press Photo. Prohlédněte si galerii

Czech Press Photo 2024 vyhrál Petr David Josek z AP. Michal Zelinka z INCORP images získal ocenění druhý rok po sobě + VIDEO

Fotograf Petr David Josek z agentury AP si odnáší hlavní cenu Czech Press Photo 2024. Jeho vítězný snímek zachycuje dramatický okamžik překážkového běhu na olympiádě, který dokonale vystihuje napětí a odhodlání sportovců. Již druhý rok po sobě zvítězil v juniorské kategorii také fotograf fotografické agentury INCORP images.

včera

Grónsko

Může Trump skutečně získat Grónsko? USA už to jednou zkusily, tentokrát mohou uspět

Myšlenka, že by Donald Trump mohl koupit Grónsko, může znít absurdně, ale technicky to není zcela nemožné. Pokud by Spojené státy skutečně usilovaly o získání kontroly nad největším ostrovem na světě, nabízí se několik možností, jak by tento proces mohl proběhnout. Nicméně každý z těchto scénářů čelí zásadním právním, politickým a etickým výzvám, uvedl server Politico.

Aktualizováno včera

včera

včera

Ilustrační foto

Noční můra úřadů: Proč je evakuace Los Angeles nadlidský úkol?

Los Angeles čelí jednomu z nejničivějších požárů ve své historii. Počet evakuovaných obyvatel přesáhl 130 000, přičemž pět lidí přišlo o život. Kromě zničených domovů a spálené krajiny přináší požáry další příběh – příběh evakuace provázené chaosem, dopravními zácpami a zoufalými rozhodnutími.

včera

Ilustrační foto

Nebezpečný čínský virus už řeší i české úřady. Vydaly první doporučení

Lidský metapneumovirus (HMPV) je virové onemocnění respiračního traktu, které se obvykle projevuje příznaky podobnými běžnému nachlazení. Objeven byl v roce 2001 v Nizozemí, ale retrospektivní analýzy naznačují jeho přítomnost v lidské populaci již od roku 1958. V posledních týdnech je aktivní především v Číně, ale i český Státní zdravotní ústav zveřejnil podstatné informace o této nemoci.

včera

včera

včera

Alexander De Croo

Belgického premiéra De Crooa se pokusili otrávit

V listopadu loňského roku obdržela kancelář belgického premiéra Alexandra De Crooa dopis obsahující bílý prášek, který byl nyní identifikován jako strychnin – silný jed, který může být smrtelný. Incident vedl k hospitalizaci jednoho z premiérových poradců, který přišel s látkou do styku.

včera

Dmitrij Peskov

Trumpovy nároky na Grónsko pobouřily svět. Exministr před Trumpem couvá, Rusko zavírá oči

Plán prezidenta USA Donalda Trumpa na potenciální získání Grónska, autonomního území Dánska, vyvolal vlnu reakcí na mezinárodní scéně. Trump naznačil, že by Spojené státy mohly využít ekonomický nebo vojenský nátlak k zajištění kontroly nad touto strategickou arktickou oblastí. Jeho výroky však vyvolaly ostré odsouzení ze strany evropských lídrů i znepokojení Kremlu, který označil situaci za "dramatickou".

včera

včera

Dron Šáhid-136 ve službách agresora - Ruské armády.

Konflikt na Ukrajině ukazuje, jak moc se změnila válka. Prim už nehrají tanky ani pěchota

V roce 2024 Rusko nasadilo na Ukrajině více než 8 000 dronů Šáhid-136, které vyvinul jeho dlouholetý spojenec Írán. Tento bezprecedentní rozsah využití bezpilotních letounů (UAV) zdůrazňuje měnící se povahu moderního válečnictví, kde se drony stávají klíčovým prvkem jak ofenzivních, tak defenzivních operací. Drony Šáhid-136, známé také jako „Witness“ nebo v ruštině „Geran-2“, se ukázaly být zvláště obtížní soupeři pro Ukrajinu a další země, které se staly cílem těchto útoků, včetně konfliktů s Hútíji v Jemenu. 

včera

včera

včera

Donald Trump

Trumpova touha po Grónsku dokazuje, že se v otázce počasí spletl

Zatímco prohlášení bývalého prezidenta Donalda Trumpa o koupi Grónska mohlo působit jako absurdní návrat do dob koloniální expanze, bližší pohled odhaluje, že jde spíše o reakci na rychle se měnící svět formovaný klimatickou změnou. Tání ledovců v Arktidě a strategické soupeření mezi USA, Ruskem a Čínou ukazují, že Grónsko hraje v tomto globálním zápase klíčovou roli. Uvedl to server Politico.

včera

Ruské elity promluvily: Jsme zklamaní. Čekali jsme konec v roce 2024

Rok 2024 měl být podle mnohých ruských elit rokem ukončení války na Ukrajině. Místo toho však konflikt trvá dál a únavu střídá frustrace z ekonomických potíží a pokračujících sankcí. Informace od zdrojů blízkých Kremlu ukazují, že rozčarování se šíří jak mezi vládními představiteli, tak mezi byznysovými kruhy. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy