Arsenij Jaceňuk

Dmitrij Medveděv

Rusko drtí Ukrajinu novými sankcemi. Na černé listině jsou stovky politiků, i syn Porošenka

Rusko zavedlo sankce proti 322 ukrajinským představitelům - politikům i podnikatelům - a 68 ukrajinským firmám, kterým zmrazí aktiva v Rusku a zakáže vývoz kapitálu. Příslušné nařízení dnes podepsal předseda ruské vlády Dmitrij Medveděv. Moskva tvrdí, že jde o odpověď na opatření, která Kyjev podniká proti Rusku. Šéf ukrajinské diplomacie Pavlo Klimkin označil sankce za úvodní díl seriálu, kterým se Moskva pokusí ovlivnit volby na Ukrajině v příštím roce.
Petr Porošenko, ukrajinský prezident

Kam míří Ukrajina? Posedlý Porošenko, bezmocný Západ. Diplomat promluvil

Handlování, které 10. dubna doprovázelo rezignaci ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka, se může zdát překvapivé - a dokonce nechutné - mnoha postsovětským vůdcům, které netíží potřeba činit politické kompromisy, začíná svůj komentář pro server Moscow Times Vladimir Frolov. Bývalý ruský diplomat a expert na mezinárodní vztahy v něm analyzoval aktuální vládní rošádu na hlubokou krizí zmítané Ukrajině.
Volodymyr Hrojsman (ukrajinský premiér)

Jaceňuk podal demisi, novým premiérem bude Hrojsman

Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko navrhl poslancům kyjevského parlamentu schválit Volodymyra Hrojsmana premiérem. Zastupitelé tak učinili a zároveň vyhověli žádosti dřívějšího kabinetu a odvolali rezoluci, která negativně hodnotila jeho činnost.
Arsenij Jaceňuk, bývalý ukrajinský předseda vlády

Za oponou ukrajinské politiky: Kdo zemi skuteně vládne?

Kyjev - Poté, co Nizozemci v referendu odmítli podpořit připojení Ukrajiny k Evropské unii skrze asociační dohodu, ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk rezignoval. Gilbert Doctorow, koordinátor pro Evropu americké nezávislé vzdělávací organizace American Committee for East West Accord, ale jeho varuje, že jeho odstoupení má pro Ukrajinu jen malý význam.
Arsenij Jaceňuk, ukrajinský předseda vlády

Padne Jaceňukova vláda? V Kyjevě se schyluje k hlasování o nedůvěře

Kyjev - Nynější ukrajinská vláda ztratila důvěru parlamentní koalice a měla by se "totálně" změnit. V prohlášení adresovaném občanům to dnes v Kyjevě uvedl prezident Petro Porošenko. Nový kabinet by měl vzniknout na základě dosavadní prozápadní parlamentní většiny, na nové parlamentní volby Ukrajina podle prezidenta nemá čas. Rezignovat by měl kritizovaný generální prokurátor Viktor Šokin, uvedla hlava státu. Porošenko fakticky k demisi vyzval i premiéra Arsenije Jaceňuka, když uvedl, že "stejná měřítka jako na Šokina by se měla vztahovat i na vládu".

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

včera

včera

včera

Vlak na Strakonicku srazil skupinu lidí. Dva z nich zemřeli

K tragické události došlo v úterý dopoledne na Strakonicku. Vlak srazil u Bělčic čtyři osoby. Dva lidé zemřeli, další dva utrpěli těžká zranění. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy