poslanecká imunita

Miloslav Rozner

Vydat, či nikoli? O osudu okamurovce Roznera se rozhodne zřejmě až v březnu

Sněmovna příští týden zřejmě odloží na březnovou schůzi rozhodnutí o tom, zda vydá poslance SPD Miloslava Roznera k trestnímu stíhání, nebo ne. Schvalovat by mohla jedinou předlohu, jež rozšiřuje finanční kontroly ve veřejné správě na dobrovolné svazky obcí, jejich příspěvkové organizace a na Správu železniční dopravní cesty. Nynější schůze dolní komory bude pokračovat od úterního odpoledne. Skončí podle informací ČTK pravděpodobně o den později.
Zdeněk Ondráček

Ondráček se naštval: Chtěl jsem Petříčkovi vyprat žrádlo za jeho kecy na Ukrajině. Pak promluvil i o ČT

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček chtěl v rámci interpelací vysvětlení od ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) o jeho slovech pronesených při návštěvě Ukrajiny. Ministr se ale z jednání omluvil, protože má dnes na programu neformální setkání ministrů zahraničních věcí EU v rumunské Bukurešti. Tak si to s ním Ondráček vyřídil alespoň prostřednictvím sociálních sítí.
Zdeněk Ondráček

Kauza Horáček vs. Ondráček aneb Pravda zatím nedotknutelná

Komentář Josefa Brože - Ne, není to soudní proces, ale má to všechny jeho znaky. Na jedné straně jsou obvinění, na straně druhé žalující. Ti ale předtím byli žalováni, a proto se obhajovali. Ve stručnosti je kauza Horáček vs. Ondráček, jež včera byla zatím ukončena nevydáním poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání, z důvodů imunity poslance, sporem o pravdu. A to pravdu historickou, ale i pravdu individuální. Nikoliv tedy, jak se nás snaží někteří poslanci přesvědčit, že jde o spor, zda bylo podáno oznámení trestní či pouze žaloba občanská. Pravdu ale nakonec mají v tom, že nejsou soudci...
Ministr financí Andrej Babiš (ANO)

Bude Babiš zbaven imunity? Rozhodnout by se mělo v pátek

Praha - V pátek 19. ledna by mělo v Poslanecké sněmovně po několika odkladech dojít na hlasování o tom, zda Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek (oba ANO) budou zbaveni poslanecké imunity, což by policii umožnilo je opět trestně stíhat.
Andrej Babiš /ANO/, ministr financí v pořadu Máte slovo

Babiš bez imunity? V úterý by se mohlo rozhodnout

Praha - V úterý 16. ledna se na půdě Poslanecké sněmovny nejspíše rozhodne o osudu Andreje Babiše. Poslanci budou hlasovat o důvěře jeho menšinového kabinetu a nejspíš také dojde na hlasování o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.
Jakub Michálek

Imunitní výbor po přerušení jednání schválil svůj program

Praha - Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny dnes večer na chvíli přerušil své jednání. Podle šéfa poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka se hnutí ANO v přestávce radilo, zda bude trvat na pozvání bývalého detektiva Jiřího Komárka na další jednání výboru.
JUDr. Pavel Rychetský, právník a předseda Ústavního soudu ČR.

Čeští prezidenti chtějí mít "přikyvovače", říká Rychetský. Zkritizoval Ovčáčka

Praha/Brno - Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský (74) se vyjádřil k aktuální politické situaci v ČR. Na Hradě se kolem toho, kdo je zrovna prezidentem, formují vždy skupiny lidí, které nejsou schopny s prezidentem vést dialog včetně kritických postojů. Čeští prezidenti chtějí mít "přikyvovače", míní Rychetský. Vyjádřil se též k poslanecké imunitě.
Alexandra Udženija

Vyzývám Babiše, aby se vydal spravedlnosti, volá Udženija

Praha - Kauza Čapí hnízdo hýbe českou politickou scénou jako dlouho nic. Poté, co zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodu (OLAF) dostalo Ministerstvo financí, se spekulace ohledně jejího obsahu znásobily. Resort totiž nechce zatím prozradit, k jakému závěru OLAF dospěl. Miroslav Kalousek přiznal, že zprávu už četl a potvrdil, že se jednalo o podvod ze strany Andreje Babiše. Poslankyně ODS Alexandra Udženija proto vyzývá premiéra, aby se vzdal imunity.

Aktuálně se děje

před 32 minutami

před 1 hodinou

Oslo

Pohár trpělivosti přetekl. Norsko uzavře hranice Rusům

Norská vláda od 29. května zavede dodatečná omezení vstupu pro občany Ruska, kteří cestují do Norska za turistikou nebo "jinými nepodstatnými účely". Informace byla zveřejněna ve středu na webových stránkách kabinetu, jak uvádí agentura Reuters.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu

Den D se blíží. O osudu Pásma Gazy se rozhodne už v pátek

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) oznámil, že v pátek 24. května v 15:00 SELČ vydá rozhodnutí o žádosti Jihoafrické republiky (JAR) nařídit Izraeli zastavení vojenské operace v Pásmu Gazy, včetně města Rafah na jihu této palestinské enklávy. Informaci přinesla agentura AFP.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Počasí

Počasí: V Česku udeří silné bouřky, varovali meteorologové

Česko v pátek opět zasáhnou silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na sociální síti. Doprovázet je budou zejména přívalové srážky, napršet může kolem 50 milimetrů. Meteorologové také rovnou varovali, že bouřky udeří také o víkendu.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Ilustrační foto

Ptačí chřipka se dál šíří na lidi. Austrálie hlásí první případ, USA druhý

Ve Spojených státech byl od konce března potvrzen druhý případ ptačí chřipky u člověka po kontaktu s infikovanými dojnicemi. Oznámilo to ve středu americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), píše agentura Reuters. V Austrálii potvrdili první případ přenosu subtypu viru ptačí chřipky A(H5N1) na člověka. Došlo k němu v nejmenším a nejhustěji obydleném státě Viktorie, informovala ve středu televize ABC News

před 5 hodinami

před 6 hodinami

V Praze 4 se srazil autobus s nákladním vozidlem. (23.5.2024) Prohlédněte si galerii

Nehoda autobusu MHD v Praze. Dvanáct zraněných, vyhlášen traumaplán

K vážné nehodě autobusu městské hromadné dopravy došlo ve čtvrtek ráno v Praze. Několik lidí utrpělo zranění při srážce autobusu s nákladním autem. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému, vyhlášen byl traumaplán prvního stupně. 

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Adriana Mašková a Filip Blažek Prohlédněte si galerii

StarDance 2024: Česká televize oficiálně představila soutěžní páry

Třináctá řada populární televizní show StarDance odstartuje v říjnu. Česká televize ve čtvrtek představila taneční páry, které budou usilovat o titul krále či královny tanečního parketu. ČT už dříve odhalila, že v nové řadě se představí například herec Filip Blažek či zpěvačka Lucie Vondráčková. 

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

Rusko, Kreml

Rusko z vládního webu vymazalo změnu hranic v Baltském moři

Návrh ruského ministerstva obrany na revizi námořních hranic Ruska na východě Baltského moře byl ve středu odstraněn z vládního portálu, kde byl zveřejněn. Tento návrh vyvolal zmatek a obavy mezi členskými zeměmi NATO, jako jsou Finsko, Švédsko, Litva a Estonsko, uvedla agentura Reuters.

včera

včera

včera

Britské parlamentní volby mohou být už za pár týdnů, tvrdí média

Britové si budou volit nové složení parlamentu už v červenci, píší dnes tamní média. Uvedl to například deník Guardian. Podle informací televize ITV se má hlasovat 4. července. Očekávalo se přitom, že volby proběhnou nejdříve na podzim. Premiér Rishi Sunak ve středu řekl, že volby budou v druhé polovině roku.  

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy