Karel Řehka (generál)

Petr Pavel

Pavel jmenoval šéfa BIS Koudelku brigádním generálem, povýšil i Řehku

Prezident Petr Pavel jmenoval na Pražském hradě u příležitosti státního svátku Dne vítězství vojáky z povolání a příslušníky bezpečnostních sborů do generálských hodností. Karla Řehku, náčelníka Generálního štábu Armády České republiky, jmenoval do hodnosti generálporučíka, a Michala Koudelku, ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS), do hodnosti brigádního generála.
Michal Koudelka

Vláda navrhla Pavlovi, aby jmenoval Koudelku generálem. Povýšit má i Řehka

Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka by se měl v květnu dočkat povýšení do generálské hodnosti. Vláda dnes schválila návrh, aby ho prezident Petr Pavel jmenoval do hodnosti brigádního generála, řekl novinářům po zasedání ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Obdobnému návrhu kabinetu v minulosti sedmkrát nevyhověl bývalý prezident Miloš Zeman, jeho nástupce Pavel v pondělí zopakoval, že Koudelku jmenuje.
Karel Řehka (generál)

Řehka: Civilní lékaři byli na cvičení případných odvodů zváni i v minulosti

Civilní lékaři byli i v minulosti zváni na některá armádní cvičení případných odvodů. Jejich zapojení je ale pouze nabídkou, protože armáda v mírových dobách nemůže lékařům nic nařizovat. V České televizi to dnes řekl náčelník generálního štábu Karel Řehka v souvislosti s chystaným květnovým cvičením, na které byli pozváni i civilní lékaři. 
Petr Pavel

Pavel přijel na dobře známé místo, byl na návštěvě generálního štábu armády

Prezident Petr Pavel dnes jednal na generálním štábu o modernizaci české armády nebo o jejím financování. S vedením armády mluvil také o bezpečnostní situaci a své plánované návštěvě Ukrajiny. Pavel to řekl ČTK a České televizi po skončení asi tříhodinového jednání. Odpoledne se zúčastní zasedání Bezpečností rady státu. S náčelníkem generálního štábu Karlem Řehkou se chce Pavel pravidelně setkávat jednou za čtvrt roku.
Karel Řehka (generál)

Válka na Ukrajině jen tak neskončí. Řehka vysvětlil proč a co to znamená pro Česko

Žádný ze způsobů, kterým může skončit válka na Ukrajině, nebude pro Českou republiku a Severoatlantickou alianci znamenat větší bezpečnost. Rusko bude víc nebezpečné i nepřátelské a současně méně předvídatelné, řekl na dnešní tiskové konferenci k roku od začátku ruské invaze na Ukrajinu náčelník generálního štábu Karel Řehka.
Armáda České Republiky

Mobilizace v Česku? Řehka připomněl, že na obraně se nepodílí pouze armáda

Válka v Evropě není nemyslitelná a nestihneme se na ni nachystat, pokud se nebudeme připravovat dlouhodobě už v míru. Na dnešním velitelském shromáždění v sídle ministerstva obrany v Praze to řekl náčelník generálního štábu Karel Řehka. Členství v Severoatlantické alianci (NATO) označil za nejlepší možné odstrašení, které snižuje pravděpodobnost hrozeb.
Karel Řehka (generál)

Válka v Evropě není nemyslitelná, v Česku je množství legitimních cílů pro ruské zbraně, řekl Řehka

Válka v Evropě není nemyslitelná a nestihneme se na ni nachystat, pokud se nebudeme připravovat dlouhodobě už v míru. Na dnešním velitelském shromáždění v sídle ministerstva obrany v Praze to řekl náčelník generálního štábu Karel Řehka. Členství v Severoatlantické alianci (NATO) označil za nejlepší možné odstrašení, které snižuje pravděpodobnost hrozeb.
Karel Řehka (generál)

Řehka jednal s aliančním velitelem o situaci v Evropě i pomoci Ukrajině

O bezpečnostní situaci v Evropě, vojenské pomoci Ukrajině nebo modernizaci armády dnes na generálním štábu jednali vrchní velitel spojeneckých sil NATO pro transformaci (SACT) generál Philippe Lavigne a náčelník českého generálního štábu Karel Řehka. Diskutovali například o tom, jaký dopad může mít změněná bezpečnostní situace na budování vojenských schopností nebo na budoucí koncepci válčení, řekli Řehka a Lavigne po jednání novinářům.
Jana Černochová

Černochová a Řehka navštívili vojáky v Litvě

Ministryně obrany Jana Černochová dnes navštívila společně s náčelníkem generálního štábu Karlem Řehkou české vojáky v Litvě. Od poloviny ledna jsou na vojenské základně v Rukle nasazeni čeští chemici, kteří mají na starosti chemický a radiační průzkum nebo například dekontaminaci lidí i techniky. Vojáci NATO v Pobaltí působí kvůli obavám východních členů aliance z Ruska.
V rámci 100. výročí vzniku Československa proběhla v Praze největší novodobá vojenská přehlídka

Řehka: Armáda musí mít do sedmi let 30.000 vojáků

Armáda musí hledat cesty, jak zajistit splnění cíle, kterým je mít do sedmi let 30.000 vojáků. Podle náčelníka generálního štábu Karla Řehky jsou personální otázky dlouhodobě podceňovanou a zcela zásadní věcí. Chystá proto strategii dalšího postupu v personální oblasti. Řehka to řekl v rozhovoru s ČTK. 
Ministryně obrany Jana Černochová navštívila v pátek české vojáky na Sinaji (Foto: Jan Schejbal)

Černochová a Řehka navštívili v pátek české vojáky na Sinaji

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a náčelník generálního štábu Karel Řehka navštívili v pátek české vojáky, kteří působí v misi na Sinajském poloostrově v Egyptě. Na základně v Šarm aš-Šajchu uctili památku vojákyně Michaely Tiché, která na misi před dvěma lety zahynula při havárii vrtulníku. Ministerstvo obrany o tom informovalo v tiskové zprávě. 

Aktuálně se děje

před 34 minutami

před 1 hodinou

Dvouletý Martínek trpí AADC syndromem.

Češi vybrali 150 milionů na pomoc Martínkovi. Sbírka se danit nebude

Téměř 150 milionů se vybralo na nákladnou léčbu dvouletého Martínka, jemuž byl diagnostikován vzácný AADC syndrom. Pomoci by měla genová terapie, kterou však zdravotní pojišťovna odmítla zaplatit. Rodina bude mít získané prostředky k dispozici v celé výši, příjem ze sbírky totiž nepodléhá zdanění. 

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

včera

Policie na Karlovarsku vyšetřuje vraždu. Muž měl usmrtit ženu a pak si vzít život

Kriminalisté na Karlovarsku vyšetřují pondělní násilný trestný čin v Dalovicích, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z vraždy. Policie pracuje s verzí, že dvaapadesátiletý muž usmrtil o deset let mladší ženu a pak si sám vzal život. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy