Suverenita

Miloš Zeman, prezident ČR

Suverenita chystá změny. Chce zavést prezidentský systém

Praha – Předseda Strany zdravého rozumu Suverenita Petr Hannig byl hostem úterního Interview Daniely Drtinové. Někteří lidé se děsí toho, když prezident Miloš Zeman se postupně svým jednáním dostává k poloprezidentskému systému, Hannig a jeho strana sní dokonce o prosazení prezidentského systému.
Václav Klaus, exprezident ČR

Klause dělí jen krůček od návratu do politiky, napsal deník

Praha – Ještě předminulý týden bývalý prezident Václav Klaus na Sněžce nejevil zájem o návrat do politiky, tedy pod značkou ODS. Dnes dle deníku Právo svitla naděje pro jeho příznivce, že by se mohl vrátit. Naznačily to informace z Klausova okolí.
Ilustrační fotografie

Bobošíková protestuje v Praze proti půjče pro MMF

Praha - Před Strakovou akademii v Praze demonstrují příznivci politické strany Jany Bobošíkové Suverenita. Asi deset lidí protestuje proti miliardové půjčce Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF), kterou má projednat ve středu kabinet Petra Nečase (ODS).
Ilustrační fotografie

Nečasův kabinet projedná 90miliardovou půjčku MMF, Suverenita protestuje

Praha - Pozici České republiky k poskytnutí půjčky ve výši zhruba 89 miliard korun pro Mezinárodní měnový fond (MMF) si má ve středu vyjasnit vláda Petra Nečase (ODS). Podle premiéra je tíha rozhodnutí na jeho kabinetu a ne na České národní bance (ČNB), z jejíchž devizových rezerv mají peníze odejít.
Jana Bobošíková

Půjčka MMF je proti zdravému rozumu! Suverenita protestuje, jde do ulic

Praha - Zvažovaná půjčka ve výši zhruba 90 miliard korun z rezerv České národní banky (ČNB) pro Mezinárodní měnový fond (MMF) je trnem v oku hnutí Suverenita Jany Bobošíkové (SBB). Jeho příznivci ohlásili na středeční odpoledne protest před Úřadem vlády, kde mají ministři záměr posuzovat.
Abbás: Požádám OSN, aby uznala Palestinu

Abbás: Požádám OSN, aby uznala Palestinu

Ramalláh - Prezident palestinské samosprávy Mahmúd Abbás v televizním projevu v pátek slíbil Palestincům, že v pátek 23. září podá v New Yorku Radě bezpečnosti OSN žádost o uznání Palestiny a žádost o její členství ve světové organizaci. Informuje o tom agentura AFP.
Jana Bobošíková

Suverenita rozdá poslancům žebračenky

Praha - Představitelé Suverenity - Bloku Jany Bobošíkové (SBB) rozdají v úterý před Poslaneckou sněmovnou zákonodárcům žebračenky. Budou se jim hodit, až projdou sociální reformy, které připravuje vláda, uvedla v pondělí předsedkyně strany Jana Bobošíková.
Jana Bobošíková

Suverenita požaduje po německém deníku Die Welt omluvu

Praha - Suverenita – Blok Jany Bobošíkové (SBB) žádá po německém deníku Die Welt omluvu. Deník ve svém pátečním článku totiž označil stranu za ultranacionalistickou a protiněmeckou, uvedl na pondělní tiskové konferenci místopředseda strany Václav Musílek.
Jana Bobošíková (SBB)

Bobošíková exkluzivně: Ulovila Humla! Co pro ni bude dělat?

Praha - Suverenita – Blok Jany Bobošíkové (SBB) má nové vedení. Předsedkyní je šéfka přípravného výboru strany Jana Bobošíková, statutární místopředsedkyní volební manažerka SBB Jana Volfová. Bobošíková sjezd exkluzivně okomentovala pro EuroZprávy.cz
Václav Klaus, prezident ČR

Klaus popřál Bobošíkové v dopise

Praha - Prezident Václav Klaus zaslal delegátům sobotního ustavujícího sjezdu strany Suverenita – Blok Jany Bobošíkové (SBB) dopis, který agentura Mediafax vydává v plném znění.
Ilustrační fotografie

Suverenita žaluje poslance a asistenty VV

Praha - Kvůli podezření z trestného činu podvodu nebo krácení daně podal právník Jan Rytíř ze strany Suverenita trestní oznámení na poslance a asistenty Věcí veřejných (VV). Suverenita o tom informovala v pátek s tím, že dala navíc podnět k daňové kontrole pražskému finančnímu ředitelství.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Cenny pohonných hmot v ČR po vpádu Ruska na Ukrajinu (2022).

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Hrozí výrazně zdraží pohonné hmoty až na 45 korun za litr

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit. Informuje redakci ekonom Lukáš Kovanda.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Vít Rakušan

Vnitro na plakátech bojuje s dezinformacemi. Ale co v realitě?

Ministerstvo vnitra pod patronátem Vítka Rakušana spustilo informační platformu Nenaletět.cz, která má sloužit pro veřejnost a informovat ji o aktuálních tématech i službách státu. Slovy samotného ministra vnitra má „informovat o tématech, která rezonují veřejným prostorem, a předcházet tak informačnímu šumu a nejasnostem.“ Tahle aktivita se zařazuje bok po boku dalším informačně-vzdělávacím snahám o zvyšování mediální gramotnosti a lepší informovanosti. Propagace formou letáků, tiskovin atd. přijde na nějakých 40 milionů a média si jí záhy zařadila do kolonky „boje proti dezinformacím.“

před 5 hodinami

včera

včera

Ministerstvo životního prostředí

Hospodářské komoře vadí vládní návrh. Po poslancích chce pozměňovací návrhy

Hospodářská komora nesouhlasí s nově navrženými administrativně právními překážkami vynětí půdy ze zemědělského půdního fondu. Novelu zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, v níž Ministerstvo životního prostředí prosazuje na půdě první a druhé bonity plošný zákaz výstavby nových distribučních skladů, obchodních center nebo solárních parků přesahujících rozlohu jednoho hektaru, aktuálně projednávají poslanci v prvním čtení.

včera

včera

Ilustrační foto

Suchý zápal plic už i v Evropě. Měli bychom se obávat této epidemie z Číny?

Zprávy o výrazném nárůstu onemocnění podobnému zápalu plic, které se především vyskytují u dětí v severní Číně, upoutaly pozornost světových médií. Naposledy jsme byli svědky záhadného respiračního vzplanutí na počátku pandemie COVID, což vedlo k přetížení nemocnic, a není tedy úplně překvapivé, že tyto zprávy vyvolávají určitý poplach. Píše server The Conversation.

včera

včera

Markéta Pekarová Adamová na sněmu TOP 09. (11.11.2023)

Pekarová Adamová apelovala, aby Západ postupoval koordinovaně proti nepřátelům svobody

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) vystoupila na vlivné berlínské mezinárodní konferenci o zahraniční politice Berlin Foreign Policy Forum. Ve svém příspěvku se zaměřila na aktuální proměny a výzvy světového uspořádání a apelovala na pokračování v koordinované podpoře Ukrajiny bránící se ruské agresi. Svou pracovní cestu po Německu pak zakončila setkáním se spolkovými zákonodárci. 

včera

včera

včera

včera

Myšlenka ztvárnit cestu československých legionářů přes Sibiř nás nadchla, říká vývojář hry Last Train Home

Počítačová hra Last Train Home, která dnes spatřila světlo světa, je ambiciózní projekt českého vývojářského studia Ashborne Games a rakouského vydavatele THQ Nordic. Mapuje příběh fiktivního posledního obrněného vlaku, kterým se českoslovenští legionáři vrací z občanskými nepokoji zmítaného Ruska domů po konci první světové války. "Události tří let jsme shrnuli do půlročního putování, ať už se jedná o založení republiky, boje v tunelech u Bajkalu, nebo třeba honbu za carským pokladem," říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Petr Kolář z Ashborne Games.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy