ponorka OceanGate Titan

Plavidlo Titan používané pro cesty k vraku slavného britského parníku se v severním Atlantiku.

Ponorné zařízení pro 5 osob | 4000 metrů

Titanje ponorka třídy Cyclops s lidskou posádkou navržená tak, aby dopravila pět lidí do hloubky 4 000 metrů (13 123 stop) za účelem průzkumu a inspekce místa, výzkumu a sběru dat, výroby filmů a médií a testování hardwaru a softwaru na hlubokém moři. Díky inovativnímu použití moderních materiálů je Titan lehčí a jeho mobilizace je cenově výhodnější než jakékoli jiné ponorné ponorné zařízení. Kombinace průkopnického inženýrství a běžně dostupné technologie dává Titanu jedinečnou výhodu oproti jiným ponorkám pro hloubkové potápění; patentovaný systém monitorování zdraví trupu v reálném čase (RTM) poskytuje jedinečnou bezpečnostní funkci, která hodnotí integritu trupu během každého ponoru. Použití standardních komponent pomohlo zefektivnit konstrukci a zjednodušilo obsluhu a výměnu dílů v terénu.

Ve spojení s patentovanou integrovanou vypouštěcí a vyprošťovací platformou je Titan snadno ovladatelný v různých mořských státech pomocí místní lodi odpovídající velikosti pro projekt. V pobřežních vodách to znamená, že nepotřebujeme velkou podpůrnou loď s jeřábem nebo A-rámem.

Monitorování zdraví v reálném čase

Nejvýznamnější inovací je patentovaný systém sledování stavu trupu v reálném čase (RTM). Titan je jediným ponorným člunem s lidskou posádkou, který využívá integrovaný systém sledování zdraví v reálném čase. S využitím společně umístěných akustických senzorů a tenzometrů v celém rozsahu tlaku umožňuje systém RTM analyzovat účinky měnícího se tlaku na nádobu, jak se ponorka potápí hlouběji, a přesně posoudit integritu konstrukce. Tento palubní systém monitorování zdravotního stavu poskytuje včasné varování pro pilota s dostatkem času na zastavení klesání a bezpečný návrat na povrch.

Vývoj a inovace
Projekt Cyclops

Projekt Cyclops se zrodil z ocenění OceanGate pro složitost podmořských prostředí a potřebu různorodé sady nástrojů a technologií pro řešení provozních požadavků pod 500 metrů. Prostřednictvím strategických partnerství OceanGate využívá nejnovější pokroky v materiálové vědě a technologii, aby čelil výzvám, kterým čelí při průzkumu hlubinného moře. Vzhledem k tomu, že většina mořského dna oceánu stále není prozkoumána, a protože komerční a vědecké subjekty pokračují v rozšiřování iniciativ pro přístup k potenciálním zdrojům, OceanGate uspokojuje poptávku po praktických podmořských plavidlech schopných efektivně přistupovat k těmto zdrojům.

Specifikace Titanu:

Hloubka: 4 000 metrů (13 123 stop)
Kapacita: 5 osob (1 pilot + 4 posádky)
Materiál tlakové nádoby: Uhlíková vlákna a titan
Celkové rozměry: 670 cm x 280 cm x 250 cm (22 stop x 9,2 stop x 8,3 stop výška)
Hmotnost: 10 432 kg (23 000 liber)
Užitečné zatížení: 685 kg (1 510 liber)
Rychlost: 3 uzly 
Pohon: Čtyři elektrické trysky Innerspace 1002
Životní podpora: 96 hodin pro 5 členů posádky
Integrovaná technologie: Sub C Imaging 4k kamera Rayfin, sonar Teledyne 2D, 40 000 lumenů externího světla, laserový skener 2G Robotics, INS/USBL.

Související články:

expediční ponorka Titan od společnosti OceanGate.

Tragédie ponorky u Titaniku. Slzy záchranáře a VIDEO, které ukazuje, co se patrně stalo lidem uvnitř

Americký záchranář Edward Cassano se nedokázal ovládnout emocionálně, když hovořil o tragickém objevu trosek potopené ponorky, která implodovala během pokusu o ponor k Titaniku. Jeho společnost byla povolána s cílem najít ponorku Titan a zachránit její posádku. Bohužel během akce se situace změnila z záchrany posádky na získání trosek. Záchranáři se domnívají, že trup z uhlíkových vláken nedokázal odolat enormnímu tlaku vody.
Trosky ponorky Titan

První foto: Takhle vypadají trosky ponorky Titan zničené u Titaniku

Vyšetřování tragédie turistické ponorky Titan, která implodovala při plavbě k potopenému parníku Titanic s pěti osobami na palubě, se může posunout na novou úroveň. Loď s vyzdviženými troskami dnes totiž přistála u kanadských břehů, uvedla kanadská veřejnoprávní stanice CBC.
expediční ponorka Titan od společnosti OceanGate.

Titan? Stroj odsouzený k průšvihu. Vyšetřovatelé zkoumají hlasové záznamy a data z lodi, než ponorka implodovala

Na začátku minulého víkendu se výzkumná a expediční loď MV Polar Prince společně s turistickou ponorkou Titan vydala k místu potopení slavného Titaniku v Atlantickém oceánu. Bohužel, krátce po ponoru plavidlo ztratilo spojení s mateřskou lodí. Následovala několikadenní pátrací operace, která bohužel skončila tragicky, přičemž byly nalezeny pouze trosky ponorky Titan.
Expediční ponorka Titan od společnosti OceanGate. Prohlédněte si galerii

Katastrofální implozi ponorky Titan zřejmě zachytily citlivé přístroje

Naděje na záchranu expedice k Titaniku jsou ztraceny. Při pátrací akci došlo ve čtvrtek k nálezu trosek ztracené ponorky Titan, která implodovala a její pětičlenná posádka tak neměla šanci na přežití. V uplynulých hodinách se ukázalo, že citlivé přístroje zřejmě zachytily osudový moment plavidla. 
James Cameron se vyjádřil k tragédii ponorky Titan.

VIDEO James Cameron k tragédii ponorky Titan: Jsem ohromen s podobností katastrofy Titaniku

Vynikající režisér fenomenálního filmu "Titanic" z roku 1997 James Cameron a zkušený potápěč a zároveň zkušený potápěč prozradil fascinující paralely mezi tragédií ponorky Titan a potopením ikonického Titaniku. Po svých 33 ponorech k vraku Cameron vyjádřil překvapení nad určitými podobnostmi mezi oběma událostmi, jež daly jasně najevo, že osudný scénář nebyl jen pouhým náhodným výplodem fantazie.
Expediční ponorka Titan od společnosti OceanGate. Prohlédněte si galerii

Expedice k Titaniku je po smrti, ponorka implodovala, oznámila pobřežní stráž

Americká pobřežní stráž ve čtvrtek oznámila, že s největší pravděpodobností nalezla trosky ztraceného plavidla Titan. Ponorka zřejmě implodovala, pětičlenná expedice k vraku Titaniku neměla šanci na přežití. Úmrtí všech lidí na palubě ponorky předpokládá také majitel plavidla, společnost OceanGate Expeditions.
Wendy Rushová je manželka zakladatele OceanGate a potomkem ikonického páru z nešťastného Titaniku.

Žena majitele ponorky Titan Wendy Rushová je potomkem manželů, kteří zemřeli na Titaniku

V roce 1912 (před 111 lety) se Isidor Straus společně se svou manželkou Idou Strausovou vydali na plavbu Titanikem. Tento manželský pár patřil mezi nejbohatší pasažéry na palubě lodi. Isidor byl známým obchodníkem a spoluzakladatelem obchodního domu Macy's. Jejich život tragicky skončil poté, co loď narazila do ledovce a potopila se do hlubin oceánu. Zajímavým spojením podle New York Post je souvislost se současným dramatem ponorky Titan. Potomkem tohoto manželského páru z Titaniku je Wendy Rushová, manželka Stocktona Rushe, šéfa společnosti OceanGate Expeditions, který je také členem posádky ztracené ponorky Titan.

Specifikace Titanu:

Hloubka: 4 000 metrů (13 123 stop)
Kapacita: 5 osob (1 pilot + 4 posádky)
Materiál tlakové nádoby: Uhlíková vlákna a titan
Celkové rozměry: 670 cm x 280 cm x 250 cm (22 stop x 9,2 stop x 8,3 stop výška)
Hmotnost: 10 432 kg (23 000 liber)
Užitečné zatížení: 685 kg (1 510 liber)
Rychlost: 3 uzly 
Pohon: Čtyři elektrické trysky Innerspace 1002
Životní podpora: 96 hodin pro 5 členů posádky
Integrovaná technologie: Sub C Imaging 4k kamera Rayfin, sonar Teledyne 2D, 40 000 lumenů externího světla, laserový skener 2G Robotics, INS/USBL.

Aktuálně se děje

včera

Mekka je město s cca 2 miliony obyvateli v západní části Saúdské Arábie. Je hlavním městem provincie Mekka v regionu Hidžáz. Je rodištěm Mohameda, proroka islámu, a je nejsvětějším městem islámu. Každým rokem putuje na pouť během hadždže (islámský měsíc dhú'l-hidždža) do Mekky tři milióny muslimů, přičemž nevěřícím je vstup do města tradičně zakázán.

Během letošní pouti do Mekky zemřelo 1301 poutníků

Saúdská Arábie v neděli oznámila, že během letošní pouti hadždž do Mekky zemřelo 1301 poutníků, z nichž 83 procent nebylo úředně registrovaných. Mnozí z těchto obětí byli starší lidé s chronickými nemocemi, uvedl server CNN.

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Střelba v Rusku: Útočníci zaútočili na synagogu a pravoslavný kostel

V neděli došlo k útokům neznámých pachatelů na synagogu, pravoslavný kostel a post dopravní policie v Dagestánské republice na ruském severním Kavkaze. Při útocích byli zabiti dva policisté a dalších šest lidí bylo zraněno. Policie zastřelila dva útočníky, kteří se pokoušeli uprchnout.

včera

včera

Rok po Wagnerově povstání je Putin mocnější než kdy jindy.

Povstání v Rusku. Od smrti Prigožina je Putin mocnější než kdy jindy

Když šéf ruských polovojenských jednotek Jevgenij Prigožin loni vyslal své žoldáky z Wagnerovy skupiny do útoku na Moskvu jako součást krátkodobé vzpoury, prezident Vladimir Putin působil slabě a zranitelně. O rok později, po nejvážnějším zpochybnění jeho autority za téměř čtvrt století u moci, však kremelský vůdce působí jistěji než kdy jindy.

včera

včera

Marian Jurečka

Jurečka požaduje zvýšení platů ve veřejném sektoru až o deset procent

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) plánuje na úterní schůzce tripartity navrhnout zvýšení platů ve veřejném sektoru od září pro tzv. první skupinu, do které patří úředníci, pracovníci v kultuře, technici, nepedagogičtí zaměstnanci ve školství a zaměstnanci ve státní službě. Navrhované zvýšení se pohybuje mezi sedmi a deseti procenty. Jurečka to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.

včera

Odpálení rakety ATACMS.

Rusko obvinilo USA z útoku na civilisty v Sevastopolu

Ruské ministerstvo obrany v neděli oznámilo, že Spojené státy nesou hlavní odpovědnost za raketový útok na civilisty ve městě Sevastopol na Krymském poloostrově, který je pod kontrolou Moskvy. Tento útok byl proveden střelami ATACMS dodanými Ukrajině. Informovala o tom agentura Reuters.

včera

včera

včera

včera

včera

Petr Pavel

Pavel navštívil opomíjené Ležáky. Apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

včera

včera

Donald Trump

Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta

Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.

včera

včera

včera

včera

22. června 2024 21:55

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán otočil. Německo, které mu "nevoní", označil za součást technologické transformace

Ekonomická spolupráce tvoří pevný základ vztahů mezi Německem a Maďarskem, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem v Berlíně. Oba lídři se dohodli na dalším posilování ekonomických vazeb, uvedla agentura MTI. Při návštěvě Berlína přitom prohlásil, že Německo už "nevoní a nevypadá stejně" jako dříve, a že kvůli migraci se proměnilo v "pestrobarevný, multikulturní svět". 

22. června 2024 20:28

Českou řidičku zabil ve Švýcarsku kámen odražený z kamionu

Česká řidička přišla v pátek o život při dopravní nehodě na západě Švýcarska. Do její hlavy narazil kámen, který se odrazil od protijedoucího kamionu, informovala na svém webu místní policie.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy